Kouzlo květinové zahradní mandaly

Letní záhonky v podobě květinových mandal, vytvořené podle vlastní fantazie, vás naladí do pohody a klidné vnitřní euforie. Pokud máte to štěstí a vlastníte okrasnou zahradu, utvořte před domem magický kruh v podobě květinového záhonu. Na jaře připravte kruhový záhon ohraničený kameny. Navrhněte si barevnou paletu květů letniček i drobnějších trvalek. Můžete zasadit žluté květiny jako úlitbu Slunci a slunečnímu svitu. Modré vás spojí s hlubinami duše. Červené květy zvolte pro odvahu, lásku a vášeň. Oranžové pro upevňování pocitu štěstí a optimismu. Bílé pro splnění všech přání.

ornament-709787_1280

                  Zdroj fotografie: Pixabay.com

Barevné květy doplňte rostlinami se stříbrným listem, stříbrná barva je spojena s měsíční magií. Také bílé květiny vás spojí s energií Měsíce. Z rostlin vytvářejte různé vzory, ale v zásadě se držte základního tvarování do kruhu nebo spirály. Do květinového obrazu ve tvaru kruhu můžete zakomponovat také čtverce a trojúhelníky. Při práci s květinami na zahradě meditujeme, představujeme si, jak se zbavujeme starostí, myslíme jen na vše pozitivní, na vše, čeho toužíme v životě dosáhnout.

Během této činorodé relaxace zbavte tělo veškerého zbytečného emocionálního napětí a vědomě se uvolněte. Přemýšlejte o vesmíru, o duchovní cestě, zahleďte se do hlubin vlastní nepoznané duše.

Hledejte to pokorné tiché nitro v sobě

Uvidíte, že v takovémto psychickém rozpoložení vytvoříte na zahradě krásný a působivý květinový záhon plný uklidňující harmonie. Vytvoříte vlastní duševní obraz dokonalé vnitřní rovnováhy, po které každý z nás neustále touží. Každodenní pečování o váš květinový záhon vám bude připomínat sny a kroky, které vás dovedou k jejich naplnění. V létě, až dosáhne kouzelný záhon plného rozkvětu, nezapomeňte jej vyfotografovat. Za dlouhých zimních večerů vám barevné květinové obrázky poslouží k příjemné relaxaci a meditacím. Přírodní materiál vyzařuje energii země a slunečních paprsků.

Nemáte-li zahradu můžete se zaměřit na krásné a emotivní mandaly, precizně vytvořené z barevného písku nebo kamínků přímo venku v krajině. Při této práci se hluboce uvolněte, odpoutejte se od okolí a soustřeďte se na vytváření magického obrazu. Zastavte myšlenky a oddejte se vnitřnímu mlčení. Na zemi klacíkem vyryjte základní tvary a ty opatrně vysypávejte barevným pískem. Samotná tvorba barevné písečné mandaly je přírodní rituál, může být dokonce posilující a léčivý.

Křemen sám vyzařuje pozitivní energii, jeho krystalické složení symbolizuje princip řádu, oživuje atmosféru, pročišťuje vzduch i mysl. Indiáni Navahové takto vytvářejí písečné mandaly meditativní i léčivé. Takto můžeme vytvářet léčivé obrázky také z různých barevných semínek, sušené kukuřice, rýže, strouhaného kokosu, barevných fazolek, obilného zrní.

Naučíme-li se naslouchat vlastnímu srdci, potom uvěříme tajemné řeči kamenů, rostlin a větru, naučíme se vidět neviditelné a slyšet promlouvat přírodu. Stromy přímo před našima očima ožijí a svými mocnými hlasy k nám promluví přírodní duchové. Budeme-li jim trpělivě naslouchat, naučí nás nejednu píseň o léčivé moudrosti krystalů a bylin. Zjistíme, že moudrost a krása přírodního světa leckdy přesahuje rozum. Až se naše mysl rozplyne a osvobodí se od všedností, zlehka přijme to mystické a neuvěřitelné.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Bez bázně zatančíme si s vílami a hvězdami pod otevřeným nebem. A možná se na stříbrných paprscích Měsíce přeneseme v čase. Pronikneme do podivných světů, víly s vlasy ozdobenými věnečky růžového vřesu nám prozradí nejedno tajemství. Uzlíček za uzlíčkem rozvážeme šněrovačku, svazující naše myšlení. Budeme-li dobře naslouchat přírodním rytmům, neuvězněni v nevědomé podmíněnosti, sami staneme se písní, tím tajemným zvukem, jenž je základem veškerého stvoření.

flowers-1255959_1280

              Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.