Čakry, barvy, světlo a léčení pomocí svící

Článek odjinud: Léčení pomocí svící.

Oheň je od nepaměti chován v posvátné úctě. Působí v životech nás všech. Oheň Slunce udržuje veškerý život na Zemi. Oheň vášně v nitru člověka probouzí inspiraci a tvořivost. Od sopečných ohňů po žár těla, od svitu Slunce po jiskru intelektu, přítomnost ohně je pociťována téměř všude. Svíčky se k duchovním účelům používají snad již od dob objevení ohně. Svíčka je velmi mocným symbolem probouzení ohně a světla v našich životech na fyzické i duchovní úrovni. Používáme-li světlo svíce, účastníme se ohňového rituálu, jenž existuje po dlouhé věky, od vzplanutí prvních hvězd po rozžehnutí krbu lidského přátelství a pospolitosti. Praxi používání svíček k léčení bychom měli chápat především  jako pradávný rituál stvoření. Kdykoliv zapalujete svíčku, představte si, že zažíháte světlo tam, kde je ho zapotřebí. Tato vizualizace je sama o sobě velmi léčivá. Vnímejte nezapálenou svíci jako neprobuzenou energii ve fyzickém těle, která čeká na oživující dotek ohně. Pomůžete tělu a duši navrátit zdraví.

Čakry, barvy, světlo a léčení pomocí svící

Základní pravidla používání svíček pro léčení těla i ducha

  • Při zapálení svíčky se aktivuje, uvolňuje a zintenzivňuje její barva a vibrační síla. Zatímco svíčka hoří, její barva vyzařuje do okolí a působí na všechny přítomné.
  • Barvu svíčky zvolte podle toho, co a jak chcete léčit.
  • Než svíčku použijete, měli byste ji očistit a požehnat jí. Takto svíci zbavíte jakékoliv negativní vibrace, kterou mohla nasbírat během výroby. Zesílíte tím rovněž působení její barvy. Tomuto postupu se říká očista svíce. K té můžeme použít olej. Na trhu je k dostání několik druhů olejů k natírání svíček. Lze použít obyčejný olivový olej. Svíčku vždy potíráme stejným směrem. Léčivé svíce je vhodné natírat odshora dolů. Barva tím symbolicky vychází ven ze svíčky a do atmosféry. Netrapte se, nemáte-li po ruce olej. Stejného účinku docílíte, pronesete-li silné ujištění týkající se vašeho úkolu či odříkáte svou nejmilejší modlitbu. Tento úkol připraví jak svíčku, tak vás samotné.
  • Jakmile svíčku použijete za nějakým konkrétním účelem, podruhé už ji nepoužívejte. Mohlo by to vyvolat protikladné vibrace energií.
  • Účinná je jakákoliv svíčka. Nejlepší jsou přírodní svíce palmové, sojové nebo z včelího vosku.
  • Svíčky nikdy nepoužívejte k ovlivňování svobodné vůle druhých. Zpětný účinek takového počínání není nikdy příjemný. To se týká i nemocných, kterým se rozhodneme bez jejich vůle „pomoci“.
  • Na závěr svého léčebného působení svíčku zhasněte. Učiňte tak velmi rozhodně, jako byste léčivou energii pevně uzamykali do uzdravovaného místa. Svíčky je lepší nesfoukávat. Stejně jako oheň je i dech tvořivá síla a dvě tvořivé síly by se neměly navzájem ničit. Svíčku zhasnete pomocí šálku či kovového trychtýřku.

Úloha a funkce čaker lidského těla

Nádí jsou v tomto systému energií jakousi analogií tepen fyzického těla. K čakrám jsou přiřazeny funkce jednotlivých orgánů. Na správné funkci čakry je závislá i správná funkce jednotlivého orgánu. V případě nemoci je patrná snížená funkce příslušné čakry. Jelikož se k jednotlivým čakrám vztahuje příslušný tón, vůně, barva, dá se pomocí těchto vlivů na příslušnou čakru působit a tím ji aktivovat. Výsledkem je lepší funkce čakry a zmírnění zdravotních potíží až do uzdravení. Když zapálíme svíčku, energie její barvy se uvolňuje do atmosféry. Odtud ji můžeme načerpat. Už jen tím, že jsme v blízkosti svíčky, podléháme jejímu působení. Energii ze svíčky vstřebáme polem své aury do těla. Čím více se na tento proces soustředíme, tím je rychlejší a efektivnější. Ještě většího účinku dosáhneme, budeme-li tuto energii vdechovat. Jedním z nejlepších a nejúčinnějších způsobů, jak léčit barvami, je rozmístit je do geometrických obrazců kolem pacienta. I vyzařování tvarů má své mocné účinky. Na jeho interakci s elektromagnetickým polem člověka jsou založeny všechny mandaly a talismany. Fungují jako energetické zářiče. Různé geometrické tvary mění a zesilují působení barev.

