Jak podpořit výkonnost mozku?

hand-814694_1280Mozek – psychická výkonnost – zdravá krev, tato spojitost je pro tuto aktuální otázku zásadní.  Po víkendu býváme odpočatí, ale brzy se můžeme dostat do každodenní rutiny, časem se dostaví únava z nedostatku spánku, neklidu a stresu, nebo přepracování. Učíte se a přepadne vás únava, zrovna když to nejmíň potřebujete? Nebo vám učivo ,,neleze do hlavy“? Potřebujete nutně dokončit důležitou práci na počítači, přitom se vám zavírají oči a hlava padá na klávesnici? Určitě to všichni známe. Možná nám přijde vhod pár rad, jak udržet mozek v bdělosti, jak jej nastavit na maximální výkon. Své, o správném vyladění kapacity mozkových buněk, vědí věhlasní mágové. Hermetici, léčitelé i mágové vědí, že základem je mít: správně okysličené tělo a ZDRAVOU KREV! Tak, jako je životní silou pro Zemi a krví Země voda, tak je životní silou pro člověka krev.

Krev je nositel životní síly, pružnosti, ohebnosti a inspirace

Můžeme se namáhat sebevíc a únavu nepřekonáme, pokud bude náš mozek trpět nedostatkem krve. Krev je životní silou. Krev má nejen v magii a hermetismu velmi hluboký, mystický význam. Trpíme-li anémií (chudokrevností) – máme nedostatek dynamické životní síly. ( Člověk chudokrevný je bledý, unavený, bez životní energie.) Krev je magickou tekutinou, která rozlévá do všech orgánů těla životní sílu – včetně mozku! Zdravá krev, dostatek kyslíku = ŽIVOTNÍ SÍLA. Zdravá krev je pro tělo pohonnou hmotou, je ,,tahounem“ veškeré naší aktivity, kreativity, výkonnosti. Také emoce, vášně a reakce na různé události souvisejí s kvalitou naší krve – životní silou. Ne nadarmo se říká: ,,Je chladnokrevný…“ ,,Stoupla mu krev do hlavy…“ ,,Krve by se v něm nedořezal…“

Nejen železo (železná vůle) je stavebním kamenem krve. Výživné látky jsou velmi důležité: únava nebo nemoc jdou ruku v ruce buď s nedostatkem nebo nadbytkem výživných látek. Nadbytek výživných látek může být jedním z určujících faktorů například návalů. Nedostatek výživných látek může být jedním z určujících faktorů anémie (chudokrevnosti).

Mozek potřebuje, k tomu aby dokonale fungoval, dobře okysličenou krev

Anémie může podstatně ovlivňovat nejrůznější psychické stavy (nemoci ducha), únavu (nemoci těla), a slabou výkonnost (slabá vůle). Pokulhává také naše bystrost, vnímavost a rozmysl. Nedostává se nám inspirace. Stres, ztráta rovnováhy, poruchy mysli a některé duševní poruchy také mohou mít vedlejší příčinu ve špatném nebo nedostatečném krevním oběhu.

Jak podpořit výkonnost mozku?Rozuměj: jde o špatný oběh životní síly – a to doslova. Pokud bychom hledali odpověď v magii, dozvěděli bychom se, že jde o takzvané ,,nebytí duše“. Symbolicky to můžeme vyjádřit takto: Člověk je ,,složen“ z těla (z buněk mnoha tvarů, a různých uskupení buněk s vlastním vědomím), a života (životní energie, vůle, bdělé osobní vědomí). Vše je vzájemně propojeno a vzájemně ovlivnitelné, jedno bez druhého neexistuje.

Každá buňka samostatně dýchá – díky červeným krvinkám, díky zdravému krevnímu řečišti. Buňky v těle jsou vyživovány krví jako květiny vodou v přírodě. Tělesné buňky se koupou v krvi jako lekníny života v posvátném jezeře. Buňky člověka jsou vyživovány krví jako Země sluneční lázní.

S tím souvisí (prastaré) vědění, pro každého adepta magie nebo duchovního rozvoje, že magie je ve své podstatě VĚDOMÉ působení VŮLE na ŽIVOT. Věhlasní mágové vědí, že MÍT VŮLI nestačí! Je zapotřebí vědět, jak (svobodnou) vůli uvést v pohyb. Jedním z mnoha návodů je právě vědomé zaměření se na správnou životosprávu. Bez vůle, zdravého těla a proudící životní síly (zdravé krve) je obtížné na cokoliv magicky (a svobodně) působit.                              

Správné dýchání a častý pobyt na čerstvém vzduchu: obnovuje buňky a dává jim sílu regenerace (každá jedna buňka je samostatnou bytostí). Krev, která obsahuje různé ,,pohybové součástky“, rozvádí životní sílu po celém těle. Například červené krvinky bez ustání zpracovávají pro tělo nezbytný kyslík. Vzduch, jenž obsahuje živoucí a silotvorné prvky, okysličuje mozek, obnovuje nervovou soustavu, podporuje lehkou mysl. Kyslík je podstatným udržovatelem životní síly. Zdravá a správně okysličená krev rozvádí z plic životní energii směrem k srdci a odtud do celého těla. Následně mozek (důležitá nervová střediska), ,,obšťastněný“ dynamickou silou krve, podává dokonalý výkon. Nervová síla člověka do značné míry závisí na kvalitě krve. Kvalita krve závisí na správné výživě a dostatku čerstvého vzduchu. Nervová síla (nervové fluidum) na jemnohmotné úrovni propojuje vnitřního ducha s hmotným tělem. To vše věděl už Platon, Pythagoras, a hermetikové všech dob.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Podpůrné prostředky pro správnou krvetvorbu, a pro správnou činnost mozku

Vitamín B-12: potřebný pro krvetvorbu, podporuje imunitní systém, přispívá k udržení zdravého nervového systému, pomáhá udržovat správné psychické funkce, pomáhá snižovat únavu a vyčerpání, podporuje životní energii a vitalitu.

Čaje a bylinky: Pravý zelený čaj – čajovník čínský. Osvěžující je například zelený čaj s přídavkem marocké máty, především pokud potřebujeme pracovat za velmi teplých dní. Efektivní vliv na výkon mozku má také jinan dvoulaločný (ginkgo).

Šťovík čistí krev: šťavnaté, příjemně nakyslé mladé listy šťovíku použijeme vždy čerstvé, nikoliv sušené. Krájíme je nadrobno a přidáváme do různých pokrmů: zeleninové saláty, polévky, omáčky, přimícháme ke špenátu. Případně listy šťovíku upravíme jako špenát, předem je ale spaříme vroucí vodou. Zelené listy této opomíjené byliny obsahují hodně železa a vitamínu C. Šťovík čistí krev a povzbuzuje chuť k jídlu.

Jak podpořit výkonnost mozku?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.