Meditace pro soustředění

man-160034_1280Potřebujete vyřešit zapeklitý úkol a nevíte si s ním rady? Zapalte vonnou tyčinku s vůní santálového dřeva nebo levandule a pusťte si klidnou relaxační hudbu. Zapalte svíčky nebo rozsviťte solnou lampu. Potom se pohodlně uvelebte v naprostém klidu, nikdo by vás neměl po celou dobu meditace žádným způsobem rušit. Uvolněte se jak nejlépe to dokážete a meditujte, opět si vytvořte představu zářivého světla všude kolem vás. Nemyslete na váš stávající problém, ponechejte jej někde v pozadí myšlenek.

Meditace ticha, klidu a vnitřního vhledu

Zavřete oči a představte si, že se nacházíte ve velké starodávné knihovně plné všelijakých knih, včetně vzácných svazků. Procházejte se po knihovně, čtěte nadpisy knih a dotýkejte se jich rukama. Vnímejte jejich vůně, historii, materiály v jakých jsou vázané. Prohlížejte si krásné ilustrace. Pokud vás některá kniha obzvlášť zaujme, vezměte ji do dlaní a vstřebávejte její energii. Posaďte se ve své vizi do pohodlného starožitného křesla, listujte knihou a představujte si, že je na jejích stránkách uloženo vše, co potřebujete vědět. Požádejte energii světla, ať vám předá potřebné informace. Snažte se vstřebat co nejvíce energie světla do svého vědomí.

library-425730_1280Až budete mít pocit dokonalého uvolnění a klidu, a dokážete si představit, že váš problém nebo zapeklitý úkol je již na energetické úrovni vyřešen, potom knihu zavřete. Pečlivě ji uložte zpět na své místo, ještě jednou se rozhlédněte po celé knihovně, potom otevřete oči a vraťte se do reality. Pokud usnete, nebude to vůbec na škodu, podvědomí bude dál samostatně pracovat s vaší vizí, aby vám v co nejkratším čase nabídlo potřebné odpovědi.

Nečekejte ale úpěnlivě, že se vám odpovědi okamžitě objeví před očima. S klidem a jistotou, že odpověď nebo řešení přijde právě včas, pokračujte ve své obvyklé činnosti. Mějte neochvějnou víru, že v potřebný moment budete naprosto přesně a neomylně vědět, co máte dělat, jak máte reagovat, kam máte jít. V paralelní realitě je již váš problém vyřešen. Nepochybujte. Ideální je, provádět tuto vizualizaci před spaním a těsně před usnutím požádat podvědomí, aby vám bylo nápomocno, až to budete potřebovat. Potom už si ale nesmíte vytvářet žádné negativní obrazy daného problému. Důvěřujte si a buďte pozorní ke všem vnějším i vnitřním podnětům, ke shodám okolností a různým znamením. Očekávejte je.

A co když hledáte odpověď na nějakou záležitost a nemáte zrovna moc času na meditaci?

Potom vezměte do rukou jakoukoliv knihu z vaší knihovny, která vás na první pohled zaujme. Chvilku ji držte v rukou, snažte se pocítit její vibrace. Soustřeďte se na věc, otázku nebo záležitost, kterou právě řešíte. Potom zavřete oči, knihu poslepu otevřete, prstem přejíždějte po stránce, dokud nedostanete vnitřní signál se zastavit. Potom oči otevřete a přečtěte si slovo nebo celou větu, na kterou ukazuje váš prst. Může se stát, že na první dojem ta konkrétní věta nedává smysl, snažte se ji zapamatovat a během dne nenásilně zauvažovat nad jejím skrytým významem. Někdy vás skrytý význam napadne okamžitě, jindy třeba až druhý den, během situace, která zafunguje jako spouštěč a vyzdvihne potřebné informace z vašeho podvědomí.

Kniha jako taková, ale i viděná ve snu, je symbolem moudrosti

biscuit-910288_1280Je symbolem skrytého vědění, uvědomění si něčeho, poznání a paměti, a samozřejmě probuzené hadí síly. Je symbolem osvobození nebo probuzení člověka z nevědomosti, osvobození od překážek. Vzpomeňte, kolikrát se v dějinách pálily moudré knihy, jak často se jich mocní báli jako čert kříže! Vidět sebe ve snu číst knihu je předzvěstí úspěchu, uznání a dobře vykonané práce, je symbolem poznání sebe sama. Nacházet se v knihovně věští nová přátelství a nové, prospěšné kontakty. Dostat ve snu knihu darem je znamením přicházejícího štěstí a nalezení vnitřní duchovní moudrosti.

Prociťujte vaše představy do těch nejjemnějších detailů, tím je myšlen výsledek vašeho snažení, váš cíl. Cestu si pouze jednoduše a přibližně nastiňte, aby vám zůstaly rezervy na pružné reakce pro případ, že vám různé shody okolností nabídnou ještě lepší řešení, něž vás kdy napadlo. Vytvářejte si pozitivní vizualizace tak často, jak jen to jde. Časem se naučíte ponechávat minulost za sebou bez povšimnutí a to dokonce ze dne na den, pokud zcela přijmete skutečnost, že váš život je nekonečný přítomný okamžik. Toto je magie života. A je jen na vás, zda ke svému běžnému bytí, přidáte sem tam nějaký ten rituál nebo ne.

 

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.