Božská čokoláda – afrodiziakum

Božská čokoláda - afrodiziakumŠálkem kvalitní horké čokolády nic nezkazíte, pokud chcete mít příjemnou, uvolněnou náladu. Nikoho jistě nepřekvapí, že čokoláda má velmi blahodárný účinek na emoce, ale také navozuje soustředění.

Pravá hořká čokoláda je považována za lahodné a delikátní afrodiziakum, lék na bolavou duši, podporuje libido.

V kakaových bobech se nachází hormon štěstí, podobný hormonu dopaminu, který lidské tělo produkuje v zamilovanosti.

Hořká čokoláda bývala božským nápojem už před tisíci lety

V překladu z latinského názvu znamená: ,,pokrm bohů“. Kakaové boby sloužily jako obětiny pro vzývané bohy při rituálech Aztéků, uctívaly se jako vykuřovadlo a afrodiziakum s omamným účinkem.

Kakao bývalo posvátným nápojem Aztéků, do horké cocoa-beans-373813_1280čokolády přidávali na ochucení vanilku, skořici, anýz nebo dokonce chilli papričky. Studenou čokoládu přislazovali medem.

Čokoláda se používala při posvátných obřadech

Například při vítání novorozence do života se na jeho tělíčko malovaly různé ornamenty rozpuštěnou čokoládu.

Mayové a Aztékové používali kakaové boby jako velmi cenné platidlo. Mayové dokonce při pohřebních obřadech nechávali u těl zemřelých misku na čokoládu a několik kakaových bobů, které si s sebou odnášeli do světa posmrtného života. Aztéčtí bojovníci u sebe vždy nosili rozemleté kakao, rozpuštěním ve vodě tak získali potřebný energetický nápoj.

Také při zkrášlování cocoa-bean-63177_1280těla se čokoláda používá už tisíce let, přírodní tuk v ní obsažený blahodárně působí na pokožku.

Kakaovník pravý, rostoucí v Africe, Asii a Brazílii v deštných pralesích, nám dává ony zázračné kakaové boby, plody darované člověku samotnými bohy, které jsou základem pro tolik zbožňovanou čokoládu  v podobě, v jaké ji známe dnes.

Kakaovník je stále zelený strom, bílé, fialové nebo růžové květy jsou nahloučeny ve svazečcích.

Zralé plody jsou velké, až půl kilogramu vážící bobule, v zralosti žluté barvy. Právě uvnitř bobulí se skrývají kouzelná čokoládová semena. No řekněte, není příroda úžasná, nezměrnou fantazií překypující, nepřekonatelná čarodějka?

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Božská čokoláda - afrodiziakum

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.