Alpské pohoří Untersberg – srdeční čakra světa?

Máte rádi tajemné legendy? Horská pohoří na Zemi jich nabízejí mnoho, (například legendární hora Kailas), včetně nedalekých Alp.

Horský masiv zvaný Untersberg leží v Alpách mezi městy Berchtesgaden V Německu a rakouským Salzburgem. V létě roku 1987 se skupina horolezců vypravila na průzkum jeskyní poblíž Untersbergu, jenže všichni zmizeli beze stopy, bylo nalezeno jen jejich prázdné auto. Po třech měsících jejich blízcí obdrželi telefon, kde jim zmizelí oznamovali, že jsou na nějaké lodi někde v Rudém moři a že plují směrem k Alexandrii. Jakmile se pak setkali se svými příbuznými, skupinka tří osob neměla ani ponětí o tom, co se s nimi během tří měsíců dělo v podzemí a jak se vůbec dostali z hory, kterou chtěli zkoumat.

Alpské pohoří Untersberg - srdeční čakra světa?

V roce 1992 Dalajlama navštívil Rakousko a požádal o možnost navštívit Untersberg, kteréžto pohoří nazval SPÍCÍM DRAKEM, nebo také SRDEČNÍ ČAKROU našeho světa

Ovšem nebyl první významnou osobou, která se o tuto horu zajímala. Byl to Hitler, který měl zájem o Untersberg a počítal s tím, že se mu podaří dostat se do jeho „nadpřirozených“ prostor, které mu pomohou vyhrát válku.

Existuje také mnoho legend a pověstí o lidech, kteří v této oblasti zmizeli beze stopy, především speleologové – badatelé. Jsou zde legendy o skřítcích nebo o časových i prostorových posunech. Jedna z posledních výzkumných výprav se uskutečnila v roce 2008. Speleologové se dostali do hloubky 1056 metrů a jakmile se nacházeli u hluboké propasti, byli nuceni se vrátit. Objevili desítky nových chodeb a také jezero hluboké 930 metrů, které s pomocí pontonu přeplavali. Podle jejich odhadu podzemní komplexy tunelů pod Untersbergem mohou dosahovat hloubky až 4000 metrů. Případy zmizení lidí jsou zde tak časté, že jak německé, tak rakouské noviny se pravidelně tímto problémem zabývají a snaží se odhalit nejen historii Untersbergu, ale i samotnou jeho podivnou záhadu.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

V legendách, nejen těch dávných, ale i současných, se hovoří o malých trpaslících, kteří vycházejí z hory a pilotují letadla, která mnozí zdejší lidé již v okolí viděli. Také ve starých rukopisech, uložených v muzeích, jsou zmínky o tom, že lidé z Untersbergu jsou trpaslíci, že se vyznají v magii, jsou tomuto životu dobře přizpůsobeni, ovšem někdy také na lidi zlí. Mají zvláštní oblečení a vše nasvědčuje tomu, že pocházejí přímo z nitra Země. Jedna dávnější historie říká, že dřevaři při cestě do Salzburgu o čtvrté hodině ranní potkali kolem 400 malých lidiček. Všichni měli stejné oblečení a směřovali ke skalní puklině, v níž pak zmizeli.

V současné době mnoho turistů navštěvujících tuto oblast hovoří o zvláštních pocitech, jako jsou závratě, únava, nebo dokonce mají i mystické zkušenosti. Je možné, že tu jde o speciální magnetické pole, které ovlivňuje naše mozkové vlny.

Zdroj textu (se svolením šéfredaktorky): Časopis Medium

Související články: Australská hora Uluru, Kleť – „Jihočeský Avalon“, Šambala a mystérium hory Kailas, Říp – energetické linie a ochranné hory

Alpské pohoří Untersberg - srdeční čakra světa?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.