Jak už je v kolorterapii zvykem, naším prvním úkolem při léčení svíčkami bude stanovit vhodnou barvu. Může to být i několik barev. Pracujeme-li se sestavou svíček, nemusíme používat jen jedinou barvu. Můžeme jich použít víc najednou. Různobarevné svíčky pak buď rozmístíme na jednotlivé pozice obrazce, nebo každou pozici obsadíme několika svíčkami odlišné barvy. Sami vyzkoušejte, co vám nejvíce vyhovuje. Jakmile jste si zvolili rozmístění i barvy, požádejte pacienta, aby si sedl či lehl doprostřed obrazce. Stejný postup můžete použít při samoléčbě. Obřadně zapalte svíčky. Zažíhání svíček vnímejte jako úkon, jenž do postižené oblasti vnese světlo, barvu a energii.

Jakmile sedíte jako pacient uprostřed obrazce, začnete rytmicky dýchat. Při nádechu si představujte, jak barva proniká do vašeho těla a harmonizuje postiženou oblast. Zůstaňte uvolnění a dýchejte pomalu. Dovolte světlem prosycené barvě, aby působila klidně a přirozeně. Vězte, že je takto uzdravována a posilována celá vaše bytost.

 Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Patnáct až dvacet minut je dostatečně dlouhá doba. Toto ozdravné cvičení můžete provádět ráno po probuzení a večer před ulehnutím. Čím častěji, tím lépe. Veškerá vaše energie se takto obnoví, upevní a posílí. Cvičte denně, dokud vaše nemoc nepoleví. Poté pokračujte ještě den či dva, abyste uzdravenému místu dodali nějakou tu energii navíc. Někteří lidé tuto léčbu provádí denně tak dlouho, dokud svíčky nedohoří. Opět vše vyzkoušejte na sobě. Někdy vám to bude takto vyhovovat, jindy to bude zbytečné a jedno či dvě léčebná sezení zcela postačí. Důvěřujte své intuici a reakci těla.

Čakry, barvy, světlo a léčení pomocí svící

Přehled nemocí a odpovídající barvy svící pro léčení

Abscesy – modrá, modrofialová.
Akné – červená, červenofialová.
Alergie – indigová a světle oranžová.
Alzhaimerova choroba – pařížská modř, modrofialová následovaná žlutou.
Artritida – fialová, modrofialová a červenofialová.
Astma – modrá a oranžová.
Bolesti hlavy – modrá a zelená.
Bolesti svalů – pastelově oranžová.
Bolesti uší – tyrkysová.
Bolesti zubů – modrá, modrofialová.
Bronchitida – modrá, modrozelená, tyrkysová.
Cukrovka – fialová.
Ekzémy – citronová žluť.
Epilepsie – tyrkysová, sytě modrá.
Hemeroidy – sytě modrá.
Horečka, záněty – modrá.
Chřipka – sytě modrá, tyrkysová fialová.
Chudokrevnost – červená.
Chuť k jídlu (nadměrná) – indigová.
Infekce, leukémie – fialová.
Játra – modrá v kombinaci se žlutou.
Kosti – fialová, citronová žluť.
Kožní problémy – citronová žluť, modrofialová.
Krevní tlak nízký – červená, červenooranžová.
Krevní tlak vysoký – modrá, zelená.
Ledviny – žlutá, žlutooranžová.
Menstruační potíže – světle červená v kombinaci s modrozelenou.
Močový měchýř, střeva – žlutooranžová.
Nádory – fialová, modrofialová.
Nachlazení – odstíny červené.
Nervy – zelená, modrozelená.
Nevolnost – studená modř.
Oči – indigová, pařížská modř.
Otoky – světle modrá a studená modř.
Parkinsonova choroba – indigová.
Popáleniny – modrá, modrozelená.
Prsa – růžová, červenofialová.
Puchýře – šmolková či studená modř.
Rakovina – modrá, modrofialová následovaná růžovou.
Senná rýma – červenooranžová.
Srdeční potíže – zelená, růžová.
Trávicí potíže, žaludeční křeče, ztráta chuti k jídlu – žlutá, citronová žluť.
Úzkost – světle modrá a zelená.
Vředy – zelená.
Zápal plic – červená a červenooranžová v kombinaci s indigovou.

Zdroj článku (se svolením redakce) časopis SPIRIT

Související články: Meditační sluneční lázeň – mistrovské procitnutí, Ted Andrews – léčení barvami

Čakry, barvy, světlo a léčení pomocí svící

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.