Říp, energetické linie a ochranné hory

lookout-661056_1920TAJEMNÁ GEOMETRIE ČESKA (článek odjinud). Co znamenají linie, které křižují naši zemi? Keltská oppida, posvátné hory i svatyně se dají na mapě propojit do podivuhodných obrazců, od přímek až po přesné kopie souhvězdí. Snažili se snad naši předkové vepisovat do krajiny magické tvary, aby posílili její energii? Zkuste na mapě propojit místa, jimž odborníci připisují podobný energetický náboj. Otevře se před vámi soustava nejrůznějších obrazců. Kromě jednoduchých přímek se významné body seskupí do trojúhelníků, paprskovitých útvarů nebo formací, které připomínají létajícího draka. Moderní věda je znovuobjevuje ve 20. letech minulého století. Mají tyto linie magický význam?

Kleť  tvoří osu s Řípem (úvodní obrázek)

Systém ochranných hor 

bohemia-273771_1280Psychotronik Pavel Kozák zastává ve své knize Posvátná místa Čech a Moravy názor, že naši zemi obklopuje šest „ochranných hor“. Patří mezi ně Kleť v Šumavském podhůří, Jezerní hora v severozápadní části Šumavy, Přimda v Plzeňském kraji, Hradišťany v Českém středohoří, Ještěd jižně od Liberce (obrázek) a Sněžka v Krkonoších. Propojte je na mapě s Řípem v Ústeckém kraji, který dávné legendy dávají do souvislosti s příchodem prvních Čechů, a objeví se před vámi paprskovitý obrazec. Jeho jednotlivé přímky se sbíhají právě na Řípu. Je možné, že tato posvátná hora posiluje náboj ostatních vrcholů?

Je to základní český ochranný systém, kde je Říp zdrojem a akumulací energie,“ soudí Pavel Kozák a dodává: „Jedna jeho paprskovitá linie má ještě jednu funkci, která ji staví o něco výše než ostatní. Je to přímka Říp – Kleť položená přesně v severojižním směru. Je jakoby podstavcem české spirály, a tedy hlavním stabilizujícím prvkem Čech.“ Zmiňovaná „česká spirála“ pak má být větším systémem, který zahrnuje všechna energetická místa v Čechách.

Tajemství keltských oppid

celtic-queen-1503348_1920Význam geometrických linií je podle některých názorů znám dokonce od pravěku. Tyto pravidelné obrazce prý mohou vyzařovat energii, která ovlivňuje lidské životy. Jejich moc využívali možná už Keltové, kteří se na našem území usadili kolem roku 400 př. n. l. Na mapě si můžete snadno ověřit, že opevněná keltská sídla zvaná oppida nacházející se v Čechách spojují tři přímky. Na jedné přímce leží Stradonice, Závist a České Lhotice, na druhé pak Závist, Hrazany a Třísov. Konečně na třetí linii jsou pak Stradonice, Nevězice a Třísov. „Myslím si, že je velice málo pravděpodobné, aby konkrétních šest míst náhodně umístěných a vzdálených od sebe až přes sto kilometrů vytvořilo tři linie,“ píše na svých webových stránkách badatel Libor Čermák, který se tajemnou energií zabývá už řadu let. Měli snad Keltové mystické důvody, které je vedly k tomu, aby svá sídla rozmístili do pravidelných linií?

Souhvězdí v krajině

hora-ripPo spojení některých bodů na mapě se začnou rýsovat obrazce, které nápadně připomínají některá souhvězdí. Stačí načrtnout spojnice mezi následujícími místy: Stradonice u Loun, hora Říp (obrázek), hradiště ve Stelčevsi, hradiště na Budči, keltské sídliště Rusavka, Sv. Jan pod Skalou, oppidum na Závisti a hradiště na Malé Babce u Řevnic.

Tato místa po propojení nápadně připomínají souhvězdí Orion. Měli naši předkové nějaký důvod přenášet na zemi vzory, které znali z nočního nebe? Posedlost právě tímto souhvězdím byla vlastní celé řadě kultur. Vždyť i egyptské pyramidy v Gíze byly postavené tak, že svým rozmístěním připomínají Orion. Z jakého důvodu?

Přímky křižující Evropu

castle-278320_1920Mezi záhadology, kteří jsou posedlí hledáním tajemných spojnic, patří i švýcarský badatel Erich von Däniken. Na mapě Evropy nachází dvě přímky, které protínají mimo jiné i Českou republiku. První prý vede z vikinských hradů v Dánsku a měla by směřovat do věštírny v řeckých Delfách. Prochází okolo Liberce, Sychrova (obrázek), Žďáru nad Sázavou a Moravského Krumlova. Druhá linie vychází z francouzské Bretaně, pokračuje přes německé Karlsruhe a končí ve Štemberku na Moravě. Leží na ní například vrch Blaník, který je opředen legendami o spících rytířích. Za pozornost stojí i fakt, že slavná pověst o těchto bojovnících má podle historiků keltské kořeny. A právě Keltové jsou často spojováni s některými takovými liniemi v české krajině. Zvláštní shodou okolností je i skutečnost, že se obě Dänikenem objevené přímky kříží v blízkosti Žďáru nad Sázavou, který proslul mimořádným výskytem záhadných jevů… Posiluje snad jejich střet již tak výjimečnou energii Žďáru?

Mytologie nebo tajemná energie?

Jaký význam mohou mít linie protínající krajinu? Badatelé stále tápou a nabízejí desítky nejrůznějších teorií. Podle některých může být pravidelné rozmístění míst určené starobylými stezkami nebo přírodními jevy. Další hypotézy hovoří o tom, že jejich vznik mají na svědomí tajné společnosti, nebo že by mohly být produktem mimozemské energie. Stejně dobře jsou však linie možná i odrazem mytologie našich předků či nástrojem pro posílení pozitivní energie mystických míst. Ať už je pravda jakákoliv, množství nejrůznějších obrazců v české krajině doslova vyráží dech. Zajímavé geometrické tvary můžete získat i spojením některých gotických hradů, pravěkých památek či míst s podobným názvem – podle záhadologa Libora Čermáka sem patří například černý pentagon složený z měst, která mají ve svém názvu přídavné jméno černý – Černěves, Černoušek, Černuc, Černochov, Černív. Kdo stojí za těmito útvary? A proč vlastně vznikaly?

Článek převzatý z knihovnička Enigmy, 99 zázračných míst světa, 2/2016.

Související článek: „Kleť – Jihočeský Avalon“

Zobrazit všechny eKnihy

Sněžka v  Krkonoších, jedna z ochranných hor Česka

snezka-702234_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.