Poselstvím bájných jednorožců je láska

unicorn-438325_1280Souhvězdí posvátného Jednorožce se nachází v jedné z nejkrásnějších hvězdných mlhovin ve vesmíru. Pozorovatelná je dalekohledem v planetáriu. Souhvězdí jednorožce najdeme na noční zimní obloze. Jednorožec je poslem dobra, nositel štěstí, dobré vůle, úspěchu a blahobytu. Jednorožec je vyobrazován nejčastěji jako krásný bílý či stříbrný kůň s dlouhým rohem na čele. Jeho pohled je nevinný, uhrančivý a hypnotický. Jedná se o bájného tvora, často bývá doprovázen vílami. Někdy je viděn černý, modrý, a někdy také okřídlený jednorožec. Tajemný roh, symbol mužského principu, vyrůstá jednorožci přímo uprostřed hlavy tam, kde senachází ,,třetí oko“. Magický roh vyrůstá ve tvaru spirály. Takže tu máme hned několik mystických symbolů.

Jednorožec je mytologická bytost se silnou energií Lásky a dobra

Říká se, že nejen roh ale i slzy jednorožce jsou léčivé. Jednorožci se v tichosti a neviděni pohybují tam, kde je potřeba přinést více pozitivní energie a vytvořit harmonii. Přesto, že jejich domov je v oblacích, pohybují se jednorožci tam, kde energie negativních, záporných myšlenek narušují harmonii lásky a dobra, jejich duchovní poselství léčí člověka a samozřejmě také přírodu.

girl-657714_1920Každoročně vnitřní neklid a smutek odchází s chladem bílé zimy, s jarem přichází do ovzduší vibrace nových snů a plánů. S létem aktivně čerpáme nejvíce světla a naděje pro budoucnost. S barevným podzimem vnímáme v přírodě tok uklidňujících energií. Ale mystická bělost a také bdělost jednorožce zůstává v srdci přírody po celý rok, a společně se slunečním svitem, ať už v létě nebo v zimě, vstupuje i do lidských srdcí. O láskyplné energii jednorožců zpívají ptáci s každým rozedněním, očišťující je každá ptačí píseň, stačí si to jen hluboce vnitřně uvědomit.

Stačí odevzdaně celým tělem naslouchat ptačímu zpěvu a tichému dechu jednorožců, naše duše k jejich energii mají velmi blízko. Právě v „posvátné“ přírodě můžeme nahlédnout do jemnohmotného světa bez větší námahy. Příroda jakoby sama rozdávala kouzla a čáry na potkání. Nabádá nás propojit chladnou mysl s teplou náručí srdce. Správně vytvořená harmonie, to znamená, že nesmí převažovat jedno ani druhé, vede člověka k správnému uzemnění. Zůstávat propojeni, pouze s energií srdce, také není správné, potom můžeme zůstávat příliš melancholičtí a snadno svým okolím zneužitelní.

Pozvěte energii jednorožce do svého života

Naučte se něco o energii čaker, pokuste se pracovat s hadí silou. Nejdříve se ale uzemněte. Nejlépe v přírodě. Posaďte se do trávy tak, aby vaše chodidla zůstala spojena se zemí. Skrze chodidla se cele spojíte se zemskou energií. Uvolněte mysl, vnitřně se dokonale utište. Oslovte jednorožce, pozvěte je k sobě, jejich úkolem je pomáhat přírodě, a my jsme přece jejími dětmi. Potom se plně soustřeďte na energii země a vaše chodidla. Nejdříve si představte, že skrze chodidla vrostly do země kořeny přímo z vašeho těla. Jde o kořeny všeho temného, nechtěného, těžkého, všeho, co už nepotřebujete. Chvilku spočiňte v těchto představách. Jen vy víte, čeho se v tuto chvíli vzdáváte.

Potom, budete-li mít pocit, že jste již vše odevzdali zemi, se zhluboka nadechněte. Tak zhluboka, jako byste do sebe vdechovali probouzející se energii země. Vdechujete její nadhled, stabilitu, rozvahu, stálost, teplo, lásku (schopnost obdarovávat). Uzemněte se!  Potom opět dostatečně dlouho tiše spočiňte v těchto představách. Vnímejte energii jednorožce (lásky), je všude kolem vás. Nakonec nechte načerpanou energii skrze chodidla projít po linii čaker celým tělem. Nechte tuto zemskou sílu projít temenem hlavy a spojit se se silou vesmírnou. Potom si lehněte na trávu, zavřete oči a nechte sluneční energii vstoupit skrze váš solar plexus (pletence třetí čakry) do vašeho těla. Zavřete oči a plně se soustřeďte na klidné dýchání. Nakonec poděkujte jednorožcům a všem jemnohmotným energiím za přátelské a nezištné pohlazení.

To, co učíte sebe, učte odmalinka i své děti. Možná se nebudete stačit divit, jak hravě dokáží přírodní energie vnímat. Nakonec se nesmíte divit ani, pokud začnou, se samozřejmostí sobě vlastní, učit ony vás

Poselstvím bájných jednorožců je láska

Chodidla slouží jako přijímače energie

Bosé nohy symbolizují upřímnost, čistotu a pokoru, jsou výrazem prostého, na hmotu se neupínajícího bytí. Symbolizují vědomí pevné půdy pod sebou.

Chodidla disponují energetickými body – vztahují se ke všem tělesným orgánům, jimi k nám proudí energie země, a dále nás harmonizuje skrze hlavní čakry. Bosé nohy vnímají jemné nuance zemského živlu, procházkou naboso v trávě, v písku, na barevném podzimním listí. Přidáme-li pozitivní myšlenky, tělo samo si vezme pomocí bosých chodidel energii země, právě tolik, kolik v danou chvíli potřebuje. Čerpáme-li energii stromů, dlaněmi se dotýkáme kmene a nad jeho kořeny stojíme naboso, potom námi léčivá energie bez překážek volně proudí.

Poselstvím bájných jednorožců je láska

Pegas: je dalším bájným tvorem, vždy byl inspirací a můzou básníků. Jeho čistá energie koncentruje a posiluje paměť, probouzí představivost. Pegas je krásný okřídlený kůň, často jej můžeme vidět v antickém umění. V podobě souhvězdí jej nalezneme na podzimní hvězdné obloze.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Kůň sám o sobě: je symbolem vytrvalosti, síly, trpělivosti, sebevědomí a moudrosti. Kůň je také symbolem každodenního putování Slunce po obloze. Naši předkové si představovali, že Slunce cestuje po obloze ve zlatém voze, taženém třemi koňmi. Také staří Slované spojovali koně nejčastěji s oblohou. Noc symbolizuje černý kůň. Ranní červánky přicházejí v doprovodu oblak: šedavě bílých koní. Vzápětí ohnivé šípy, v podobě paprsků vycházejícího Slunce, odhánějí temnotu noci a energie temných duchů. Přichází světlo dne, které je pod ochranou statných hnědáků. Navečer si opět vymění stráž s koňmi barvy tmavošedé.

Souvisejí článek: JARNÍ ROVNODENNOST

Poselstvím bájných jednorožců je láska

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?