Bohyně Hekaté – půlnoční čarodějka

crow-828944_1280-1024x682Měsíční bohyně Hekaté se může zjevit ve třech podobách: jako vrána, havran nebo krkavec. Hekaté pochází z rodu titánů, nesmrtelných bohů řeckého panteonu. Je obdobou keltské bohyně Morigan. Někdy je zobrazována jako trojhlavá bohyně, spravedlivě vládnoucí zemi, nebi a moři. Jindy je nazývána ,,Trojcestná“.

Neviděna putuje temnou noční krajinou unášena na stříbrných paprscích Měsíce, v doprovodu všelijakých astrálních bytostí.

Uctěte o úplňkové noci, nebo v předvečer prvního máje, bohyni Hekaté drobnou obětí

O půlnoci či před svítáním se odeberte na křižovatku tří přírodních cest, kde se nachází vstupní brána do podsvětí. Na tomto magickém místě, (obývaném duchy a démony), ponecháte v proutěném košíčku nebo ošatce jablka, ořechy, vejce a koláče. Nebo med a česnek. Koš ozdobíte červenými květy a červenými pentlemi – červená je barva hadí síly. Pozdravíte královnu podsvětí a bez otáčení se vrátíte domů. Můžete ji požádat o pokoj, klid, odpuštění a požehnání pro zbloudilé duše. Kdo bohyni náležitě uctívá, tomu se odmění požehnáním štěstí a hojnosti. Hekaté uctívají čarodějky a mágové, je jejich učitelkou a patronem. Na křižovatkách tří cest stavěli lidé pro svoji bohyni malé svatyňky, kam přinášeli dary, pravidelně za novoluní nebo podle potřeby.

Zdroj obrázku: https://cz.pinterest.com/pin/299700550176585845/

Bohyně Hekaté - půlnoční čarodějka

Všechna zapovězená tajemství znají jen moudré sovy, které jsou zasvěceny bohyni Hekaté

Také vrána nebo krkavec je moudrý a velmi učenlivý pták, král lesa, strážce tajemství, strážce podsvětí a světa mrtvých. Černé havraní peří odráží světlo, které nám může ukázat cestu z temnoty, pokud zabloudíme. Keltové je velmi uctívali. V havrana se přeměňují čarodějky a šamani se do nich vciťují. Lidská bytost proměněná v havrana je symbolem obnažené duše, volné, osvobozené od fyzického těla. Jde o symbol probuzené a uvolněné hadí síly, která po opuštění těla dostává křídla. Čarodějky, takto obdařené nadpřirozenými schopnostmi, se symbolicky proměňují v havrana nebo moudrou sovu.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Havran a sova jsou symboly podsvětí. Všechna totemová zvířata jsou strážcové paměti, představují archetypy, také nepozemské bytosti se zvláštní silou. Jejich energie poradí si s démony. Podle indiánských moudrostí se každý člověk rodí s totemovým zvířetem, jakýmsi indiánským andělem strážným. V meditaci, ve změněném stavu vědomí, se každý může na své totemové zvíře energeticky napojit.

Související článek: Pohanský svátek čarodějnic -Beltaine

photomontage-1328744_1280

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.