Meditace proti strachu

forest-393717_1280Meditace proti strachu je vizualizace zaměřená na energie všemožných obav. Nevíte, jak se konečně zbavit jakéhokoliv mentálního strachu? Opět se uvolněte v oblíbené relaxační poloze tak, jak to máte rádi. Zapalte vonnou tyčinku a pusťte si relaxační hudbu, nejlépe doprovázenou efektními zvuky z přírody. Utište mysl a pomalu, vědomě dýchejte, snažte se ze svého hrudníku vydýchat veškerou úzkost. Potom si představte, barevně si vizualizujte nějaké vaše oblíbené místo v přírodě, a vydejte se na procházku podvečerní krajinou. Nechte před vašim zrakem zapadnout Slunce za horizont, a vnímejte, jak končící den přechází bez jakéhokoliv úsilí v noc…

Všude je tma, na obloze svítí jen pár zatoulaných hvězd. Vědomě překonáváte všechen strach, úzkost a nedůvěru v sebe a vydáte se na tajuplnou, dobrodružnou cestu. Projděte si v duchu všechna známá místa po setmění a potom v naprosté tmě. Pozorně poslouchejte zvuky noční přírody. Snažte se zachytit soví houkání a jděte přímo za jejím hlasem. Příroda se najednou prosvětlí zářivým Měsícem, který vám jako kouzelná lucerna posvítí na cestu. Není čeho se bát, jste pod jeho neviditelnou ochranou.

bird-383245_1280Přijdete na kraj lesní mýtiny a na větvi borovice spatříte do tmy zářící velké oči moudré sovy. Popojděte co nejblíž k sově, zadívejte se jí do vševědoucích očí a směle jí požádejte o radu. Snažte se vstřebat co nejvíc její energie. Prociťujte se do tohoto nočního dravce tak dlouho, až budete mít pocit, že sami jste sovou. Zamávejte křídly a vzneste se. Rozlétněte se nad noční tichou krajinou a vše, co vidíte vnímejte jejíma očima. Neohroženě se toulejte v krajině poznání až do svítání. Potom se vraťte do svého těla a nezapomeňte sově poděkovat. OČEKÁVEJTE příjemné události s vědomím, že vaše obavy a strachy jsou překonány. Řešení jakéhokoliv problému je jen otázkou času, důvěry v sebe a pozornosti k vnitřní intuici a nenápadným, každodenním synchronizacím.

owls-480443_1280Sova má nádherné oči s hlubokým pohledem. Odpradávna ji uctíváme jako magický symbol překonaného smutku, obav a samoty, ale také moudrosti, věštění, jasnozřivosti a prozření. A samozřejmě probuzené hadí síly – v ten okamžik přece dostáváme křídla…!

Sova je noční dravec, tudíž je spojována s Měsícem – strážcem noci. Sova je samotář, zdržuje se ve zříceninách, starých sýpkách, zvonicích, dutinách stromů nebo ve skalách.

Pořiďte si sovičku, třeba z pálené hlíny a mějte ji stále na očích. Bude vám připomínkou, že veškerou moudrost a vědomosti zděděné po předcích nosíte ve vlastním srdci všude s sebou, ať jste kdekoliv.

Síla vnitřní energie se může projevit v mnoha podobách

S pomocí vlastní fantazie můžete rozjímat a tvořit, pohrouženi do svého vnitřního světa, kdykoliv to budete potřebovat. Začněte tím, že si své úspěchy budete představovat v této imaginární rovině. Nejen, že je to důležité, je to především inspirující. Nic nevzejde z ničeho. Jen vy znáte svoje slabiny! Už jen tím, že si je upřímně přiznáte a vlastní vůlí je vyprovodíte z hlubin temných zákoutí nevědomí ven na světlo, započnete cestu ke zdravé sebedůvěře a odstranění všech strachů, blokád a nejistot z vašeho vnitřního světa. Posléze, negativní energie takto vámi uvolněná, odstraní nedůvěru a ostatní negativní aspekty z vašeho vnějšího života.

Zápornou energii si prostě nesmíme v sobě skladovat! Ať už je to špatná vzpomínka, křivda, smutek, pocit viny, závist nebo zloba ve všech podobách. Každou negativní energii nechte vyjít ven na světlo dříve, než na sebe naváže další a další podobné vibrace a jevy nebo dokonce nemoci. Potom nahlížejte na život s probuzenou intuicí. Relaxujte v přírodě a meditujte v příjemném prostředí domova, za použití sugesce všeho dobrého, co vás jen napadne. Pouštějte si do duše co nejvíce slunečního světla, co nejvíce vitální energie. Mějte svou duši rádi!

Zdroj obrázku: fantasy obrazy

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.