Léčivá vonná esence šeříku obecného

Zatímco bylinky ovlivňují funkci fyzického těla, květové esence působí na daleko jemnější úrovni. Květová esence je energetický otisk květu, nikoliv květ samotný – na rozdíl od bylinek se žádná část rostliny při léčení s esencemi nikdy nepožívá. Jak bylo dr. Bachovi známo, způsobem, jakým fungují, mají esence blíže k homeopatickým lékům, což jsou rovněž energetické otisky. A i ony působí víc na duši než na tělo. Zatímco bylinka může posloužit například ke ztišení bolesti, květová esence může pomoci ke ztišení mysli. Bylinka může být použita k léčení nějaké nemoci, květovou esenci lze aplikovat při mnoha různých nemocech k tomu, aby pacientovi pomohla jeho strádání trpělivě snášet, anebo aby podpořila samoléčící schopnosti těla v průběhu léčby.

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Šeřík bílý: Pomáhá ukončit milostné pletky, poskytuje jemný přechod mezi životními fázemi i milostnými vztahy, pomáhá přetrvat mladé lásce a první lásce. Léčí traumata způsobená rozpadnutím vztahu u lidí všeho věku, zejména však těm, kteří právě prožili zklamání z konce svého prvního vztahu. Mění zamilovanost v opravdovou lásku, když je to vhodné, pomáhá udržet manželství a dlouhodobé vztahy. Podporuje a posiluje ženskou energii a vnitřní transformaci ženy. Pomáhá ve všech přechodových životních fázích. Bílý šeřík je tradičním symbolem nevinnosti.

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Šeřík purpurový: Probouzí lásku – duchovní lásku, romantickou lásku, lásku k Bohyni nebo k Bohu, lásku z celé duše. Vede k úctě k duši a k duchovnímu životu. Pomáhá přijmout duchovní rozvoj, pomáhá vidět posvátnost i ve zdánlivé všednosti. Pomáhá otevřít se novým lidem, situacím a věcem. Usnadňuje přechodové životní fáze. Esence vůně šeříku je vhodná pro děti, které vstupují do puberty, a pro teenagery, kteří vstupují do dospělosti. Pomáhá člověku k tomu, aby byl přizpůsobivější a dokázal přijímat změny, pomáhá mu k duševní relaxaci, snižuje stres a poskytuje klidný spánek.

Léčivou esenci šeříku je možné doplnit energetickým vyzařováním drahých kamenů: fenacit, selenit, bílý opál, bílý měsíční kámen, stilbit, sněžný křemen, bílý apofit, křišťál, danburit.

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Na světě jsou tisíce léčivých rostlin, z nichž každá má svůj vlastní energetický léčivý potenciál. Existuje velice dobrý důvod porozhlédnout se za účelem léčení po květech, které rostou u vás doma, ať už je váš domov kdekoliv. To člověku otevírá možnosti, které začal objevovat dr. Bach a které nabízejí prakticky neomezené léčebné využití květových esencí.

Zobrazit všechny eKnihy

Květové esence se často používají k léčbě jemnohmotných těl člověka a jeho čaker.

Úryvek z knihy: Léčivé květy, Diane Steinová

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?