Meditace s obrazem – Mona Lisa

franz-winterhalter-89724_1920Meditace vhledu do starodávné duše obrazu spirituální tajemné dámy vás může postupně naučit uvolnění a soustředění. Obrazy často působí na podvědomí, obzvláště ty, které nás na první pohled zaujmou. Každé umělecké dílo obsahuje otisk vědomí svého tvůrce, v podobě myšlenek a především emocí. Stejně jako na nás působí umělecké mandaly, které jsou tvořené s určitým duchovním nebo léčivým záměrem. Malíř zakomponuje do svého díla také svoje pocity, proto nás některé obrazy odpuzují podivnou chmurnou energií, může jít o osobní depresivní otisk tvůrce. A některé nás naopak přinutí zastavit se a vstřebat do sebe povzbuzující energii, ladí s naším vnitřním programem, kterého si ani nemusíme být vědomi. Některá díla v sobě mají skryté různé symboly nebo mystická poselství.

frank-cowper-1444624_1920Empatičtí lidé se dokáží do duše obrazů, fotografií, starožitností nebo různých obyčejných věcí vcítit a odečítat z nich informace, pokud potlačí veškerou logiku, a vše, co je jim o předmětu známo. Děje se tak na pocitové, podvědomé úrovni. Jak je to možné? Jsme ovlivněni tím, co o určité věci víme, i tím, že se na věc jen díváme – jde o záznamy vzpomínek. Představte si, že vám někdo zaváže oči, připraví několik ochutnávek z běžných ingrediencí a vy máte poslepu rozpoznat, co konkrétně jíte. Stane se, že některou z pochutin, kterou běžně konzumujete, se zavřenýma očima nepoznáte. Je to tím, že máme v mozku uloženou vzpomínku, která nám předem říká, jak ta která poživatina chutná už jen tím, že se díváme.

Proto, pokud chceme odečítat skryté informace z předmětu, například si do svého vědomí načítáme paměť uloženou v kameni, musíme se dívat otevřeně, bez posuzování myšlenkou, pouze zapojíme čisté intuitivní vnímání.

S obrazem na plátně, který nás zaujme, pokud pro nás má nějaký příběh, se kterým pozitivně rezonujeme, můžeme meditovat

image-1229314_1920Vcítit se do jeho kompozice, tajemného prostoru, příběhu, nálady, energie barev, energie pohybu skryté ve zdánlivě nehybném prostředí ztvárněném na malířském plátně. Během takové meditace k nám mohou přijít odpovědi na různé životní otázky. Vzácně se stává, během hluboké meditace, kdy sledujeme obraz uvolněně, bez myšlenek a bez rušivých vlivů, že nás malba do sebe podivným způsobem vtáhne. V takovém okamžiku se může barevnost a celková kompozice malby proměnit, především pokud jsme natolik uvolněni, že se díváme více pravou hemisférou – nic neposuzujeme, jen se tiše díváme. Pomůže, pokud mírně rozostříme zrak. Pokud se obraz začne jakoby proměňovat, děj na plátně se dokonce může dát do mírného pohybu, zachováme vnitřní klid a nereagujeme. Jen vnímáme vše nové a průzračné, co přichází do našeho vědomí.

Pokud věříte, že všechny věci mají vlastní vědomí a nejsou jen neproniknutelnou, nezáživnou hmotou, můžete se napojit na jemnohmotnou vibraci zvoleného předmětu.

VNITŘNÍ MOUDROST – PRIMA ŽIVOT

Související článek: Vizualizace – telepatický přenos

charles-perugini-89721_1280

william-1465373_1280    william-1465426_1920    william-1465387_1920

art-1443344_1920

Leonardova Mona Lisa

Můžete vyzkoušet meditaci s jakýmkoliv jiným obrazem, který vás intuitivně přitahuje. Uvolněně se díváte a necháte obraz dýchat svým vlastním dechem, napojíte se na jeho energetickou vibraci.  Pokud vás obraz do sebe vtáhne, a nebude se vám tam líbit, stačí si to uvědomit a ukončit meditaci.

Traduje se, že toto dílo Leonarda da Vinci je k meditacím jako stvořené. Mona Lisa v sobě skrývá tajemství, která se ještě nikomu nepodařilo jednoznačně odhalit.

mona-lisa-74050_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.