10.2.2015

Gema, runy – runové písmo

quartz-514901_1280Gema: jde o magický talisman zhotovený z drahokamu, v němž jsou cíleně vybroušeny magické obrazce, symboly, znaky, nápisy (například ABRAXAS). Originální gema vznikne, pokud se do drahokamu přenesou obrazové symboly přesně dle přání majitele. Například v podobě totemových zvířat, osobních znamení, magických symbolů, run nebo tajných šifer. Poté se polodrahokam vsadí do zlata nebo stříbra. Necháme-li do kamene vybrousit vhodný ornament za příznivých astrologických podmínek pro daný účel, potom vytvoříme předmět, který bude působit jako silný tvarový zářič. Tyto kameny pak dlouhodobě vyzařují silnou energii a ve spojení s energií svého uživatele mají zajišťovat magický vliv na osud člověka.

Runy – ochranné symboly

runes-947831_1920Jako ochranné znaky můžeme používat také starodávné runy. Runové písmo dodnes nacházíme na starobylých kamenech, dolmenech a magických rituálních předmětech, přináší svědectví dávných pohanských časů, hlavně z oblastí severní Evropy. Původně se jedná o (tajné) magické písmo starých Germánů.

Význam slova runa můžeme přeložit jako šepot nebo tajemství, které je předáváno šeptem. S pomocí run se tajné informace zaznamenávaly v obrazové podobě.

viking-851280_1280Runy kreslíme na talismany nebo svíčky

Symbol příslušné runy, vyrytý na svíci vhodné barvy, rezonuje s energií světla a tím uvádí zakódovanou energii v pohyb. Každé znamení runové abecedy má vlastní význam, jak pro věštění, léčení, ochranu, tak i pro meditace a učení. Tyto dávné germánské symboly rezonují s energiemi určitých stromů, rostlin, drahokamů a barev. Nejlepší bude, pokud si pořídíte vhodnou knihu, kde se o runách dozvíte co nejvíce a naučíte se interpretovat jednotlivé symboly. Potom můžete runy překreslit na malé oblázky, které vložíte do ušitého váčku. Před věštěním, kdy myslíme na danou otázku a zároveň se naladíme na vibrace runové abecedy, oblázky ve váčku protřepeme a potom jednu vyndáme – její znamení bude odpovědí na otázku.

Runovou abecedu používáme také jako znakovou řeč

Jednotlivé runy vytváříme různým skládáním a přesným polohováním prstů pravé či levé stonehenge-540459_1280-1024x768ruky. Vytváříme takzvané ochranné mudry, v nich je zakódovaná vibrace té které runy. Kódovaná řeč run působí také na energetický systém fyzického těla, léčí a posiluje životní sílu. Mudry jsou jednoduché, jejich energie rezonuje se základními živly přírody a vesmíru. Energie vzduchu, ohně, vody a země je v ideálním případě harmonicky přítomna v lidském těle.

Není-li tomu tak, cvičení prstové jógy v podobě magických run může energetické pole člověka zharmonizovat.

RUNOVÉ PÍSMO

runic-scripture-1537755_1280

coin-252270_1920Germánský runový symbol „Vegvisir“

Tento keltsko-germánský symbol se nazývá: Runový kompas. Je ukazatelem cest, umožňuje najít ten správný (životní, duchovní) směr. V překladu znamená: směrovka. Vegvisir měl za úkol chránit starověké vikinské bojovníky na cestách nehostinnou a nebezpečnou krajinou.

Tento symbol je vhodný jako talisman na cesty, pomáhá neztratit se, jak v životě, tak na cestách.

Související odkaz: Runová abeceda

Diskuze