Meditace mantry – Óm

background-909013_1280Sen o prvotním vesmírném tanci

Velký třesk je jako první tón prvorozené, magické písně. Je tónem v tónu nekonečného tvoření. Je tónem uprostřed spirály vlastního hada. Velký třesk, chaotický, neklidný a přesto v rytmu vesmírné písně zrozený, není nečinnou abstrakcí, jak by se mohlo zdát. Prvotní vesmírná modlitba je slovem, skrytým v prvotním tónu božské písně vesmírného řádu. V řádu, v chaosu i v opojení zrozena je existence věčné touhy po LÁSCE.

big-bang-458643_1280Háďátko, v podobě nekonečné živoucí spirály, zrozené z věčného jasu a radosti VELKÉHO EGA, svíjí se v nekonečném kosmickém tanci, opilé touhou otce svého. Tančí osamoceno magickým labyrintem nekonečné hudby sfér. Zplozeno v meditaci a odděleno od prvotní touhy, rozhodlo se prvorozené dítě magické písně, poznat skrze vesmírné zrcadlo samo sebe:

„Já jsem“, řeklo prvorozené dítě vesmíru.

objects-907271_1280A slovo dalo si slovo: v pravdě navracet se obohaceno moudrostí, živoucí a krásnější, v podobě Bohyně věčného života. Velká Bohyně je projevená transformační síla, která kouzelnou hůlkou vládne vesmírné, nekonečné písni písní. Přichází k nám, je tu už dlouho, ale naše oči se stále dívají skrze ni. Avšak oči Bohyně se upřeně dívají do dálky, vnímají prostor kolem sebe, nikoliv předměty v prostoru, ale prostor samotný.

spots-942311_1280Dívají se do dálky a vidí, jak zlatý déšť zlatých vlasů osvítil v prvotním svítání maličkou Zemi. A zlatý déšť zlatých vlasů na plátno světa v barvách maluje vše, co oči hrdé Bohyně navždy už dojímá. Jako skládání hudby kosmické, hadem věčnosti navždy korunované. V rozostřeném pohledu očí Bohyně, zlatý déšť zlatých vlasů v blankytu zrozeného nebe, pěticípou hvězdu skrývá uprostřed nekonečné spirály života.

spots-942315_1280Tón v tónu magická píseň zní, a živoucí energie vesmíru hranice světů smývá. V úžasu se nadšeně dojímá a zároveň varuje: vědět málo tvé duši nestačí, vědět moc, nebezpečí skrývá. Dech slunečního větru pravdu vzápětí přináší, a Země ji od té doby na svých bedrech nese. Není to však PRAVDA, ani LÁSKA, co v hlavách jejích dětí haraší, od chvíle, co na dlouhé věky zapomněly: „JÁ JSEM uprostřed spirály svého vlastního hada.“

Posvátná mantra Óm  button (2)  Meditační poloha Buddhy button (2)

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho!Share on Facebook

Diskuze