Čarodějná zahrada a magie čtyřlístku

nature-373797_1280Jedinečný způsob, jak využít základních živlů přírody, energie země, vzduchu, vody a ohně, je založit si čarodějnou zahradu podle vlastích představ. Celou zimu můžete přemýšlet, plánovat a malovat si návrhy. Představujte si, jak bude vaše zahrada vypadat, vtiskněte jí osobitou energii. Inspirujte se soškami bohyň, kameny svým tvarem připomínající všetečné, nezbedné skřítky, vyřezávanými doplňky ze dřeva…

Pořiďte si menší kameny pomalované runami. Kamenný chodníček ve tvaru spirály, terasu s vydlážděným vzorem pentagramu. Pergolu ozdobenou sítí z vázaných uzlů. Vše doplňte pavučinami z provázků, rolničkami, zvoničkou, pochodněmi. Nezapomeňte na oltář z kamene nebo pařezu, bylinkové záhonky, proutěné košíky, koště z magického proutí, kameninové nádoby, sluneční hodiny, rituální kruh, ohniště. Magické květiny, stromy, keře, krmítka pro ptáky, studnu, potok, jezírko…

Zahrada je plná života, vyživuje tělo i ducha

Pohlcuje negativní energie. Je oázou pro meditace, sculpture-170124_1280zajišťuje soukromí, rezonuje s vesmírnou energií. Je nádherným místem pro oslavu jarní rovnodennosti nebo letního slunovratu. Je místem, kde každé ráno pozdravíme východ Slunce. Večer meditujeme s Měsícem v úplňku, pozorujeme hvězdy, rozmlouváme s elementárními bytostmi. S láskou sledujeme, jak se zahrada proměňuje v každém ročním období.

Rostliny sázíme a věnujeme se jim v závislosti na energii Měsíce. Každá zahrada má svůj příběh, zpívá svou vlastní píseň, šeptá po větru osobitá tajemství. Každá rostlina má vlastní duši. Naučte se jí naslouchat.

garden-171841_1280Na zahradě vytvořte více kouzelných míst. Máte-li v plánu postavit altánek, rozhodně zvolte kruhový půdorys, nezapomeňte ani na klasické kruhové ohniště. Další variantou je kruhové jezírko, v kterém by rozhodně neměly chybět lekníny, neboť květy lotosu představují bytost člověka na zemi, jež jednou dosáhne nebes na cestě k pravdě.

Správná čarodějná zahrada má mít tři přístupové cesty nebo chodníčky, má v sobě skrývat devět tajných magických symbolů nebo ornamentů.

Zasaďte na vaší zahradě květiny pro víly

Kouzelné náprstníky, petrklíče, pomněnky, červené kohoutky, zvonky, violky, sasanky, sněženky. A nezapomeňte na stromy pro čarodějky: vrba, bříza, olše, hloh, vinná réva, černý bez, dub, líska, ořešák, jeřáb. A pokud nemáme možnost pořídit si zahradu? Naučte se ji dokonale vizualizovat, fantazii se meze nekladou.

Čarodějná zahrada a magie čtyřlístku

Také meditace s rostlinou v květináči může dosáhnout jemných nuancí, kdy naše energie bude rezonovat s energií rostliny. Držíme ji v ruce a prociťujeme se do její velikosti, barvy, tvaru, vůně, a nakonec do jejího nitra, napojíme se na posvátnou léčivou sílu.

Použijeme-li rostlinu s omamným účinkem, aniž bychom ji požili vnitřně, změněný stav vědomí se dostaví v meditaci spojené s dotekem a napojením se na ducha rostliny.

Květomluva podle pohanských tradic

Čarodějná zahrada a magie čtyřlístku

Na čarovnou zahradu určitě patří také symbol zdraví a lásky: Srdcovka nádherná

Časopis Spirit: „Srdcovka nádherná je velmi rozšířenou a oblíbenou okrasnou trvalkou. Pochází z východní Asie, konkrétně z Číny a Japonska. Květy jsou uspořádané v řídkých hroznech na obloukovitě ohnutých křehkých lodyhách. Plodem srdcovka je tobolka. Dužnaté, křehké lodyhy jsou střídavě olistěné velkými, dvakrát až třikrát dělenými, sivě zelenými listy. Jemné a vzdušné keříky bývají padesát až devadesát centimetrů vysoké.

Srdcovce prospívá polostín, na slunci ji chráníme před poledním úpalem a více zaléváme. Půdu potřebuje propustnou a výživnou, s dostatkem humusu a vláhy. Nadměrná vlhkost stejně jako přílišné sucho jí škodí. Mladé rostliny vysazujeme na chráněné místo, neboť je mohou poškodit jarní studené větry. Vzrostlé rostliny chladu odolávají dobře. Začátkem léta mizí veškerá nadzemní část, proto je nutno vysazovat ji v blízkosti nízkých kobercovitě se rozrůstajících trvalek, které zakryjí prázdné místo. Srdcovkám neprospívá okopávání, křehké kořeny jsou mělce pod povrchem půdy. Množit je můžeme řízky, dělením a semeny.“

Čarodějná zahrada a magie čtyřlístku

Magie kouzelného čtyřlístku

klee-941596_1280Až budete na zahradě nebo na louce u lesa relaxovat, vzpomeňte si, jak jste jako děti často hledali čtyřlístky. Tehdy jste jen podvědomě tušili, že jetel je symbolem pohybu hvězdných konstelací, pohybu Slunce po obloze a věčného koloběhu života. Představuje tajemství hvězdného pozadí. Pokud utrhneme trojlístek i se stonkem, symbolicky si představíme sebe jako trojjedinou bytost sestávající z vědomí, podvědomí a nadvědomí. Trojlístek v keltské symbolice je spojován s Trojnou bohyní. S tváří Luny ve třech podobách: panna, matka, babice.

Čtyřlístek zas označuje energii čtyř živlů. Čtyřlístek pro štěstí se hledá v předvečer sv. Jiří, má se však někomu darovat, a to tak, aby obdarovaný o tom nevěděl. Vložíme tedy čtyřlístek například do jeho oblíbené knihy. Čtyřlístek přináší peníze a vzácný pětilístek velké bohatství. Jetel s pěti, šesti nebo sedmi kouzelnými lístky představuje mimořádné štěstí. Sedmilístek se ale nesmí utrhnout! Obejdeme jej v kruhu po směru hodinových ručiček a něco si přejeme. Ani dvojlístek není k zahození, znamená, že na nás čeká nová láska. Květenství jetele s trojlístky používáme jako pomocné rezonátory během duchovního rozjímání o nalezení směru své cesty. Meditujeme nad otázkami věčnosti a pomíjivosti.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Květy jetele s lístky poslouží jako energetický rezonátor, potřebujeme-li získat vyváženost osobní energie, přivolat štěstí, navázat spojení s vílami a skřítky. Květy červeného jetele nosíme stále při sobě, toužíme-li po nové lásce. Před temnými bytostmi a zlými duchy nás ochrání bílé květy jetele. Květy mají rády včely, jejich nektar je součástí medu z lučního kvítí. Květinový nektar slouží za potravu vílám a skřítkům. Čaj z červených květů jetele má příjemnou, nasládlou chuť. Z pohledu léčitelského je jetel ženskou bylinkou.

Související článek: Jetel luční – bylinka nejen pro ženy

Čarodějná zahrada a magie čtyřlístku

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.