14.6.2015

Med – zlatý léčivý nektar

fir-tree-honey-752145_1280Med, zlatý sluneční nektar, je v mystériích starověku symbolem znovuzrození. Je dokonalým přírodním lékem na posílení imunity, působí také jako jemné přírodní antibiotikum, obsahuje vitaminy skupiny B. Kromě mnoha dalších tělu prospěšných látek (minerální látky, stopové prvky, rostlinné hormony, éterické oleje, aromatické látky) obsahuje také železo, a to v ideální podobě, pro lidské tělo dobře vstřebatelné, využitelné pro krvetvorbu (především med lesní). 100 g medu obsahuje zhruba 1 mg železa. Účinné složky medu obsahují enzymy usnadňující trávení, med také zklidňuje podrážděný žlučník. Ošetřuje drobná poranění v ústech. Med léčí příznaky virózy a kašel, je dokonalou prevencí před onemocněním horních cest dýchacích. Pomůže na nepříjemné pálení žáhy. Světlý květový med je vhodným doplňkem pro výživu dětí, je snadno stravitelný.

Med je proměněná sluneční energie, zlatavá substance plná vitálních sil pro tělo i duši. Med je tekuté zlato

honeycomb-330755_1280Med je v podstatě koncentrovaná, léčivá esence z lučních květů, vřesovišť a květů stromů. V přírodní kosmetice má vynikající hojivé, dezinfekční, protizánětlivé a hydratační účinky. PRAVIDELNÉ užívání medu zajistí tělu vitalitu a dostatek energie pro mozek. Med obsahuje glukózu, nezbytnou pro mozkové buňky. PRAVIDELNÉ užívání medu zmírňuje migrénu, léčí chronickou únavu, příznivě ovlivňuje nespavost, podporuje srdeční činnost, celkově posiluje obranyschopnost a regeneraci organismu. Upravuje neurózy, neléčí sice příčiny psychických onemocnění, ale snižuje napětí a zklidňuje.

beehive-578191_1280Elixír pro zdraví: mrkvová šťáva s medem – pro tento recept platí, že v jednoduchosti je síla. Mrkev jemně nastrouháme, přidáme tekutý med, směs v misce umačkáme a odložíme asi na čtvrt hodiny, než mrkev pustí šťávu. Na jednu mrkev dáme zhruba jednu lžičku medu. Teprve potom použijeme odšťavňovač, případně mrkvovou šťávu s medem vymačkáme přes jemné plátno. Užíváme na posílení imunity, pro svěží a mladou pleť, pro posílení jater, pro rekonvalescenci po užívání antibiotik.

Na hubnutí: nahraďte medem VEŠKERÝ CUKR! (Pozitivní je, že medem skutečně nemusíte šetřit, osobně mám vyzkoušeno podle rad v knize: Zhubněte jednou provždy, od autorky: Antónia Mačingová)

Každé ráno před snídaní pro hubnutí a dokonalé zdraví: vrchovatou lžičku mleté skořice zalijeme šálkem vroucí vody. Počkáme až nápoj vychladne, potom přidáme jednu až dvě lžíce medu.

Zdravá sladká snídaně: jogurt řeckého typu posypeme strouhanými oříšky nebo mandlemi, poprášíme skořicí a dle chuti zalijeme medem. Kombinace medu a vlašských ořechů je pro tělo velmi prospěšná.

Zvláčňující lázeň na pokožku rukou: do silnějšího heřmánkového nálevu přidáme lžíci medu. Ruce koupeme po dobu zhruba deseti minut.

Související články

Diskuzeerror: Obsah je chráněn autorským zákonem.