Podvědomí, kvalitní spánek a afirmace

photoshop-805777_1280V člověku můžeme pozorovat odraz celé přírody, člověk je stejně složitý, stejně krásný a stejně nesnadno ovladatelný. Člověk je stejně složitý a stejně krásný jako sám vesmír: ,,Jak nahoře, tak dole“. „Jak uvnitř, tak vně“. Člověk je přírodě nejblíže a nejvíce podoben ve spánku. Přírodní dění je v rukou základní vesmírné energie a přírodních zákonů. Spící člověk je také v rukou základní životní energie a vesmírných zákonitostí. Srdce přírody bije a plíce přírody pracují neustále, tělem přírody neustále koluje její krev – voda, a to vše ve dne v noci.

Srdce člověka bije a plíce se nadechují a bed-921061_1280vydechují neustále, tělem člověka koluje krev, životní síla, a to vše ve dne v noci. Příroda není schopná nenávisti, zlosti, ponížení…, příroda vydechuje lásku a prožívá své vlastní emoce, a to vše ve dne v noci. Člověk není schopen nenávisti, zlosti a ponížení, nebo naopak slovního vyjadřování lásky, emocí a vášní pouze když spí. Během spánku jsou ve stavu klidu a útlumu také smyslová centra člověka. Ve stavu spánku, jindy neustále kontrolované výrazy – mimika obličeje, jsou také uvolněné a navíc ještě ryze pravdivé.

Vše ostatní se v těle člověka děje ve spánku automaticky, cosi v nás se přepne na autopilota a stará se i poslepu o naše tělesné ústrojí – zcela nezávisle na našem vědomí. Vegetativní život i ve spánku pokračuje a je řízen naší nevědomou částí. Zcela automaticky, bez vědomé vůle. Spící člověk nepotřebuje a ani nemůže uplatnit svobodnou vůli, stav spícího člověka je bezvolný.

Podvědomí, kvalitní spánek a afirmace

Kde je během spánku vědomí člověka?

Kde je, když pro udržení základních tělesných funkcí se po usnutí v těle zdržovati nemusí? Kde je během spánku ta část člověka, která, pokud nespíme, je neustále v pohotovosti a bdí nad vlastním životem? Bdící člověk myslí, cítí, touží, koná. Ve spánku je zcela oddán – komu nebo čemu? Co je to v nás za energii, která přepne spínač do fáze: usnout, nebo naopak: probudit se? Tato vždy přítomná součástka našeho vědomí nikdy neusíná. Nikdy neusíná! Může z těla pouze odejít. Zcela se z těla odloučit například právě během spánku (snění), v okamžicích změněného vědomí, nebo v okamžiku smrti. V tu chvíli stává se nedílnou součástí vědomí nádherné přírody a všeobsažného vesmíru.

Jedno je však jisté: součástka člověka, které cat-569271_1280říkáme vědomá (ve spánku odpočívá), a součástka nevědomá (bezvolná, mechanická někdy čistě pudová) nejsou od sebe nikdy odděleny. Tato energie nám občas i zachraňuje život, a to vždy, když nás varuje před nebezpečím, například formou snů, náhlých rozumem neorganizovaných popudů, náhlých bezprostředních impulsů bez jakékoliv rozvahy, pohnutek a bezvolných pohybů. Tyto jevy (organizované mimo vědomí) jsou odlišné od pohnutek ,,rozumných“, organizovaných rozumem, úsudkem, myšlenkami, soustředěním se.

Těsně před usnutím můžeme přeprogramovat informace uložené v podvědomí

daisies-838799_1280Za čilého vědomí nebo těsně před usnutím můžeme naprogramovat své podvědomí. Těsně před usnutím můžeme své bytí ovlivnit soustředěním se na konkrétní záležitost, a předat tak do podvědomí nové (opravné) informace: pomocí vizualizace, afirmací, modliteb, cíleného snění. Bdící osoba, pod vlivem vlastní vůle a rozumu může své podvědomí přeprogramovat. Zacílit se může v jednom okamžiku vždy jen na jednu oblast, které se intenzivně a opakovaně věnuje.

Člověk může vědomě působit na vnitřní svět, na organismus a uzdravovat se, nebo postupně ovlivňovat psychiku, sebevědomí, nespavost, hubnutí a podobně. Může působit na vnější svět, ostatní živé organismy, děje a události. Člověk takto činí v podstatě neustále, ale většinou si to neuvědomuje. Sám sebe od raného dětství programuje, anebo je programován svým nejbližším okolím, společností, tradicemi, ale i různými mediálními masážemi – tedy pokud se jim poddá.

Naše dětství se nám nevědomky promítá do života neustále, není problém si i v dospělosti pořídit malou panenku a před spaním se jí svěřit, třeba jen v duchu, se všemi starostmi, obzvlášť v případě, pokud vám ve spánku brání „hlava plná myšlenek“.

sleep-330869_1280Úskalí modliteb a afirmací

Pokud používáme neustále kolem dokola nazpaměť naučená slova, pokud se nám stanou automatickým návykem, stávají se modlitby nebo afirmace příliš reflexivní. Jednáme více pudově, mozek již nezapojujeme. Nejhorší je, že nezapojujeme ani emoce a pocity. Afirmace, odříkaná nazpaměť, podobně jako povinně naučená básnička, podobá se prázdné řeči bez potřebné dávky silové energie. Automatický návyk je k ničemu, spíše nám energii jen ubírá. Takto odříkávané modlitby působí spíše trpně a pasivně, než radostně a energeticky. Mozek ustrne, usne, energie neproudí tak, jak by ideálně měla. Proto afirmace či modlitby občas pozměníme, přizpůsobíme novým okolnostem. Vytváříme si afirmace spontánní a vkládáme do nich upřímné silové energie: radostné pocity a emoce.

rest-52495_1280Bylinky pro léčení nespavosti

Benedikt lékařský, dobromysl obecná, hloh obecný, kopr vonný, kozlík lékařský, levandule lékařská, majoránka zahradní, meduňka lékařská, oves setý, třezalka tečkovaná, vrba bílá, vřes obecný, heřmánek, meduňka, rozmarýna, šištice chmelu.

Bylinný čaj na nespavost si můžeme namíchat, smícháme stejným dílem: květy levandule, nať meduňky lékařské, kořen kozlíku lékařského. Nebo: šištice chmelu, nať meduňky lékařské, nať máty peprné, kořen kozlíku lékařského – bylinky opět namícháme stejným dílem. Účinným pomocníkem při nespavosti je také MED. Nespavost, pokud nejsou její důvody skryté v jiném nemocnění, může být důsledkem nedostatečného spánku, vyčerpanosti duševní nebo fyzické, stresu a  neurózy.

Spánek podpoří: polštářek naplněný sušenými květy levandule, konzumace kvalitních sýrů – obsahují aminokyselinu tryptophan, z této látky si tělo vyrábí serotin – „hormon štěstí a dobré nálady“, exotická koření: kardamon, skořice, muškátový oříšek, zázvor, šafrán, meduňkové kapky proti stresu a pro klidný spánek.

Související článek: Světelný smog a spánek, Pozemský spánek a lucidní snyModlitba, mantra, afirmace

Podvědomí, kvalitní spánek a afirmace

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.