Bohyně Isis, patronka ženského principu

Bohyně Isis, patronka ženského principuČíslo sedmnáct je číslem „nesmrtelnosti“, je považováno za šťastné, příznivé číslo. Číslo šťastné hvězdy slibuje, že předchozí těžkosti budou překonány. Tarotová karta s číslem sedmnáct je HVĚZDA. Předchozí rok s koncovkou 16 charakterizuje tarotová karta VĚŽ – pozdvižení, katarze a boření bude překonáno se šťastnou HVĚZDOU, a přijde klid po bouři. Tak zní ideální stav, zda se předpoklad hvězdných přání naplní, záleží jen na nás.

Buďme tedy jako bohyně Isis, která je mocnou Bohyní Matkou, vládkyní vesmíru a léčitelkou. Obraťme list a na tento nepopsaný list si nalinkujme novou ideu, v souladu s pravdou, s intuicí a s citem, s nadšením se rozhodněme pro dodržování vesmírných zákonů a principů přírody. To znamená: nepopírat vyšší Já, opustit staré vzorce a jako bohyně Isis uvědomovat si královskou moc v sobě. Milujme svou rodinu i svou zem, osvěžme v sobě mateřský princip ochránkyně dětí – bohyně Isis.

Bohyně Isis, patronka ženského principuOchrannou moc Bohyně Matky, paní kouzel, symbolizují roztažená křídla a staroegyptský symbol ve tvaru kříže – Anch, kříž života.

Isis představuje ženský princip, ženskou spiritualitu, která bude po celý následující rok hledat v celém světě své pevné místo. Pozvěte bohyni Isis jako průvodkyni na cestě otevírajícího se vědomí, naučí vás prožívat vyšší emoce, usnadní vám období sebereflexe.

Převzít odpovědnost za svou mysl – to je náš úkol

Energie bohyně Isis je jemná, mateřská, uklidňující, je strážkyní hvězdného nebe. Je bohyní přírody, úplňku, manželství, mateřství, plodnosti a zrození, kouzel a léčitelství. Někdy je vyobrazovaná s křídly, kterými objímá své děti a chrání je před zlem. Je považována za hadí královnu a vládkyni podsvětí. Jedná se o jednu z nejvíce uctívaných a milovaných staroegyptských bohyní. Vzýváme ji, pokud potřebujeme uklidnit emoce a vyjasnit si pocity, především za úplňku.

Květiny: červené a rudé růže. Barva: zelená, bílá. Isidě náleží během rituálu zapálení zelené svíce. Zelená symbolizuje jaro, plodnost, znovuzrození, je dokonce barvou magického pentagramu. Vůně pro bohyni Isis: růže, myrha. Zvíře: kočka.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT


Tarotová karta 17 – Hvězda, s hlavní postavou v podobě bohyně Isis, podle knihy: Tarot v Životě, autor Amber Jayanti:

„Bohyně hledí do vody, naznačujíc období reflexe a pátrání v duši, pro něž jsme se sami rozhodli. Reflexe nezaplňuje prázdnotu, nýbrž nám dává příležitost přetvořit svoje problémy a proměnit svou nedospělost v odpověď na výzvu, s níž se musíme utkat, místo abychom zas vlekli náklad mentálního a citového smetí, které číhá, aby se na nás zas mohlo navalit.

Věže budou padat pořád (být člověkem znamená učit se zvládat svou mysl a emoce), ale inspirující praktiky nám pomáhají více si uvědomovat, co nám překáží, takže takových překážek budeme mít stále méně a budeme se jim vzdalovat. Opatrným pronikáním do učení pravdy, které symbolizuje introspektivní nálada karty Hvězda, objevujeme, jak máme pokračovat dál.

Abychom vnesli do svého vztahu s duchovním a hmotným světem to nejlepší, musíme převzít odpovědnost za svou mysl, tělo i city a pečovat o ně, sice laskavě, ale pevně. Nahá bohyně pravdy, Isis bez závoje, jež balancuje mezi zemí a vodou, ukazuje, že strhneme-li závoje iluzí, uvědomíme si, že mysl, tělo a city a oba světy jsou ve skutečnosti neoddělitelné a navzájem na sobě závislé.“

„Bohyně jednou nohou spočívá na vodní hladině, aby zobrazila zázrak porozumění, tedy zjevení a odhalení, které vyplývá ze soustředění (kabalistickou funkcí této karty je soustředění, koncentrace) na introspektivní a inspirační praktiky. Kruhy na vodě u jezírka nám říkají, že bylo navázáno spojení s Já, a navíc poukazují i na to, co dlouhodobě vyplývá z takového spojení, že totiž určitý čin vždycky vytváří určitý typ reakce, jakási „kola štěstí v kolech“. Kruhy na vodě také představují potenciál k objektivnějšímu pohledu na destrukční cyklus Věže a životní cykly vůbec.

Z nádoby u jezírka vytéká voda. Nádoba, symbol lidského těla v pravé (vědomé) ruce Bohyně, znamená, že jsme se vědomou volbou rozhodli zapojit se do činnosti, kterou se udržuje Já. A navíc je to i symbol aspiranta, jenž vylévá zpátky do kolektivního vědomí svoje porozumění a inspiraci, které posbíral reflexí svého Já, aby bylo dostupné pro ovlivňování a přetváření druhých.

Obracet se k Bohyni, aby nám dala radu a ukázala směr, znamená otevírat mysl i srdce v modlitbě nebo meditačními praktikami. Bohyně je nahá, a nás také tyto praktiky svlékají z iluzí a vynášejí na světlo. Meditaci, tedy činnost, kterou projasňujeme svoje myšlení a city, uskutečňujeme díky hluboké touze „POZNAT“, již symbolizuje ženská postava. Meditace je čin, jímž povoláváme svého Boha/Bohyni, svoje Já, v soustředěném úsilí a láskyplné touze, pomalu vytahuje naši životní sílu (kundaliní) vzhůru ze základny páteře, do šišinky a podvěsku mozkového, do center vyššího vědomí v mozku. Meditace stimuluje tyto žlázy, které začnou uvolňovat chemické látky, jež pak navodí určité fyziologické změny, uvádějí tělo do rovnováhy a projasňují mozek a emoce.

Nahá bohyně Isis vyjadřuje rozjímání, meditaci a poctivou reflexi svým zahleděním do jezírka. Kabalisté pokládají meditaci za magické zrcadlo, jímž lze objevit a spatřit Boha/Bohyni v sobě i mimo sebe. To je ono „prorocké zrcadlo“, zahledění do zrcadla nás vyvede ze zmatku – z divočiny, kterou máme uvnitř v sobě.“

Amber Jayanti

Bohyně Isis, patronka ženského principu

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.