Heptagram, enneagram – magické hvězdy

india-966284_1280Různé tvary magických, geometrických hvězd se vyskytují v mnoha podobách. Vždy jsou znamením harmonie, jejich nekonečným úkolem je udržovat svět ve věčné rovnováze. Například Heptagram je sedmicípá hvězda, představuje sedm planet zvěrokruhu a sedm dní týdne. Sedmá dimenze představuje všechna vesmírná i pozemská tajemství, všechny zdánlivě neřešitelné situace, vše, co není zrovna jednoduché, vše neobyčejné, obtížné a nestálé (ani sedmiúhelník nemá přesné matematické řešení). Sedmiúhelník koresponduje s číslem sedm.

Heptagram – magická sedmicípá hvězda a význam čísla sedm

Sedmicípá hvězda představuje jednotu sedmi světů (sedm energetických center v člověku – čakry). Je uctívána jako hvězda lásky, kterou utváří nebeská trojka a pozemská čtyřka. V podobě talismanu ochrání před nebezpečím, harmonizuje vztahy, podporuje lásku, zvyšuje vibrace láskyplného, čistého vyzařování.

Číslo sedm je symbolem harmonie: máme sedm barev duhy, sedm základních hudebních tónů. Sedmička je číslem všech tajemství a všeho mystického. Rezonuje s mystickou barvou fialovou nebo purpurovou. Sedm astrologických planet představuje sedm stupňů vědomí, sedm archetypálních vzorů. Sedm duchů ohně drží stráž před Saturnovým trůnem. Člověka tvoří sedm základních principů: emoce, intuice, instinkt, rozum (moudrost), inteligence, vůle a vědomí. Životní energie prostupuje tělem člověka skrze sedm základní čaker.

Enneagram – magická devíticípá hvězda, symbol Luny 

Enneagram představuje symbol kruhu s devítiúhelníkem, patří mezi nejzáhadnější esoterické symboly, kterým se snažíme porozumět. Tento obrazec, kdy kruh je rozdělen do devíti stejných částí a uvnitř najdeme vepsaný posvátný trojúhelník, je podle zasvěcenců základním stupněm poznání všeho co je nahoře a všeho, co je dole. Je tedy skrytým symbolem veškeré vesmírné moudrosti, symbolem skrytým v posvátné, božské geometrii.

businessmen-523217_1280Devítka je symbolem duchovní dokonalosti, je číslem moudrosti. Představuje energii Měsíce, ten reguluje všechny přírodní rytmy, tak i rytmy v těle člověka. Měsíc je symbolem přírodní i astrální magie.

Devítka je číslem Mága v tarotových kartách. Enneagram je také detailně propracované duchovní učení o základních lidských povahách. Je pradávným učením o tom, jak charakter každého z nás ovlivňuje naše životy, popisuje devět typů osobnosti, archetypů skrytých v každém z nás.

Práce s egem zahrnuje také proměnu vášní v ctnosti

Například podle učení eneagramu můžeme změnit: hněv v klid, pýchu v pokoru, lež v pravdivost, závist ve vyrovnanost, chamtivost v odpoutání se, strach v odvahu, poživačnost ve střízlivost, nenasytnost v nevinnost, lenost v přímé jednání. Eneagram je dávné učení, jde o systém zabývající se psychologií člověka. Studuje několik různých typů osobnosti, vnitřní uspořádání člověka, jeho dominantní ego a jeho rysy, zabývá se vášněmi a ctnostmi. Samostatně poznávejte jaké vlastnosti dominují vašemu egu, kladné vlastnosti využijte k růstu osobnosti, ty negativní neodsuzujte, vezměte je jako velký potenciál pro změnu. Všichni máme různé vášně nebo neřesti, nikdo není jen pozitivní nebo negativní bytost, jde jen o to udržet zlatý střed, a tím vyváženost. Nikdo nedokáže být stoprocentně dokonalý a pozitivní, to je nemožné!

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

K dokonalosti se můžeme alespoň přiblížit, pokud přimějeme ego aby nás poslouchalo, a ne jak je tomu doposud, kdy posloucháme na slovo a někdy se jím necháme svést k podceňování, strachu, pasivitě nebo k nepravostem. Pozorujte se, sledujte, co vás vede k tomu kterému kroku, chování či jednání. Uvědomujte si naplno skutečné příčiny radostí nebo smutků, všech emocí. Příčiny produkují následky.

(Sukulent, sedmicípá hvězda – septagram, též heptagram)

Heptagram, enneagram - magické hvězdy

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.