Jitrocelový sirup na kašel

animal-784037_1280-1024x682Příroda se konečně zazelenala, tak můžeme využít její léčivé síly, stačí si jen najít chvilku času a vydat se na místo do lékárny ven na bylinky. Tento ryze přírodní sirup je vhodný zejména pro děti. Ani při delším užívání nemá vedlejší účinky.

Užívání: děti – jednu lžíci sirupu tři krát denně, dospělí – dvě lžíce sirupu tři krátdenně. (Kašel, zahlenění dýchacích cest, špatné trávení)

Jitrocelový sirup

Budeme potřebovat: čerstvé listy jitrocele, cukr, velkou zavařovací sklenici se šroubovacím víčkem.

flu-97679_1280-230x300Postup: vezmeme čerstvé listy jitrocele a skládáme je do sklenice zhruba v dvou centimetrových vrstvách. Každou vrstvu prosypeme cukrem, a postup opakujeme, dokud nebude sklenice plná. Sklenici naplníme až po hrdlo. Listy jitrocele sbíráme v čistém prostředí, před zpracováním není vhodné je omývat vodou. Pokud je přesto budete chtít omýt, nechte je poté dobře oschnout. Naplněnou sklenici dobře zavíčkujeme.

Nyní vezmeme sklenici s jitrocelem a ,,zakopeme“ ji na zahrádce zhruba půl metru hluboko do půdy. Místo si dobře označíme. Zde necháme sirup macerovat jeden až dva měsíce. Po této době obsah sklenice vymačkáme, a šťávu dobře přecedíme. Výsledný sirup má tmavě hnědou barvu a výraznou, sladkou bylinkovou chuť.

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.