Léčivá vonná esence šeříku obecného

Léčivá vonná esence šeříku obecnéhoZatímco bylinky ovlivňují funkci fyzického těla, květové esence působí na daleko jemnější úrovni. Květová esence je energetický otisk květu, nikoliv květ samotný – na rozdíl od bylinek se žádná část rostliny při léčení s esencemi nikdy nepožívá. Jak bylo dr. Bachovi známo, způsobem, jakým fungují, mají esence blíže k homeopatickým lékům, což jsou rovněž energetické otisky. A i ony působí víc na duši než na tělo. Zatímco bylinka může posloužit například ke ztišení bolesti, květová esence může pomoci ke ztišení mysli. Bylinka může být použita k léčení nějaké nemoci, květovou esenci lze aplikovat při mnoha různých nemocech k tomu, aby pacientovi pomohla jeho strádání trpělivě snášet, anebo aby podpořila samoléčící schopnosti těla v průběhu léčby.

Šeřík bílý: Pomáhá ukončit milostné pletky, poskytuje jemný přechod mezi životními fázemi i milostnými vztahy, pomáhá přetrvat mladé lásce a první lásce. Léčí traumata způsobená rozpadnutím vztahu u lidí všeho věku, zejména však těm, kteří právě prožili zklamání z konce svého prvního vztahu. Mění zamilovanost v opravdovou lásku, když je to vhodné, pomáhá udržet manželství a dlouhodobé vztahy. Podporuje a posiluje ženskou energii a vnitřní transformaci ženy. Pomáhá ve všech přechodových životních fázích. Bílý šeřík je tradičním symbolem nevinnosti.

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Šeřík purpurový: Probouzí lásku – duchovní lásku, romantickou lásku, lásku k Bohyni nebo k Bohu, lásku z celé duše. Vede k úctě k duši a k duchovnímu životu. Pomáhá přijmout duchovní rozvoj, pomáhá vidět posvátnost i ve zdánlivé všednosti. Pomáhá otevřít se novým lidem, situacím a věcem. Usnadňuje přechodové životní fáze. Esence vůně šeříku je vhodná pro děti, které vstupují do puberty, a pro teenagery, kteří vstupují do dospělosti. Pomáhá člověku k tomu, aby byl přizpůsobivější a dokázal přijímat změny, pomáhá mu k duševní relaxaci, snižuje stres a poskytuje klidný spánek.

Léčivou esenci šeříku je možné doplnit energetickým vyzařováním drahých kamenů: fenacit, selenit, bílý opál, bílý měsíční kámen, stilbit, sněžný křemen, bílý apofit, křišťál, danburit.

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Na světě jsou tisíce léčivých rostlin, z nichž každá má svůj vlastní energetický léčivý potenciál. Existuje velice dobrý důvod porozhlédnout se za účelem léčení po květech, které rostou u vás doma, ať už je váš domov kdekoliv. To člověku otevírá možnosti, které začal objevovat dr. Bach a které nabízejí prakticky neomezené léčebné využití květových esencí.

Zobrazit všechny eKnihy

Květové esence se často používají k léčbě jemnohmotných těl člověka a jeho čaker.

Úryvek z knihy: Léčivé květy, Diane Steinová

Léčivá vonná esence šeříku obecného

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.