Korespondence pro živel vody

beauty-655958_1280Vládcem vodního živlu je archanděl Gabriel. Je andělem zvěstování, vzkříšení a milosti, poslem božím a pomocníkem kněží. Spirituálním poselstvím jeho energie je znovuzrození vesmírného ducha v lidských srdcích. Odvrací od mamonu, hamižnosti a ziskuchtivosti. Přináší zdraví a harmonii, posiluje intelekt a uvážlivost. Už jen samotná představa o jeho přítomnosti povzbuzuje a utěšuje. Andělé, jakožto průvodci a rádci, při nás stojí vždy, když se jim otevřeme, pracují v duchovní rovině a pečují o zbloudilé duše. Podporují nás v životních plánech, vytvářejí příznivější podmínky, chrání před temnými duchy a negativními vlivy. Pomáhají nám slyšet skrytý vnitřní hlas. Není vhodné popírat jejich existenci.

Vládnoucí planety vodního živlu: Měsíc, Pluto a Neptun. Astrologická znamení: Rak, Štír, Ryby. Znak vody v tarotu: kalichy (poháry). Pomůcky zvolíme: kotlík, pohár či kalich, zrcadlo, mušle, perly, korály, lastury, říční oblázky, mořský písek, rybí šupiny, děravé kameny, vodní rostliny. Základní barva: modrá, dále modrozelená, indigo, mořská zeleň, šedivá, stříbrná. Ze smyslů ovládá chuť. Roční období vztahující se k živlu vody je podzim, představuje mlhu, mrholení a deště.

sun-546358_1280Čas a místo pro rituály vodního živlu

Meditace nebo rituály s energií vody provádíme za soumraku při západu Slunce, nebo za úplňku. Místo pro rituály zvolíme v blízkosti řek, jezer, rybníků, vodopádů. Ideální jsou přírodní studánky, bystřiny, studny, lázeňské prameny, mořská pláž. Ale také močály, bažiny a podzemní jezírka. Pokud nemůžeme do přírody, vizualizujeme si horské vodopády, déšť, jakékoliv vodní plochy, ledové koule, sníh, ledové kry, přírodu zahalenou v mlze, oceán, jezero, studnu. Mořské vlny tříštící se o skaliska představují vybití negativní energie. Nebo si vizualizujeme mořské vlny s romantickým nádechem převalující se na písečnou pláž a ponoříme se do sladkého snění. Pod vodopádem můžeme mít pocit, že voda padá přímo z nebe, regenerujeme se a čerpáme nové síly.

Bytosti náležející živlu vody

Nymfy, najády, rusalky a žínky to všechno jsou vodní bytosti. Bytosti moří a oceánů jsou mořské panny, udiny nebo sirény. Sirény jsou mytologická stvoření, známá především z antického Řecka. Svým vábivým zpěvem omámily nejednoho námořníka a způsobily ztroskotání nejedné lodi. Mořská panna je čarodějka vod a Měsíce, je symbolem bohyně Afrodity. Je symbolem lásky ale také iluzí. Stejně jako zpěv mořských panen je uhrančivý a hypnotický, stejně tak má láska moc očarovat mysl a vzbuzovat v nás iluze. Zpěv mořské panny je symbolem autosugesce nebo hypnózy, v dřívějších dobách je spojován s uhranutím, očarováním. Pokud zaslechneme zpěv mořské panny, můžeme se zamyslet nad tím, zda jsme se nestali obětí vlastních nebo společenských iluzí. Vodní víly se starají o studánky, vodní prameny, řeky a jezera. Skrývají se ve vodních rostlinách, v kapkách rosy, v ranním dešti, v oblacích, v tajemné mlze, v barevné duze, ve vodní páře, v křídlech vážky, v bělostném peří labutí.

Živel vody ve snech

Živlová energie vody představuje především city, emoce, hlubinu podvědomí. Zaměřte se na vjemy a pocity ze setkání s vodou ve snu, patrně se zde odráží váš citový život ve skutečnosti. Špinavá voda představuje trápení, faleš, nemoc, negativní energie. Čistá voda je pozitivní energie. Zdá-li se vám sen o koupeli v čiré, křišťálově čisté vodě, nebo pod vodopádem, máte co do činění s mystikou a spiritualitou. Je to sen posilující ducha, sen o nesmrtelnosti.

Posvátné studánky

nature-254951_1280Studánky jsou symbolem ženské energie od pohanských dob. Poblíž všech studánek stávaly dříve pohanské svatyně, pozůstatkem a tichým svědectvím minulosti jsou v okolí studánek rozvalené velké kameny. Mnohé studánky jsou obdařené léčivou mocí, v jejich okolí bývá silné energetické pole, které vyzařuje pozitivní energii, svádějící nás k tiché a pokorné meditaci.

U studánek, k nimž se vážou lidové pověsti o zázračném uzdravení, stávají kapličky, jsou navštěvovány poutníky.

Známe všelijaké legendy, například o zjeveních anděla, panenky Marie ale třeba i nezbedného čerta. Nejedna studánka se jmenuje Čertova, ta má ale většinou špatnou pověst. Najdete-li u studánky nebo vodního pramene zlatou korunku, nesmíte se jí ani dotknout, raději odejděte, vůbec se neotáčejte. Jde o korunku hadího prince nebo krále, který se přišel do pramene vykoupat. Had je odpradávna symbolem zemské energie a sexuality. Hladina studánky prozradí budoucnost – svlažíme ústa douškem vody, tak splyneme s paměťovou energií daného místa. Potom se zklidníme, upřeme energii myšlenek na hladinu, počkáme až v tajemném oparu potemní a vnitřním zrakem sledujeme obrazy časů příštích.

girl-1478595_1920

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.