Rezonance dnů v týdnu 1. díl

sundial-584320_1280Jak správně zvolit ten který den pro rituál? Pracujeme buď spontánně, podle aktuální potřeby, nebo si rituál předem důkladně naplánujeme, podle toho jakou energii potřebujeme ovlivnit. Partnerské vztahy se týkají snad každého z nás, proto zde uvedu kombinace právě na toto téma. Nejvhodnější je pátek, den Venuše, ale podle potřeby konkrétních problémů můžeme zvolit i jiné dny. Jste-li zamilovaní a váš vztah je v začátcích, proveďte rituál v neděli, která je vhodná pro nové začátky. O pozitivní energii žádejte Slunce. Pokud lásku hledáte a toužíte po plnohodnotném vztahu, zvolte pátek. Stejně tak chystáte-li svatbu, oslovte Venuši, patronku lásky. Vázne-li ve vašem stávajícím vztahu komunikace, zvolte středu. Chystáte-li se s partnerem ke společnému bydlení, zvolte středu, den Merkura. Toužíte-li založit rodinu, zvolte pondělí, den Měsíce. Řešíte-li běžné záležitosti manželství, nebo starosti s dětmi, zvolte čtvrtek, den Jupitera. Je-li ve vašem vztahu jakékoliv násilí, pokud takový vztah zatím nechcete ukončit, zvolte úterý. Rozvádíte-li se a přejete si, aby vše proběhlo hladce a ve smíru, zvolte úterý, den Marsu. Ke každému rituálu vyberte vhodné rezonátory.

hourglass-620397_1280Načasování magického rituálu je důležité pro plánování dlouhodobých projektů

Ne každý rituál je vhodný provádět v libovolném čase, ne vždy můžeme vzývat astrální síly kdykoliv nás napadne. Základní časová orientace: den, noc, doba vládnoucí planety, roční období, lunární fáze, období pohanských svátků, východ Slunce, poledne, stmívání, východ první hvězdy, půlnoc. Některé složitější rituály provádíme v návaznosti na druhy větru. Kdo se vyzná v astrologii může rituál načasovat tak, aby byl učiněn ve vhodné konstelaci hvězd pro danou osobu či událost. Ve vysoké magii, kdy jest sledováno astrologické postavení planet, se může dost dobře stát, že mág čeká na správné načasování určitého magického rituálu několik let, ne vždy jsou konstelace planet vhodné pro ten který rituál. Nám prozatím postačí orientovat se v základních pravidlech.

Rezonance dnů v týdnu 1. díl

pendulum-242740_1280Dopustíme-li se chyb v načasování v rámci jednoduchých rituálů, nebo v kombinaci pomůcek a rezonátorů, tak se celkem nic nestane, pouze nedocílíme maximálního proudění té správné energie. Důležitější je uvědomovat si, že každým rituálem manifestujete vlastní budoucnost, která se dříve nebo později projeví v realitě, v hmotném světě – zhmotněním myšlenek a představ. Buďte si tohoto faktu vědomi na všech úrovních, jinak se může dost dobře stát, že vás splnění některých přání nemile překvapí. Nebudete-li si jisti vlastním konáním, v tiché meditaci se napojte na podvědomí, snažte se vnímat nápovědu intuice. Za tímto účelem se můžete naučit pracovat s kyvadlem, které se časem stane vaším důvěrným rádcem. Vhodný čas k rituálu kombinujeme dále podle zaměření na cíl také s bytostmi a energiemi, na které se budeme chtít napojit, s barvami náležejícími ke konkrétnímu záměru a stejně tak bylinkami, vůněmi a dalšími pomůckami – rezonátory.

Význam barev a den narozenin

Nyní můžete zjistit, jaká barva vás ovlivnila v den vašeho narození: Pondělí je zasvěceno barvě fialové. Úterý vám dává do vínku modrou. Středa vás optimisticky naladí v zelené. Čtvrtek je ve znamení sluneční žluté. Pátek vás charakterizuje oranžovou. Sobota vás nabíjí odvážnou červenou. Neděle je ve znamení bílé, vše sjednocující barvy.

