Červený úplněk (krvavý Měsíc) – přírodní úkaz

Červený úplněk (krvavý Měsíc) - přírodní úkazK úplnému zatmění Měsíce, pozorovatelnému v našich zeměpisných šířkách, došlo 28. září 2015, a dojde k němu také letos 27. července 2018.

V některých lidech tento čistě přírodní úkaz zbytečně vzbuzuje strach, povězme si tedy s předstihem, o co vlastně jde z pohledu esoterického, magického, i z pohledu čistě logického, racionálního. Jedná se o nádherný a silně motivující přírodní úkaz, nikoliv o událost, která by v nás měla vzbuzovat strach, obavy a už vůbec ne negativní emoce!  Na tuto událost se můžeme těšit a to bez jakéhokoliv pocitu strachu. Tento den bude sice prostoupen silnou ,,vesmírnou energií“, ale tato, ani žádná jiná ,,vesmírná událost“, nemá sama o sobě na svědomí bezprostřední vliv na ,,negativní“ události na Zemi, ani v našich osobních životech. Může pouze (ale nemusí) prohloubit dopady jevů, které vrcholným událostem předcházejí.

Ať už se cokoliv děje, i kdyby se ,,náhodou“ mělo cokoliv odehrát v tento den, má svou příčinu, a to v událostech předcházejících (například vlivem kolektivního vědomí). Pouze vnitřní moudrost, intuice a dokonalé uzemnění nám ukazují správnou cestu, kdy se máme spolehnout na své vnitřní cítění, a nikoliv na jakékoliv nám (docela často) předkládané ,,divoké předpovědi“. Předpovědi, kdoví odkud a kdoví proč, šířící se do našich snadno ovladatelných myslí. Předpovědi a zavádějící informace, související na mnoha úrovních s podmiňující a dominantní energií strachu – velmi často uměle vytvářenou.

Každá událost má svoje ,,předehry“, souvstažnosti a mnohdy námi přehlížené důvody, třeba i dlouhodobé

Cokoliv se děje – nic není náhoda. To už přece dávno víme. (A potvrzují to i vědci, především fyzici studující např. takzvané ,,kvantové události“). Strach z červeného úplňku je neopodstatněný. I když se můžeme dočíst, co se kdy a kde směrem zpět do historie v souvislosti s červeným úplňkem odehrálo. Dejme tomu, že tato silná energie může (ale nemusí) posílit energie událostí stávajících, které ale mají své kořeny jinde, rozhodně nejsou důsledkem ,,hvězdných astronomických událostí“. Dejme tomu, že se stane nepříjemná událost, ať už v celosvětovém měřítku, případně v našich osobních životech – potom řekneme, že za to může červený úplněk či jinak zvaný „krvavý Měsíc“?! Pokud si uvědomíme, že jakékoliv nové události předchází události, myšlenky, stavy mysli, strachy a emoce v čase směrem zpět do minulosti, uvědomíme si zároveň, že hvězdné konstelace nejsou osamocenou příčinou životních událostí!

Hvězdné konstelace a podobné přírodní jevy nás naopak upozorňují na skutečnosti, které si neuvědomujeme. Případně si je dlouhodobě uvědomovat ani nechceme. Například (kvalitní) astrologický rozbor nám nikdy neříká ,,co se stane“, ale říká nám, co můžeme udělat pro to, aby se ,,to“ nestalo. To, že jsou některé události nevyhnutelné, není vinou různých předpovědí, magických úplňků ani vinou postavení hvězd v daném čase. Vždy musíme jít zpět do minulosti a uvědomovat si příčiny jak vnější, tak vnitřní osobní. Jakákoliv ,,předpověď“ může být v kvantovém poli vědomí kdykoliv pozměněna. Takže tato blížící se událost, zatmění Měsíce, není sama o sobě nijak dramatická. Pokud nám bude kdokoliv vnucovat jakékoliv energie strachu, nenecháme se nikterak ovlivnit! S uvědoměním, že nenechat se nenápadně ovlivnit na podvědomé úrovni je docela umění.

Zobrazit všechny eKnihy

Strach je energie, která k nám sama o sobě přivolává to, čeho se nejvíc obáváme, tak to prostě je, ať už tomu věříme nebo ne

Do červeného úplňku zbývá několik týdnů, není proto vhodné napojovat svou mysl na jakékoliv energie strachu. Tento blížící se přírodní úkaz je sám o sobě nádhernou záležitostí (viz odkaz na související článek: Modrý úplněk 2018 a zatmění Měsíce). Tento den si můžeme udělat čas sami na sebe a v tichosti meditovat, můžeme vysílat energie lásky a porozumění do svého okolí i celému světu.

