Čarovné orchideje a jejich energie

Energetické vyzařování pokojových rostlin si málokdy uvědomujeme. Některé pokojové květiny mohou vyzařovat energie, které na nás podprahově působí blahodárně, léčivě, nebo naopak nepříjemně. Například něžná pokojová fialka harmonizuje své okolí, uvádí naše smysly do duševní rovnováhy. Dáváme ji do dětského pokoje, uklidňuje neposedné a hyperaktivní děti.

Čarovné orchideje a jejich energie

Energetické vyzařování pokojových orchidejí

Orchideje jsou nádherné na pohled, ale vzhledem k jejich možné omamné vůni a energetickému vyzařování bychom měli být opatrnější. Všeobecně květiny, zdravé a dobře rostoucí (nikoliv chřadnoucí a suché), zpříjemňují a harmonizují atmosféru našich domovů. Jsou zdrojem pro naší psychickou sílu a vitalitu. Zrovna tak platí, že pokud je v rodině zdravá, přátelská atmosféra, daří se i pokojovým květinám. To, zda některé květiny skutečně vyzařují zrovna negativní energii, vzhledem k jejich neviditelným vibracím, je možná věc názorů, často protichůdných. Ale pokud si uvědomíme, že květiny, stejně tak stromy, mají vlastní vědomí (vlastní morfické rezonance, včetně rezonancí léčivých), něco na tom přeci jen bude. Přesto platí, že květiny a květinové bytosti vnímáme především jako láskyplný dar Matky přírody. Z botanického pohledu jsou orchideje jednoděložné rostliny z čeledi vstavačovitých.

Čarovné orchideje a jejich energie

Ač jsou orchideje krásné, traduje se, že odebírají sílu a působí negativně na podvědomí

Nepobýváme v jejich blízkosti především v době nemoci, nedáváme je do ložnic, dětských pokojů a odpočinkových místností. Orchideje jsou velmi sebevědomé květiny, jejich energie může být pro slabší jedince skutečně silná, působí podprahově, aniž by nás jejich vyzařování upoutávalo a ovlivňovalo vědomě. Některé názory kategoricky tvrdí, že je lepší se těmto tajemným a smyslným květinám v bytě raději zcela vyhnout. Dokonce bývají nazývány ,,energetickými upíry“. Tento názor zdá se být poněkud přehnaný.

Čarovné orchideje a jejich energie

Možná vznikl díky jednomu druhu orchideje, z které se v Brazílii, díky lovcům orchidejí, „pokoutně“ vyrábí omamný parfém. Magická síla a energie této opojné podmanivé vůně má schopnost pozměnit lidské vědomí a na nějaký čas potlačit vlastní vůli. Jde o parfém z extraktu orchideje s omamným účinkem. Tato droga má dokonce strach nahánějící název: vůně smrti. Květy této vzácné, omamné orchideje, schopné vyvolat přeludy a vidění, rozkvétají za vlahých, čarovných nocí deštného pralesa. Také v Mexiku jsou orchideje uctívanou rostlinou, slouží ke zdobení chrámů  a kultovních míst. Již v dávných dobách kmenoví indiánští náčelníci uctívali květy orchidejí a používali je při různých magických rituálech.

Eshop – inspirace pro spokojený život

Přesto je nádhera květů orchidejí, existujících v mnoha barvách, pyšnící se mnoha obdivuhodnými tvary, od pradávna symbolem harmonie a dokonalosti Ducha, květinou naděje, zázraků a andělské milosti. Snad vzhledem k tomu, že jejich vzhled navozuje pocit, že jsou výtvorem vyšší inteligence. V Číně jsou tyto květiny symbolem probouzejícího se, kvetoucího jara. Díky svému protichůdnému vyzařování, jsou také symbolem všudypřítomné duality.

Zajímavý odkaz: České orchideje, seznam druhů

orchid-404360_1280

Hans Andeweg, z knihy „V rezonanci s přírodou“

ASTRÁLNÍ ENERGIE KVETOUCÍ ROSTLINY
„Vezměte zdravou rostlinu, která se chystá kvést, nebo když žádnou takovou nemáte, kvetoucí rostlinu. Nejhezčí je rostlina se stonkem a pupeny, například orchidej. S rostlinou, která nikdy nekvete se toto cvičení neprovádí. Postavte rostlinu někam, kde ji můžete nechat stát několik dní. Postarejte se, abyste cítili její vyzařování z různých stran.

Uvolněte se a pozdravte rostlinu tak, že jí řeknete „ahoj“. Soustřeďte se na vyzařování těsně nad stonkem nebo kolem pupenů. Můžete tam vnímat velice příjemnou kouli energie velice jemné a krásné kvality. „Normální“ energie rostlin se nazývá éterickou energií. Tato koule má astrální energii, takzvanou „citovou energii“. Zvířata a lidé mají astrální energii vždy, kdežto rostliny pouze, když kvetou.

Pokud pozorujete rostlinu v květu, můžete vnímat, jak se astrální energie jakoby „noří“ do květů a spojuje se s nimi. Po odkvětu se astrální energie zase stáhne. Je potom ještě kolem rostliny přítomna, ale v mnohem řidší formě. V okamžiku květu je tedy rostlina astrálnější neboli citlivější.

orchid-644297_1280

CHCEŠ TADY STÁT?

K nalezení místa, kde by nová květina nejraději stála, je určen jednoduchý trik.
Uvolněte se a rostlinu uchopte. Pozdravte ji a řekněte jí, že ji vítáte u sebe doma. Řekněte jí, že teď budete pro ni hledat místo. Poté jděte na místo, které jste vybrali, a květiny se zeptejte: „Chceš tady stát? Ano, nebo ne?“ Napojte se na rostlinu a pocitově vnímejte odpověď.

Stejným způsobem můžete také testovat, zda má rostlina harmonické vztahy se svými sousedy. Uvolněte se. Uchopte rostlinu a druhou rukou se dotkněte sousední rostliny. Zeptejte se: „Vládne mezi těmito rostlinami sympatie – ano, nebo ne?“ Když jsou sympatické, cítíte, jak vámi proudí energie z jedné rostliny do druhé.

Související článek: Náš domov – oltář hojnosti

orchid-607034_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.