Podvědomí, kvalitní spánek a afirmace

V člověku můžeme pozorovat odraz celé přírody, člověk je stejně složitý, stejně krásný a stejně nesnadno ovladatelný. Člověk je stejně složitý a stejně krásný jako sám vesmír: ,,Jak nahoře, tak dole“. „Jak uvnitř, tak vně“. Člověk je přírodě nejblíže a nejvíce podoben ve spánku. Přírodní dění je v rukou základní vesmírné energie a přírodních zákonů. Spící člověk je také v rukou základní životní energie a vesmírných zákonitostí. Srdce přírody bije a plíce přírody pracují neustále, tělem přírody neustále koluje její krev – voda, a to vše ve dne v noci.

Srdce člověka bije a plíce se nadechují a vydechují neustále, tělem člověka koluje krev, životní síla, a to vše ve dne v noci. Příroda není schopná nenávisti, zlosti, ponížení…, příroda vydechuje lásku a prožívá své vlastní emoce, a to vše ve dne v noci. Člověk není schopen nenávisti, zlosti a ponížení, nebo naopak slovního vyjadřování lásky, emocí a vášní pouze když spí. Během spánku jsou ve stavu klidu a útlumu také smyslová centra člověka. Ve stavu spánku, jindy neustále kontrolované výrazy – mimika obličeje, jsou také uvolněné a navíc ještě ryze pravdivé.

Vše ostatní se v těle člověka děje ve spánku automaticky, cosi v nás se přepne na autopilota a stará se i poslepu o naše tělesné ústrojí – zcela nezávisle na našem vědomí. Vegetativní život i ve spánku pokračuje a je řízen naší nevědomou částí. Zcela automaticky, bez vědomé vůle. Spící člověk nepotřebuje a ani nemůže uplatnit svobodnou vůli, stav spícího člověka je bezvolný.

Kde je během spánku vědomí člověka?

Kde je, když pro udržení základních tělesných funkcí se po usnutí v těle zdržovati nemusí? Kde je během spánku ta část člověka, která, pokud nespíme, je neustále v pohotovosti a bdí nad vlastním životem? Bdící člověk myslí, cítí, touží, koná. Ve spánku je zcela oddán – komu nebo čemu? Co je to v nás za energii, která přepne spínač do fáze: usnout, nebo naopak: probudit se? Tato vždy přítomná součástka našeho vědomí nikdy neusíná. Nikdy neusíná! Může z těla pouze odejít. Zcela se z těla odloučit například právě během spánku (snění), v okamžicích změněného vědomí, nebo v okamžiku smrti. V tu chvíli stává se nedílnou součástí vědomí nádherné přírody a všeobsažného vesmíru.

Jedno je však jisté: součástka člověka, které říkáme vědomá (ve spánku odpočívá), a součástka nevědomá (bezvolná, mechanická někdy čistě pudová) nejsou od sebe nikdy odděleny. Tato energie nám občas i zachraňuje život, a to vždy, když nás varuje před nebezpečím, například formou snů, náhlých rozumem neorganizovaných popudů, náhlých bezprostředních impulsů bez jakékoliv rozvahy, pohnutek a bezvolných pohybů. Tyto jevy (organizované mimo vědomí) jsou odlišné od pohnutek ,,rozumných“, organizovaných rozumem, úsudkem, myšlenkami, soustředěním se.

ASTRÁLNÍ PUTOVÁNÍ

Těsně před usnutím můžeme přeprogramovat informace uložené v podvědomí

Za čilého vědomí nebo těsně před usnutím můžeme naprogramovat své podvědomí. Těsně před usnutím můžeme své bytí ovlivnit soustředěním se na konkrétní záležitost a předat tak do podvědomí nové (opravné) informace: pomocí vizualizace, afirmací, modliteb, cíleného snění. Bdící osoba, pod vlivem vlastní vůle a rozumu může své podvědomí přeprogramovat. Zacílit se může v jednom okamžiku vždy jen na jednu oblast, které se intenzivně a opakovaně věnuje.

Člověk může vědomě působit na vnitřní svět, na organismus a uzdravovat se, nebo postupně ovlivňovat psychiku, sebevědomí, nespavost, hubnutí a podobně. Může působit na vnější svět, ostatní živé organismy, děje a události. Člověk takto činí v podstatě neustále, ale většinou si to neuvědomuje. Sám sebe od raného dětství programuje, anebo je programován svým nejbližším okolím, společností, tradicemi, ale i různými mediálními masážemi – tedy pokud se jim poddá.

Naše dětství se nám nevědomky promítá do života neustále, není problém si i v dospělosti (na určitý čas) pořídit malou panenku a před spaním se jí svěřit, třeba jen v duchu, se všemi starostmi, obzvlášť v případě, pokud vám ve spánku brání „hlava plná myšlenek“.

Úskalí modliteb a afirmací

Pokud používáme neustále kolem dokola nazpaměť naučená slova, pokud se nám stanou automatickým návykem, stávají se modlitby nebo afirmace příliš reflexivní. Jednáme více pudově, mozek již nezapojujeme. Nejhorší je, že nezapojujeme ani emoce a pocity. Afirmace, odříkaná nazpaměť, podobně jako povinně naučená básnička, podobá se prázdné řeči bez potřebné dávky silové energie. Automatický návyk je k ničemu, spíše nám energii jen ubírá. Takto odříkávané modlitby působí spíše trpně a pasivně, než radostně a energeticky. Mozek ustrne, usne, energie neproudí tak, jak by ideálně měla.

