Vzývání měsíční bohyně

digital-art-398342_1280Měsíční rituál provedený v blízkosti vodního toku, případně v rituálním kruhu vytvořeném před vchodem do jeskyně, má nezaměnitelnou moc a sílu. Nemáte-li k takovému kroku odvahu, postačí pokud si dokážete podobné prostředí dobře vizualizovat. Posaďte se doprostřed rituálního kruhu a chvilku medituje. Soustřeďte se na klidné a pomalé dýchání. Vnitřním zrakem si vizualizujte magickou noční krajinu ozářenou mléčným světlem. Zavřete oči a představujte si, jak krásná královna nebes Seléné sestoupí z hvězd na stříbrném kočáře taženém koňmi a kouzelnou svítilnou zaplaví krajinu zářivým světlem. Počkejte na okamžik, kdy pocítíte příval její mocné energie a vnitřním zrakem živě spatříte kouzelné měsíční světlo – potom vyslovte svůj záměr, dotaz nebo přání.

Bohyně Seléné (řecká)

Seléné je příznivkyně romantické lásky, její energie je mateřská, vlídná, chápající. Dohlíží na pravidelné putování Měsíce po obloze. Vzýváme ji především za úplňku. V prastarých příbězích je sestrou slunečního boha Helia. Není bez zajímavosti, že vědecká nauka o Měsíci jest nazývána ,,selenologie“. V následujícím čase bez pochyb věřte, že jste v péči měsíční bohyně. V domácím prostředí, nejlépe v rituální místnosti se můžete obléci do dlouhých bílých šatů a ozdobit se stříbrnými šperky. Pokud toužíte svá kouzla dovést k dokonalosti namalujte si na čelo stříbrný půlměsíc – stejný znak zdobí čelo Seléné. Při vzývání této měsíční bohyně použijte jako rezonátor měsíční kámen selenit.

Vzývám Tě spanilá bohyně

Spanilá královno noci. Na stříbrné niti noční temnotou,
zahalená měsíčním světlem, posíláš všechna přání
světlem vědomí. A květy leknínů mlčí.
Ty znáš cestu do hlubin duše, od vědomí k nevědomí.
Zahalená závojem večerní mlhy, od úplňku k novoluní.
Ty znáš tajemství ranní rosy. Korálky slov zbloudilých duší,
odvěké prasíly, navlékáš na břehu jezera.
Krásná bohyně Seléné 

Rezonátory vhodné pro rituál

rose-192692_1280Podle povahy rituálního záměru zvolíme vhodné rezonátory. Rostliny, plody, květy, kamínky, mušle, obrázky, sošky, vůně a barvy. A den v týdnu, kdy bude rituál uskutečněn. Vzýváme-li bohyni Seléné v zájmu romantické lásky, uctíme ji růžovou svící a květy růží v barvě červené. Ideální je provést kouzla lásky za jasné měsíční noci, v rituálním kruhu přímo v blízkosti rozkvetlých záhonků růží. Nebo kruh vyznačíme okvětními plátky růží. Připravíme zaříkadlo, které vyjádří náš záměr, ovšem takovou formou, která nebude ovlivňovat ničí svobodnou vůli. Láska se nedá vynutit ani dobře míněným kouzlem. Začínáme kouzlit opatrně a s rozvahou, postupně své magické schopnosti zdokonalujeme. Magie je práce s energií, kdy se nic nesmí provádět nahodile a jen tak pro zábavu, na lehkomyslnost bychom mohli neblaze doplatit.

Na cíle či přání je nutno se svědomitě soustředit, vědomě přitáhnout do osobního energetického pole či rituálního místa co nejvíce kosmické energie. Vše dobře promyslíme a připravíme, abychom v ten nejméně vhodný okamžik již neplýtvali energií na zbytečné myšlenky a pohyby. Soustředíme se na emoce a nadšení, doslova si barevně vizualizujeme emoce radosti z dosaženého cíle. Náš záměr nesmí být založen na sobectví, bezohlednosti a čistě prospěchářské motivaci. Činnost takto ovlivněná se může otočit proti nám, nepokoušejme zbytečně osud, ať už v praktické magii nebo v běžném životě. Potřebujete-li se například zbavit negativního vlivu jiné osoby, vždy tak učiňte s čistou myslí oproštěnou od zloby, výčitek, temné vášně nebo dokonce pomstychtivosti. Kladného výsledku docílíte pozitivním přístupem, bez negativního ovlivňování sebe nebo druhých.

(Poznámka: Senelogie je vědecké pojmenování pro nauku o Měsíci. Název je odvozen podle měsíční bohyně Selené. Zde je vidět, že i věda občas nenápadně zabrousí do magických sfér.)

 Vzývání měsíční bohyně

girl-843076_1280

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.