22.1.2015

Bytosti náležející živlu země

elves-1202309_1280Skřítci, trpaslíci, víly a jim podobné entity jsou zemské živly. Živel země je námětem pro vytváření bohatství, proto bývají trpaslíci ochránci pokladů. Pomocí skřítků si můžeme vizualizovat prosperitu a finanční zajištění, ale také sílu a stabilitu. Nezapomínáme, že existují přírodní duchové rostlin a stromů, duchové studánek, řek a jezer. Živel země je spojován také s anděly. Skřítci žijí v útrobách země, obývají jeskyně, hory, lesy, skály a podzemí, starají se o horniny a střeží drahokamy. Patří k nim gnómové, trollové, pigmejové a kobolti. Považujeme je za znalce přírodnin.

Nadpozemské bytosti zemského živlu

fairy-1581936_1920 (1)Skřítci nesnášejí denní světlo, můžeme je vidět za šera nebo v noci s lucerničkou v ruce u vchodu do jeskyně. Obyvatelé čarovných hor pomáhají plnit tajná přání a touhy materiálního světa. Elfové je jiný výraz pro skřítky, dobré i zlé. Tyto přírodní bytosti bývají vzhledem podobní lidem, avšak drobného vzrůstu. Někdy vypadají jako nezbední kluci nebo jako okřídlené víly. Skrývají se v květech, listech a semínkách rostlin, kamínkách na cestě, v hlíně, kořenech stromů, ve skalách. Elfové jsou duchové germánské mytologie. Slované uctívali Raráška, podzemního bůžka a mocného podzemního Černoboha. Rozverní trpaslíci střeží nejen džbánky plné zlaťáků a drahokamů, ale především poklady plné moudrosti, střeží tajemství a neodhalené záhady, pro jejichž vysvětlení ještě nenadešel ten správný čas.

Pohádkové bytosti nás nabádají naučit se číst mezi řádky, jen na každém jednotlivci záleží, jak s kterým pokladem, ať už skutečným, materiálním nebo s odhaleným vnitřním duchovním bohatstvím osobně naloží.

Všímejte si více svých dětí, poslouchejte je, když si jakoby sami se sebou povídají. Nerušte je. Poslouchejte je pozorně, když vám vyprávějí podivné příběhy nebo zážitky. Neokřikujte je, ani se jim nesmějte! Nemyslete si vždy, že mají bujnou fantazii, nebo že si vymýšlejí. Děti jsou zhruba do pěti šesti let s paralelními světy ve spojení.

child-1480609_1920

Diskuzeerror: Obsah je chráněn autorským zákonem.