Pohodlný rituální oděv

campfire-840542_1280Čím se vyznačuje rituální oděv hodný dokonalého mága? Například dlouhá tunika z čistého bílého lnu či jiného přírodního materiálu jako je vlna, bavlna, hedvábí, musí být hlavně pohodlná a pohyb neomezující. Přírodní hedvábí, materiál utkaný z vláken bource morušového, je pohodlné a má blahodárný vliv na pokožku těla, navíc je kvalitním izolátorem, chrání před negativním zářením. Oděv z umělých tkanin může blokovat energii. Pro rituály lásky jsou vhodné šaty červené barvy. Šaty zdobíme páskem s výšivkami magických znamení, nebo výšivkou symbolizující keltské uzly. Případně páskem z pruhu látky, na kterém uvážeme devět magických uzlů. Pásek je symbolem sjednocení vnitřních sil, vědomí a podvědomí. Rituál bychom měli provádět bosí, nebo si pořídíme sandály.

Mýtičtí bohové bývají zobrazováni právě v sandálech. Krásný popis božské formy najdeme v naukách o kabale.

Nechybí zde popis vousatých božských archetypů, většinou s poněkud cizokrajně, olivově zbarvenou pletí. Husté, vlnité zlaté vlasy zdobí věnec z dubových listů. Na čelence nechybí symbol Slunce. Božská bytost drží v jedné ruce lucernu a v druhé bohatě zdobené žezlo. Obut je ve zlatých sandálech. Jiný božský archetyp je oděn v havraním černém plášti a černých sandálech, místo žezla dřímá v rukou ohnivou pochodeň. Bohyně přírody je oděna v zelené tunice, zářivě žlutém plášti a zelených sandálech. Je obklopena žhnoucími svícemi a v rukou dřímá granátové jablko.

Každá kultura má svá specifika a své kouzlo, co se rituálního oděvu týče

Jiné symboly najdeme v buddhismu, jiné v čínských tradicích, naprosto odlišné je pojetí šamanské a tradiční indiánské. Nám nejbližší samozřejmě bude zřejmě mocassin-50332_1280keltská kultura. Ale v podstatě jde o to, cítit se v jakémkoli rituálním oblečení naprosto pohodlně a volně. Zaměříme se například na pohodlný materiál a barevnost oděvu, ta by měla korespondovat s náplní rituálu. Je na každém jakou kulturu upřednostňuje a jaký styl zvolí. Zvolíme-li si vlastní originální styl, fantazií nešetříme. Nebo se budeme držet pohanské, keltské tradice, v tom případě si zjistíme, například v literatuře, čím se keltské oděvy vyznačují.

Keltské oděvy jsou jednoduché, zhotovené z přírodních materiálů. Ti šikovnější z vás je zvládnou samostatně ušít a ozdobit výšivkami keltských uzlů.

Jasnovidecký plášť, hodný dokonalého mága jej zahalí od krku až po sandály

Dostatečně široký dlouhý bílý nebo červený plášť je na přední části opatřen zlatým pentagramem – pěticípou hvězdou. Červený plášť mág používá při rituálech týkajících se přivolání všech pozitivních energií – jako je láska, štěstí, harmonie, ale i při řešení finančních záležitostí. Čarodějka se zdobí rituální čelenkou ze stříbrného materiálu, s výšivkou půlměsíce, kdy jeho cípy směřují k nebesům, nebo s výšivkou Slunce v podobě kruhu s paprsky, případně magické šesticípé hvězdy.

Rituální masky využíváme především při rituálním tanci

Pod maskou chráníme svou duši před negativními energiemi. Obliba masek je známá z dávné minulosti, kdy se používaly při rituálech zasvěcených mytickým bohům. Maska nás může důvěrně spojit s (pozitivní) bytostí, kterou představuje a tím se napojíme na její ,,kosmickou“ energii. Rituální masky slouží k propojení světa viditelného se světem neviditelným. Maska k jednorázovému použití představuje negativní energii, jako je sobectví, panovačnost, pomluvy, zlost. Vytvoříme ji dle vlastní fantazie, podle toho, jak si tu kterou negativní energii představujeme, a dáme jí jméno – například ,,egoismus“. Během rituálního tance v přírodě u otevřeného ohně tyto negativní energie ze svého života uvolníme a osvobodíme se z jejich vlivu. Na konci rituálu masku neprodleně spálíme – oheň pozře námi uvolněnou negativní energii. Na tento akt nikdy nezapomeneme, abychom skrze ,,masku“ neztratili vlastní identitu.

Související článek: Šaty z hedvábí – přírodní energie

market-889751_1280

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.