Čarodějnické doupě

asia-704743_1280Z báchorek všichni známe ježibaby létající na koštěti po obloze. Dříve se věřilo, že se čarodějnice před odletem na sabat potírá tajnou, čarodějnou mastí, umožňující jí ,,létat“. Košťat se ve skutečnosti používá k vymetání negativních vlivů z posvátného kruhu nebo příbytků. Ve starověkém Římě se po narození dítěte používalo zvláštní koště, určené jen k tomuto účelu, kterým se zametlo před domem a očistil se práh domu. Tím se zajistilo přetnutí astrálního spojení duše, která vstoupila skrze bránu zapomnění do novorozence, duše dítěte se tak přivítala v pozemské rovině. Koštětem se ve středověku zahánělo na polích špatné počasí. Při velkých čarodějnických slavnostech se používala dvě skřížená košťata, jako vstupní brána do rituálního kruhu – ochraňovala vstup do kruhu před negativními energiemi.

Rituální koště se splétá z několika druhů proutí

Většinou používáme břízu, vrbu, jasan a lísku. Násadu vyrobíme z jasanového dřeva. Vyrobte si symbolické rituální košťátko, které ozdobíte snítkami sušených bylinek a barevnými plody. S pomocí tohoto čarodějného proutí provedete rituál očisty domova. Zaklínadlem jej nabijete pozitivní energií – potom projděte celý váš dům nebo byt od východu k západu, myslete přitom na dobro, štěstí a lásku, tím z vašeho obydlí ,,vymetete“ negativní energii. Zastavte se před každým oknem a dveřmi a symbolicky je očistěte. Po celou dobu mějte jen optimistické myšlenky zaměřené na štěstí. Až projdete celý dům, vyjděte před vchodové dveře a zvonkem třikrát zazvoňte. Potom vám ale nesmí být líto pracně vyrobené košťátko, nyní nabité negativní energií, zakopat do země nebo se ho prostě zbavit.

season-183191_1280Zavřete na chvilku oči. Živě si představte kouzelnou chaloupku uprostřed čarodějných záhonků kvetoucích bylin a koření. Svazečky vonících bylin nad starodávnou zděnou pecí, bublající, vařící se lektvary v měděných kotlících, různé flakónky, dózy se sušeninami, lahvičky s ovocnými likéry a bylinkovými oleji. Dřevěné misky s potpouri, slaměné košíky se sbírkou barevných polodrahokamů, krásné velké mušle a lastury, zvláštní děravé kameny. Přítulnou černou kočku na rameni čarodějky…

Ať už vypadá cokoliv podivně, tak využití rezonátorů symbolizujících různé energie má své opodstatnění. Všechny rezonátory, různé pomůcky a předměty, které používáme při rituálech vhodným způsobem, jsou věci pro mága důležité, někdy osobní a mnohdy velmi citové. Bohužel ne každý bude mít možnost realizovat se v takto skvělém prostředí, v chaloupce uprostřed přírody. V panelákovém bytě, kde zřejmě sotva bude mít k dispozici vlastní rituální místnost či pracovnu, se bude muset spokojit jen s minimálním, základním vybavením. To ale rozhodně nezmění nic na osobních schopnostech. Žádná pomůcka není nezbytně nutná, důležité jsou vědomosti a osobní, ničím nenahraditelné zkušenosti.

aroma-2096_1280Pomůcky, které budeme při rituálech používat jsou předměty sezónní

Různé přírodniny, které nemusíme skladovat, pořídíme si je pouze v případě potřeby. Jedná se například o koření, květiny, bylinky, kaštany, jeřabiny a jiné plody. Dále můžeme použít různé sošky, obrázky, malované kameny… Před každým rituálem promyslíme jakým směrem potřebujeme zaměřit energii, podle toho volíme konkrétní pomůcky. Čím více rezonátorů si připravíme, tím lépe.

Budeme-li například pracovat s energií bohyně (planety) Venuše, připravíme si sošku nebo obrázek, který ji bude reprezentovat. Použijeme měděný kotlík, neboť měď je planetárním kovem Venuše. Na měděný drátek navlékáme korálky, vyrábíme energetickou spirálu. Použijeme vhodnou barvu svíce a vhodnou vůni. Oblečeme si něco v barvě rezonující s planetou, a použijeme Venušiny bylinky. Víme přece, že Venuše je římskou bohyní jara, krásy, elegance a lásky. Je ochránkyní zahrad, její posvátnou rostlinou je myrta. Venušin rituál provedeme nejlépe v pátek. Ovšem máte-li nutkavou potřebu provést rituál týkající se partnerských vztahů spontánně, proveďte jej kdykoliv a kdekoliv, kde budete mít dostatek soukromí.

Toužíte-li přivolat k sobě lásku, vyrobte magický květinový věnec. Ozdobte jej červenou stuhou, navoňte parfémem s vůní růže, a za svítání pověste na váš oblíbený strom. Rituál proveďte v červeném oděvu a ozdobte se korálky z červených jeřabin. Před schůzkou meditujte s tar. kartou Slunce nebo Hvězda. O radu žádejte Venuši. Pokud se vám stane, že budete potřebovat kouzlo lásky zrušit, musíte provést odpovídající rituál. Použijte černou a bílou svíci, naplňte plátěný sáček lískovými oříšky, proneste žádost a oříšky zakopejte na zahradě.

daniela 1

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.