Meditace se svíčkou – vnitřní zrak

christmas-202233_1280Soustředění se na plamen svíce zlepšuje koncentraci. Někdy, když se mi nedaří usnout, což se stává málokdy, zapálím fialovou svíčku, naprosto se uvolním, mysl uvedu do stavu ticha a pozoruji plamínek upřeným rozostřeným zrakem. Zcela se vypnu – to znamená, že naprosto na nic nemyslím. Soustředím se jen na přítomný okamžik a na pomalý rytmus dýchání. Pouze si představuji Slunce, jak v červáncích za horizontem ukládá se ke spánku. Brzy přijde příjemný okamžik, za stále upřeného pozorování plamene svíčky, kdy se nacházím někde uprostřed mezi spánkem a bděním – ve stavu blížícímu se snění. V ten okamžik uhasím svíčku! Zavřu oči a vědomě se oddám řízenému snění. Nacházím se uprostřed snu, jehož děj ovlivňuji přáním a vůlí. Oddávám se nekonečným výletům do snových krajin, ocitám se kdekoliv si jen přeji být, vzdálenost nehraje žádnou roli, myšlenky se pohybují rychlostí světla kosmickým prostorem…

Jednoduchý svíčkový rituál pro posílení vnitřního zraku

wave-110782_1280Dívejte se mírně za plamen svíčky, nebo lehce do strany tak, aby byl plamen zhruba v úrovni očí. Až dosáhnete naprostého uvolnění a pokud utišíte mysl, potom trochu přivřete oči a rozostřete zrak. Měli byste spatřit jakousi lesklou plochu, téměř připomínající povrch zrcadla. Možná se vám podaří spojit se se svým vnitřním zrakem, s podvědomím, nebo dokonce s astrální úrovní. V tu chvíli je možné, že se vám v lesknoucím se jakoby zrcadlovém prostoru zjeví různé obrazce či symboly, jako odpověď na vaši otázku nebo nápověda k vyřešení problémů. Nesmíte ale ztratit koncentraci, což se vám ze začátku určitě nepodaří, protože vaše překvapení a údiv nad tím, co vidíte, zaručeně naruší vaše soustředění.

Nezkoušejte to nikdy déle než čtvrt hodiny, pokračujte až další večer. Jednou se vám jistě podaří koncentrovat se natolik dokonale, že se do obrazu dostanete během pár vteřin, ovšem vždy po důkladné meditaci a vnitřním uvolnění. Máte-li však pochybnosti a nevěříte, že je něco podobného možné, tak se o věštění z ohně ani nepokoušejte, v tomto případě byste mohli strávit pozorováním plamene celé nekonečné hodiny a stejně byste nic nespatřili. Při podobné meditaci dejte vždy pozor, aby se vám nepodařilo zdřímnout a přitom nezhasnout svíčku!

Meditace se svíčkou - vnitřní zrak

Během jednoduchého rituálu, kdy uvolněným zrakem sledujeme plamínek svíčky, představujeme si vše, co toužíme ze svého života odstranit. Negativní energii, uvolněnou cílenou vizualizací, nemilosrdně pozře plamen svíce. Použijeme pro tento účel menší svíčku, neboť ji musíme nechat zcela dohořet, tím se uvolní veškerá negativní energie, kterou do sebe svíce absorbovala.

carnival-604315_1280Nejvhodnější doba, kdy můžeme cokoliv odstranit, je v čase ubývajícího Měsíce

Hlavně v případě, kdy nám na naší naléhavé žádosti opravdu velmi záleží. V opačném případě, kdy bude meditace zaměřená výhradně na pozitivní myšlenky, okolnosti či události – oheň posvětí, uvolní a předá pozitivní energii směrem k vesmírnému zrcadlu. Oheň, v tomto okamžiku plamen svíce, propojuje energie ducha a hmoty, vyrovnává emoce, uklidňuje a prohlubuje uvědomění si vlastní duševní síly. Nejvhodnější doba, kdy potřebujeme k sobě cokoliv přitáhnout, je v čase dorůstajícího Měsíce.

Také koupel ve světle svíček je skvělou meditací

Použijte neutrální bílou svíci případně zelenou pro zdraví, fialovou k duchovnímu rozjímání, červenou k romantickému snění. Do koupele přidejte mořskou sůl – vyčistí vaši auru. Jindy použijte odvar z různých bylinek, například okvětní lístky růží pro romantiku, levandulové květy k vnitřnímu uvolnění, nebo celé okvětí měsíčku lékařského k hojení. Použití léčivých rostlin pro vylepšení zdraví je samozřejmě mnoho, v rámci studia magie věnujte se také léčení nebo posilování pomocí bylinek. Často opomíjíme, že i při koupeli proniknou do organismu hojivé a posilující rostlinné látky. Všechny léčivé rostliny v sobě obsahují, mimo jiných substancí, také léčivou sluneční energii.

Meditace se svíčkou - vnitřní zrak

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.