Lipový květ s medem

linden-tree-817061_1280Med sám o sobě je ,,všelék“, jeho vitální energii můžeme ještě podpořit výluhem z voňavých květů lípy a strouhaným zázvorem. Všechny ingredience krásně voní a po spojení také dobře chutnají. Množství ingrediencí je podle velikosti sklenice medu. Lipový květ sbíráme včas, dokud kvítka neopadají a neobjeví se zelené kuličky.

Lipová medovina – elixír zdraví

linde-210389_1280Budeme potřebovat: na dvě sklenice medu potřebujeme čtyři sklenice vody, čtyři sklenice lipového květu, dvě sklenice cukru. Kousek zázvoru podle chuti, jeden citron, špetku mletého kardamonu. (Kardamon voní i chutná trochu po perníku, použijeme jen malou špetku, případně jej vynecháme.)

Postup: do přiměřeně velké porcelánové nebo keramické nádoby přendáme med. Vodu s cukrem převaříme, necháme trochu vychladnout a potom smícháme s medem. Přidáme lžičku citronové kůry, šťávu z celého citronu, strouhaný zázvor. Nakonec přidáme lipové květy a do medové směsi je zamícháme tak, aby byly ponořené. Nádobu přikryjeme plátnem a necháme macerovat tři až čtyři dny.

Poté lipovou medovinu důkladně přecedíme a nalijeme do malých zavařovacích skleniček a zavíčkujeme. Uchováme v chladu. Lipovým medem se zázvorem sladíme čaj na zahřátí.

Eshop: INSPIRACE PRO ŽIVOT

Lipový květ s medem

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.