Název ,,Krvavý Měsíc“ je zavádějící, snad vychází z podvědomé touhy člověka po ,,dobrodružství“, z nevědomé touhy po ,,negativních zážitcích“, podobně jako v sobě můžeme mít například podvědomou touhu dívat se na (stresující) hororové filmy a podobně.

Červený úplněk (krvavý Měsíc) - přírodní úkaz

Proč červený Měsíc či krvavý úplněk?

  • K tomuto jevu dochází při úplném zatmění Měsíce.
  • Země se bude nacházet přesně mezi Sluncem a Měsícem.
  • Povrch Měsíce bude osvětlován nepřímím slunečním světlem (jde o světlo polarizované).
  • Sluneční paprsky se v zemské atmosféře takzvaně ,,lámou“, proto dochází k načervenalému zabarvení Měsíce.
  • Takže nejde o nic záhadného, jde o nádherný přírodní úkaz. V podstatě jde čistě o světelný úkaz.
  • Podobně sluneční světlo vytváří na obloze červánky, podobně je utvářena duha – sluneční paprsky se lámou ve vzdušné vlhkosti, na kapkách deště, a vytváří barevnou duhu.

V dokonalém soustředění si během zatmění Měsíce můžeme uvědomovat jedinečnost okamžiku nebeského spojení Slunce, Země a Měsíce

Můžeme se v této jedinečné chvíli plně soustředit na lunární transformační energii? Ano, byla by dokonce škoda tuto silně energeticky podmaněnou, jedinečnou noc prospat, a nechat si tuto krásnou událost ujít. Celý průběh fáze úplného zatmění Měsíce spočineme v přítomném okamžiku a ukotvíme se ve svém srdci – klidně i po celou dobu úplného, vrcholného průběhu zatmění Měsíce. Jde o jedinečnou příležitost pro duchovní uvědomění a očištění. Jde také o příležitost k magickému rituálu. Vše s červeným úplňkem související má vlastní, hlubokou mystickou symboliku. Svůj zrak soustředíme na obraz zatmění Měsíce, a své srdce a mysl ukotvíme v LÁSCE, to znamená, že alespoň po tuto dobu se vzdáme celého svého (sebestředného) ega a soustředíme se na vyšší vedení.

V tichosti budeme pozorovat, jak planeta Země ,,pohltí“ svým stínem: Sluncem osvícenou zářící Lunu. Červený nádech Luny má svou symboliku mimo jiné také v silné, principiálně ženské energii, kterou svět už dlouho postrádá, (ale to je téma na jiný článek – Ženská energie na výsluní v roce 2018), můžeme se nad tímto tématem v meditaci alespoň zběžně zamyslet).

Žehnáme Slunci, jehož světlo vidíme v polarizované formě. Žehnáme Měsíci, bez jehož energie by život na Zemi nebyl možný. A žehnáme Matce Zemi, která nám dává k životu vše, co potřebujeme

Připomeňme si ještě, že od pradávných dob je energie Měsíce považována za oplodňující sílu pro vše živé na Zemi. Měsíc vládne vodám (podvědomí), je ryze ženskou energií (Luna – lůno). Je symbolem početí a mateřství. Je symbolem páření i ve světě zvířat. Lunu, a všechny její proměnlivé fáze, si odnepaměti spojujeme s časem a osudem. Uvědomme si ale, že žádný osud nemusí být nutně nezvratný, toto je velmi důležité mít na paměti. Učení o Měsíci a jeho cyklech, o jeho energii působící na vše na Zemi, a o archetypálních měsíčních bohyních je velmi staré. První jednoduché kalendáře (zářezy do kostí a slonoviny) vznikly už v době mladšího paleolitu, tedy v době zhruba před 33 tisíci lety. V mytologii, magii, ale i v celé lidské historii je souvztažnost Měsíce, Země a Slunce velmi bohatá. A společně s hvězdnými konstelacemi a vesmírnou energií je v podstatě pro náš život i vše určující. S přihlédnutím k faktu, že nic není náhoda (myšlenky, emoce a činy ovlivňují naše životy). S přihlédnutím k faktu, že vše se vším souvisí. S uvědoměním si, že osud můžeme proměňovat s ohledem na volní sílu – svobodnou vůli. I když to tak někdy, hlavně v složitých životních situacích, na první pohled nevypadá. Vše se nám objasní, pokud si prostudujeme informace vztahující se ke kvantovému Vědomí Vesmíru a tak podobně.

Nebezpečné předpovědi budoucnosti

Poselství štěstí pro každého, kdo obtížně ovládá své strachy nebo obavy z budoucnosti, zní: ,,Budoucnost je utvářena v každém přítomném okamžiku! Energie bezpodmínečné LÁSKY, pozitivní myšlenky, představy a emoce spoluutvářejí všechny události na časové ose našich životů.“

Související: Transformace – co se děje právě teď?

Červený úplněk (krvavý Měsíc) - přírodní úkaz

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.