27. 4. 2021 úplněk ve Štíru a vášně všeho druhu

Energie plného Měsíce působí zhruba dva a půl dne před a dva a půl dne po úplňku, již nyní tedy vstupujeme do energetických vln rozjitřených emocí a bouřlivých pocitů, čeká nás vlnobití vášní všeho druhu. Vášeň ovlivňuje myšlení, myšlení ovlivňuje jednání, obzvlášť pokud si jedinec nedá pozor na horkou hlavu, nekontrolovatelný zápal pro věc a ukvapené jednání. Vlnobití emocí se bude dotýkat obzvlášť těch záležitostí, kterých máme poslední dobou plnou hlavu. Vášně doprovází výkyvy nálad a vystupňované emoce, které mohou být velmi intenzivní a mohou působit dlouhodobě. Vášeň je ale také zdrojem energie, vytrvalosti a vůle, pokud nemáme ze svých vášní strach, uvědomíme si bonusy, které nám vášeň přináší.

27. 4. 2021 úplněk ve Štíru a vášně všeho druhu

 • V tyto dny si uvědomíme, že není lásky bez vášně.
 • Uvědomíme si, v jakých okamžicích jsme nejvíce zranitelní.
 • Zjistíme také, že vášeň existuje i bez lásky.
 • Energie bude kulminovat tam, kde jsou povrchní vztahy.
 • Budeme analyzovat své pocity a uvědomíme si nejrůznější touhy, popřemýšlíme, zda naše touhy mají budoucnost.
 • Pojmenujeme naše strachy ze ztráty jistot.

Dubnovému úplňku se říká „rašící úplněk“, ve spojení s energií Štíra se nabízí nazvat jej „harašícím úplňkem“. Zrozenci ve znamení Štíra, nechť si to prosím neberou osobně, zde mám na mysli napjaté celospolečenské ovzduší, proud nevyzpytatelných energií a vlnobití společenských vášní v Prostoru. Tyto vášně mohou být opravdu velmi prudké a jedovaté (jedový trn štíra), obzvlášť v tomto období, kdy z podvědomí (národa), nebo také z pomyslného podsvětí, mohou „vyrašit“ velmi překvapivé informace.

 • Na jaře raší také vrba, vrba vrbička je strom, který naslouchá. Máš-li nějaké starosti, nebo se potřebuješ svěřit se svými hříchy, svěř se vrbě.
 • Náhle se objevivší Vrbětice a vášně v prostoru.
 • Uvidíme, jak se to vše vyvrbí.
 • Vyvrbit se podle Slovníku spisovného jazyka českého znamená náhle se objevit.
 • Rovná záda a nehrbit se.

Vrba je zasvěcena archandělovi Michaelovi. Tento archanděl je, mimo jiné, ochráncem lidských duší před ,,pekelnými mocnostmi“.

Obrazně jde o to, že v dubnu raší tráva, proto „rašící úplněk“. Duben je obdobím růstu, příroda se zelená, v korunách stromů zpívají ptáci. Na jaře některé druhy ryb, (například losos obecný), otáčí směr a začínají plout proti proudu řek. Jinak řečeno: migrují proti proudu řek – aby v rodných řekách vyvedli další generaci.

 • Otáčí směr.
 • V rodných řekách.
 • Aby vyvedli další generaci.

Stromy se začínají zelenat, mezi první posly jara patří také plamenka šidlolistá, rostlina s drobnými růžovými květy, zbarvenými také fialově a modře. Proto se dubnovému úplňku také říká „růžový úplněk“. V těchto dnech můžeme pozorovat zvláštně zbarvená oblaka na obloze, naši pozornost upoutává „naděje plné růžové nebe“. Energie Štíra otevírá oblasti tajemna a protikladů, mysl se zabývá mysterii zrození a smrti. Ovzduší je citelně protkáno nehmotnými energiemi, které mohou být pocitově velmi silně vnímány.

27. 4. 2021 úplněk ve Štíru a vášně všeho druhu

 • Dubnový Super Úplněk “, který nastane 27. 4. v 5:31, bude zářit očišťující silou, a bude také zkouškou naší trpělivosti.
 • Uvědomíme si, že něco končí a něco nového začíná.
 • Otázkou je, zda za tím, co odchází, v poklidu zavřeme dveře, nebo zda v zajetí vášní těmi dveřmi impulsivně práskneme.
 • Dejme si tedy pozor, ať si zbytečně nezaděláme na nějaký problém.
 • Očekávejme změny. Nelpěme přitom na zbytečnostech. Nechme vše staré a nepotřebné odejít.
 • V období Luny ve Štíru, pokud možno, nechte věcem volný průchod, nic neřešte, nepodepisujte žádné smlouvy. Cokoliv, co souvisí s „novou kapitolou vašeho života“ o pár dní odložte, nic neuspěchejte.
 • Meditace prováděné šest hodin před a šest hodin po úplňku jsou velmi silné, je to doba vhodná pro pokládání otázek, například prostřednictvím tarotu, v této době nejsilněji působí magické rituály.

Devítka potvrzuje, že něco končí a něco nového začíná:

27. 4. 2021, v 5:31
2+7 = 9
2+7+4+2+0+2+1 = 18 = 1+8 = 9
5:31 = 5+3+1 = 9

Jedná se o takzvaný „superměsíc“, Měsíc se bude nacházet nejblíže k Zemi v tomto roce, stejně tak květnový úplněk. Mezi těmito úplňky nás tedy čekají přílivy a odlivy bouřlivých energií. Proto ať už se zabýváme čímkoliv – netlačme na pilu. Po květnovém úplňku si konečně oddechneme a zhluboka se nadechneme.

Inspirace pro vědomou mysl – zobrazit eKnihy Psychologie chaosu

Naplánujme si pro období tohoto úplňku, a pro období vzápětí následující – pohanský svátek Beltaine, odpočinek, příjemnou zábavu, výlety na silová místa v krajině, procházky do přírody, sportovní aktivity. Dopřejme našim smyslům příjemná potěšení. Zaměřme se na příjemné stránky života, nechme v sobě probudit krásné city a užívejme si života plnými doušky. Však si to také mimořádně naléhavě zasloužíme, radost, krásu, lásku, a také pořádný doušek čerstvého vzduchu. Zapomeňme na pár dní vše, na co si kolem dokola stěžujeme, nenechme se rozhodit, pokud nám něco nevyjde tak, jak jsme si naplánovali. Možná to přesně tak má být, možná má s námi vesmír jiné plány.

Související: Korespondence pro měsíční rituály, Uklidňující meditace pod vrbou

27. 4. 2021 úplněk ve Štíru a vášně všeho druhu

27. 4. 2021 úplněk ve Štíru a vášně všeho druhu

GALERIE FANTAZIE – Květinové dekorace, dárky

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.