Rituální pondělí

light-painting-251790_1280Den vhodný pro veškeré umělecké činosti. Malujete-li, věnujete se tvůrčímu psaní nebo píšete básně, vytváříte keramiku, malujete na hedvábí, skládáte hudbu nebo tvoříte cokoliv jiného, zvolte rituál pro uskutečnění vašich představ nebo k přivolání inspirace právě v tento den. Pondělí je vhodné k věštění, rozvíjení představivosti a intuice, podporování dobré psychiky, kladných emocí a zbavení se deprese. Ženy se tento den věnují rituálům, které jim dodají na přitažlivosti a smyslnosti, za použití omlazujících a zkrášlujících bylinných procedur, koupelí a masáží. Pondělí je zasvěceno Měsíci a andělu Gabrielovi. Měsíční vůně: citrusové plody a jasmín. Potřebujeme-li inspiraci vzýváme boha Apollóna, je králem Můz, poetického a výtvarného nadání a ochráncem moudrosti.

Tvoření je také záležitostí plánování mateřství. Toužíte-li založit rodinu, a nedaří se vám to, proveďte sedmidenní rituál, kdy se můžete obrátit pro radu a pomoc na keltskou bohyni Eponu, shoes-619529_1280zasvěcenou mateřství. Keltové věřili v její moc otevírat brány do zásvětí, odkud přinášela jablka poznání. Kouzla týkající se mateřství je nejlepší provádět přímo pod otevřeným hvězdným nebem.

Plodnost, mateřství: Požádejte o pomoc anděla Gabriela, egyptskou bohyni plodnosti Bastet, nebo bohyni Hekaté. Egyptský bůh plodnosti je Amon, řeckou bohyní ochrany, plodnosti a přírody je Artemis. Meditujte s tar. kartou Císařovna. Použijte devět oranžových svící k odstranění překážek, mořské korály použijte pro upravení měsíčních cyklů, kámen geoda pomáhá při porodu.

Rituální úterý

Den vhodný pro řešení zapeklitých mezilidských vztahů, nepříjemných sporů, soudních woman-228178_1280záležitostí. Vše řešte a vysvětlujte v klidu a se sebedůvěrou, stůjte si za svými názory, pokud na ně spoléháte, ale nikomu je nevnucujte. Pamatujte však, že vaše jednání musí být pozitivní a nesnažte se nikoho ovlivňovat vlastní vůlí, aby se případné ,,machinace“ neobrátily proti vám.

Provádíme rituály pro posílení rozhodnosti, odvahy, získání energie, průbojnosti, ovšem tak, aby nebylo nikomu druhému jakkoliv ublíženo. Tento den rozvíjíme nápaditost, spontánnost, krotíme nezdravé vášně. Rituál provádíme při východu Slunce. Úterý je zasvěceno Marsu a andělu Urielovi. Vůně Marsu: eukalypt, borovice.

Hádky, spory, překonání nepřátel: Požádejte bohyni vítězství Nike, nebo vám může být nápomocen řecký bůh činu a války Ares, bohyně moudrosti a války Athéna. Vyrobený rituální předmět zakopejte do země. Meditujte s tar. kartou Věž.

Překonání překážek, vytrvalost, předvídavost: Vzývejte boha Jupitera, je poslem dobrých zpráv. Řecká bohyně moudrosti se jmenuje Metis. Meditujte s tar. kartou Mág nebo Poustevník. Potřebujete-li trpělivost a rovnováhu požádejte římskou bohyni moudrosti Minervu. Meditujte s tar. karta Velekněžka nebo Vůz. Sportujete-li a potřebujete odvahu a sílu vzývejte božského Merkura. Meditujte s tar. kartou Síla, Slunce, Kolo štěstí.

Rezonance dnů v týdnu 2. díl

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.