Kouzlo fialek

DSC_0988Fialka je čarodějná květina, zasvěcená bohyni lásky Afroditě. Fialka je něžným symbolem její božské moci. Ve starověku se fialkovou vůní pyšní nejeden flakónek s parfémy. S fialkou rádi kouzlí všichni voňavkáři, používá se hojně jako základ olejových směsí v aroma-terapii. Nejen to, fialka překvapí magickou mocí také při věštění. Budoucnost se předpovídá z žilkovitých kreseb na drobných okvětních lístcích fialek. Květomluva nám říká,  že  fialka je symbolem přirozeného půvabu, elegance a skromnosti, zaslíbení v lásce, láskyplných citů a  věrnosti.

100_0627Modrofialové polštářky krásně vonících květů fialek nemůžete přehlédnout

Pokud však přece jenom ano, ještě se vám nepodařilo otevřít oči dokořán a nalézt cestu k sobě, a vaše tělo zdaleka ještě neovládá přijímání různorodých esencí přírodních krás celou vaší bytostí. Máte-li naopak smyslové vnímání dobře vytříbené, možná jste si dokonce stihli všimnout mravenců, kteří nedají na fialky dopustit. Slouží jim za lákavou pochoutku. Pod srdcovitými listy fialek se skrývají plody, nenápadné tobolky, které si mravenci odnášejí jako chutnou potravu do spižíren v mraveništích.

Osvěžující královská koupel s vůní fialek

Hrst fialek, okvětních lístků růží a sedmikrásek zalijeme 1 litr vroucí vody a necháme pod pokličkou odstát. Poté přilijeme do koupele a přidáme pár kapek éterického růžového oleje.

Kouzelné rituály: splnění přání, štěstí, láska, ochrana, zdraví, uvolnění pout z nechtěného svazku. Použijte barevné svíce – pro lásku červené, pro ochranu bílé, pro štěstí duhové, pro zdraví zelené.

bunch-of-flowers-730708_1280

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.