Proto afirmace či modlitby občas pozměníme, přizpůsobíme novým okolnostem. Vytváříme si afirmace spontánní a vkládáme do nich upřímné silové energie: radostné pocity a emoce.

Bylinky pro léčení nespavosti

Benedikt lékařský, dobromysl obecná, hloh obecný, kopr vonný, kozlík lékařský, levandule lékařská, majoránka zahradní, meduňka lékařská, oves setý, třezalka tečkovaná, vrba bílá, vřes obecný, heřmánek, meduňka, rozmarýna, šištice chmelu.

Bylinný čaj na nespavost si můžeme namíchat, smícháme stejným dílem: květy levandule, nať meduňky lékařské, kořen kozlíku lékařského. Nebo: šištice chmelu, nať meduňky lékařské, nať máty peprné, kořen kozlíku lékařského – bylinky opět namícháme stejným dílem. Účinným pomocníkem při nespavosti je také MED. Nespavost, pokud nejsou její důvody skryté v jiném nemocnění, může být důsledkem vyčerpanosti duševní nebo fyzické, nadměrného stresu a neurózy.

Světelný smog, spánek a spánkový hormon melatonin

Spoutaná příroda, nespavost, světelný smog, třetí oko, hormon melatonin, to vše má podstatný vliv na kvalitní spánek a odpočinek. Melatonin je důležitý hormon, podporuje imunitu, synchronizuje denní a noční rytmy, má podstatný vliv na spánkové rytmy. Nespavost bývá často ovlivněna nedostatkem přirozené noční tmy, melatonin – jinak zvaný hormon tmy – se tvoří pouze ve tmě. Hladina melatoninu v krvi se zvyšuje s příchodem noční tmy, s ohledem na přirozené tělesné biologické rytmy. Uprostřed noci je hladina spánkového hormonu na vrcholu, podílí se tak na kvalitním spánku.

Noční nepřirozené osvětlení velkoměst, světlo pouličních lamp, dlouhé ponocování za světla: světlo televizních obrazovek, světlo počítačových monitorů, rozsvícená lampička v dětském pokoji během spánku dítěte, to vše má vliv na nedostatečnost spánkového hormonu v organismu. (U dětí spolupracuje melatonin s růstovým hormonem.) Melatonin reguluje správný chod biologických rytmů v těle, podporuje antioxidační účinky probíhající v organismu.

Nedostatečný spánek přetěžuje organismus, zabraňuje správné regeneraci organismu, podporuje psychické vyčerpání. Kvalitního spánku docílíme pouze v co největší tmě. Hormon melatonin se tvoří v epifýze (šišinka mozková) během spánku obvykle mezi dvaadvacátou hodinou noční a třetí hodinou ranní.

Epifýza je miniaturní žláza v mozku, je to právě onen vnitřní bod v nás, který nazýváme: třetí oko.

Naopak dostatečný příjem slunečního světla za dne podporuje takzvané třetí oko a jeho nadsmyslové funkce. Intenzitu světla vnímáme především očima, odtud se světlo přenáší do šišinky mozkové. Časté nošení slunečních brýlí a kontaktní čočky zabraňují plnému využití účinků denního, slunečního světla s ohledem na třetí oko a mimosmyslové vnímání.

Eshop – INSPIRACE PRO VĚDOMOU MYSL

  • Spánek podpoří: polštářek naplněný sušenými květy levandule, malý polštářek naplněný celerovými semínky, konzumace kvalitních sýrů – obsahují aminokyselinu tryptophan, z této látky si tělo vyrábí serotin – „hormon štěstí a dobré nálady“, exotická koření: kardamon, skořice, muškátový oříšek, zázvor, šafrán, meduňkové kapky proti stresu a pro klidný spánek.
  • Unavené oči: před usnutím můžete vyzkoušet tento trik na uklidnění: namočte větší kapesník do velmi teplé vody, dobře vyždímejte, lehněte si a tento teplý obklad si dejte na čelo a hlavně na zavřené oči. Uvolněte se a soustřeďte se jen na klidný dech, obklad ponechte na místě zhruba deset minut. Dopřejete uvolnění nejen myšlenkám, ale také unaveným očím.
  • Melatonin: před spaním si dopřejte šťávu z višní. Višňová šťáva obsahuje látky, které podporují tvorbu spánkového hormonu (melatoninu).
  • Cvičení po probuzení: než po probuzení vstanete z postele, lehněte si na záda a protáhněte se, ruce natáhněte za hlavu a pomalu je vysunujte jakoby z ramen. Potom protáhněte celé tělo, na chvilku se uvolněte. Potom cvičte nohama jako když jedete na kole, vydržte alespoň pár minut. Než vstanete ještě se na chvilku úplně uvolněte. Pokud si každé ráno takto zacvičíte rozproudíte energii v těle a příjemně se nastartujete do nového dne.

Související článek: Pozemský spánek a lucidní snyModlitba, mantra, afirmace

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?