Čarodějné jmelí – symbol nesmrtelnosti

mistletoe-berries-16349_1280Jmelí symbolizuje nesmrtelnost a věčnost bytí, nekonečnost zrození. Pokud mělo mít kouzelné účinky, trhalo se za použití nejlépe pozlaceného srpu, shazovalo se na bílé plátno a nesmělo dopadnout na zem. Nejúčinnější jsou větvičky jmelí plné stříbřitě bílých bobulí nasbírané o zimním slunovratu, nebo během roku vždy šestý den po novoluní, potom mají tu moc ochránit nás před jakýmkoliv zlem. Jmelí můžeme použít celoročně v podstatě při jakémkoliv rituálu. Sušené bobule se přidávají do přírodních vykuřovadel při rituálech týkajících se lásky a partnerství. Jmelí používáme jako talisman na ochranu před negativními energiemi.

Čarodějné jmelí je považováno za nebeskou rostlinu, která má schopnost otevírat cestu do podsvětí (lidské nevědomí)

Dáme si však záležet, abychom větvičky jmelí trhali pouze levou rukou, jinak může být jeho kouzelná moc narušená. Jmelí najdeme na borovici, dubu nebo jabloni. Jmelí je magickým symbolem zlatého Slunce, slunečního svitu a ochrany, proto se lístky často obarvují zlatou barvou. Tato rostlina je zasvěcena planetě Jupiter.

mistletoe-1165096_1920

Jmelí je velmi osobité a individuální. O jmelí se dá s jistou nadsázkou říci, že jeho růst je postavený na hlavu, a tím se stává velmi zvláštní rostlinou, která se neřídí sledem ročních období. Na kmeni hostitelského stromu roste jmelí vzhůru nohama nebo různě do strany. Na zdravé rostlině můžeme současně v jednu chvíli najít jak květy, tak zralé i zelené bobule, a rašící listy. Semena jmelí, na rozdíl od většiny jiných rostlin, klíčí pouze za světla. Květová poupata najdeme na jmelí už v květnu, ovšem květů se dočkáme až v únoru, a bílé bobule dozrávají uprostřed zimy následujícího roku. Jmelí je prostě ,,jiné“.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

Na jaře uschlé jmelí nadrobno rozmačkejte a přidejte do zeminy pro semenáčky nebo do zeminy na přesazování květin. Případně jmelím poprašte bylinkové záhony na zahradě, jeho čarodějná síla zúrodní půdu. Předneste kouzelné zaříkání a jmelí poděkujte za jeho energii.

nature-1304878_1920

mistletoe-1535604_1920

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.