Keltský symbol – ,,triskelion“

stone-733747_1920Tento symbol, založený na magické trojce, známe také pod názvem triskel, trojnoží nebo sluneční kolo. Spirála sama o sobě je účinný ochranný znak, symbol transformace. Je silným tvarovým zářičem, její síla vychází z kruhu života, z jednoho centrálního bodu. Symbolizuje sluneční kotouč se třemi paprsky. Spirály představují nekonečno, věčnost a neustále se opakující cyklické děje ve vesmíru, na planetě, v přírodě. Minulost, přítomnost a budoucnost. V životě člověka triskelion představuje symbol cesty do vlastního nitra, symbol naplnění sebe sama, sexuálního probuzení. Je také symbolem reinkarnace, ducha a hmoty, duchovního úspěchu a životního naplnění, představuje vývoj vědomí. Spirála je od dávnověku považována za symbol přírody, představuje růst, smrt, znovuzrození a obnovu. Jako amulet (ochranný zářič) má zachytit nebo odrážet negativní energie. Tři spirály představují také tři podoby Velké Matky. V nejedné přírodní spirále nalezneme Zlatý řez (božský poměr).

Keltský triskelion – představuje posvátnou trojjedinnost: tělo, duše, Duch

Sílu energetické spirály znali již staří Keltové, jejich učenci druidové. Vyráběli je z lehkého kovu, tok energetické vibrace cíleně využívali pro zharmonizování organismu, odstranění vnitřního napětí, k příznivému ovlivnění potravin a vody. Keltská spirála (ztvárněná jedním tahem) je symbolem nekonečně opakujícího se tvoření, vývoje a rozpadání světa. Motiv spirály najdeme vyrytý na kamenných monolitech různě po světě.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Význam v podobě talismanu: moudrost, pozitivní vnímání světa, holistický životní postoj, optimismus, rozvoj, duchovní transformace. Triskelion ochraňuje.

                    pattern-23396_1280celtic-23372_1280tattoo-294387_1280triskelion-964078_1280

velillos-951623_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.