Magická energie čtyř větrů

sparrow-292637_1280Vítr, vánek, vichřice, tornádo to je výčet různorodé přírodní energie zvané vzduch. Při meditaci si představíme dřevěnou loďku zmítající se ve větru na vlnách jezera nebo na otevřeném moři – loďku naplníme starostmi, vším nežádoucím. Vše nepotřebné uvolníme z vědomí, potom necháme vítr přejít v ohlušující (imaginární) bouři. A nakonec necháme s klidem a čistou myslí abstraktní loďku, naplněnou starostmi, obavami a strachem, závistí, žárlivostí a jinými zraňujícími slabostmi potopit na dno oceánu. Do této vnitřní očistné imaginace zapojte se vší vervou také emoce, tím posílíte vnitřní očistný proces.

Každý vítr má v sobě jinou magickou energii

butterfly-287575_1280

Jinak se projevuje vítr severní, jižní, východní, západní. Působení větrů při rituálech nebo jiné magické činnosti urychluje proudění potřebné energie. Energii větru využijeme, potřebujeme-li dobře promyšlený záměr urychlit, dodat mu sílu. Pamatujme však, že ať už máme jakoukoliv touhu, je žádoucí uvědomit si, co je pro nás skutečně nejlepší. Energii větru pomocí vizualizace využíváme také pro přenos informací, posílení telepatie.

Budete-li mít v průběhu rituálu v přírodě pocit, že najednou vane vítr jakoby ze všech stran, točí se kolem vás – je to velmi silné znamení, energie je spoutaná a připravená ke spolupráci. Vítr je bytost mocná a zároveň neviditelná, pokud si uvědomíme, že to, co vidíme není vítr ale vzdouvající se plachty korábu, poletující listí nebo ohýbající se větve stromů. Vzduch je neviditelný, vítr však sám není vzduchem, je energií, která uvádí vzduch do pohybu. Stejně tak uvádí do pohybu neviditelnou energii slov a myšlenek. Podle druhu problému se řídíme větrem vanoucím z různých světových stran, chceme-li dovést kouzlo k dokonalosti:

Severní vítr je pohyblivou složkou změny

yosemite-national-park-81467_1280Napomáhá vyvarování se negativních vlivů, zbavení se deprese, zlozvyků, negativních emocí, strachu, žárlivosti, vzteku. Pokud se potřebujete zbavit podobných aspektů, proveďte potřebný rituál. Před začátkem rituálu vzývejte severní vítr a žádejte o pomoc. Chladivý či dokonce mrazivý severní bouřlivák si s energií všech neřestí již poradí. Severní vítr sice přináší ledové krůpěje ale temnota bezměsíčné noci přinese pozitivní výsledek. Severní vítr má některé nuance zemského živlu. Obracejte se k severnímu větru potřebujete-li udělat věcné rozhodnutí, uvažujte střízlivě, bez zbytečných emocí. K energii severního větru přistupujeme uvážlivě a jen v nutných případech. Je nesmírně silný a pro tělo i mysl může být dokonce nebezpečný. Napadlo vás někdy, proč je severní vítr ledový a krutý? Sever je místo, kam Slunce na své každodenní pouti nikdy nedoputuje.

Jižní vítr může být teplý až horký, vášnivý, spalující, ohnivý

sunset-76207_1280Rituál provádějte kolem pravého poledne za nejjasnějšího světla. Provádíte-li rituál právě v této době, za asistence jižního větru, můžete si být jisti, že se vám podaří směrem k vašemu záměru načerpat nebo vyslat spoustu energie. Výsledky mohou být velmi rychlé, někdy nečekané až převratné, proto pracujte velmi opatrně a uvážlivě. Můžete provádět v podstatě jakýkoliv rituál, především tehdy, pokud očekáváte rychlé výsledky, zaměřte se hlavně na pocity. Jižní vítr má některé aspekty podobné s živlem ohně. Obracíme se na jih pokud řešíme emoce, nezvladatelné emocionální vypětí, otázky týkající se lásky a vztahů. Jižní vítr někdy vykazuje přílišnou ohnivou energii, neutralizujeme ji, pokud provedeme rituál v blízkosti vodního toku.

Východní vítr představuje svítání, osvěžení, teplo a nový den

sunset-585334_1280Nové možnosti, životní sílu, rychlé reakce, rozvoj myšlení, intelekt. Východní vítr je v souladu se živlem vzduchu. Rituály provádějte nejlépe za svítání. Věnujte se novým začátkům, projektům, rozhodnutím, předsevzetím, životním změnám. Plánujte potřebné změny, zlepšení životních podmínek, usměrnění chování – zaměření pozornosti na ego. Vzývejte východní vítr máte-li otázky týkající se lásky, chcete-li se přesvědčit o hloubce vztahu. Ať jste žena nebo muž, vzývejte východní vítr potřebujete-li v sobě povzbudit sílu mužského principu.

Západní vítr přináší chlad a vlhkost, proniká skrze tajemné mlhy povalující se nad podzimní krajinou

Je symbolem plodnosti, neboť společně s deštěm přináší osvěžení. Rituály provádějte nejlépe za soumraku, nebo s první vycházející hvězdou. Západní vítr má podobné nuance se živlem vody. Soustřeďte se na léčení, vitalitu, plodnost. Ať jste žena nebo muž, vzývejte západní vítr potřebujete-li v sobě povzbudit princip ženské energie. Obracejte se na západní vítr také potřebujete-li něco ukončit, zhodnotit, zrekapitulovat, něčeho se vzdát – například zlozvyku, nemoci, únavy, strachu, žárlivosti.

Západní vítr má schopnost probouzet temné astrální síly. Proto jej raději nevzýváme v noci, hlavně kolem třetí hodiny ranní. Nemáme-li mnoho zkušeností vyhneme se také období úplňku. Časem si uvědomíme, že krajina a příroda je velmi spjatá s principem ženské energie, a opačně, ženská energie je velmi citlivá ke krajině a přírodě, toto pochopení nám dovolí rozvázat energetické uzly, které nás oddělují od přírody a moudrosti předků. Civilizace tento mystický fakt svým působením na hmotu potlačila, na krajinu (přírodu a civilizaci) působí méně pružný, méně citlivý a málo intuitivní princip mužské energie.

Magická energie čtyř větrů

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.