Půlnoční přírodní koupel

bird-22197_1280Chcete-li zažít báječnou inspiraci, oddejte se rituální očistné koupeli před půlnocí na vaší zahradě, za svitu Měsíce v úplňku. Možná se vám podaří nahlédnout do zákoutí tajemna, neboť Měsíc, bůh času a noci je tím, kdo symbolicky odděluje duši od těla. Samozřejmě za teplé letní noci a za předpokladu, že máte zahradu a starodávnou nepotřebnou vanu. Do které napustíte vodu po ránu, nejlépe z vlastní studny, a necháte ji po celý den nabíjet sluneční energií. Bylinkový odvar si připravte těsně před koupelí. Můžete přidat také pár kapek čistého éterického oleje, zapojte vlastní fantazii. Okolo vany rozházejte okvětní plátky růží a kopretiny.  Po obvodu rituálního kruhu postavte  lichý počet svíček ve skleněných nádobkách, aby je vítr nezhasil. Proveďte vámi zvolené rituální úkony.

Pokud cokoliv řešíte, můžete na pomoc vzývat hvězdu noci – měsíční bohyni Seléné. Podaří-li se vám imaginárně se napojit na její zářivý svit, přitáhnete k sobě spoustu pozitivní energie. Určitě stojí za zmínku, že jméno bohyně Seléné můžeme přeložit právě jako: ,,Zářivý svit.“ Potom se pod inspirující hvězdnou oblohou oddejte ničím a nikým nerušené relaxaci a užívejte si blahodárnou koupel za tajuplného měsíčního svitu.

Během rituální koupele uvolněně meditujte

Zcela zapomeňte na realitu. Snáze se tak napojíte na všeprostupující energii, pokud si dokážete imaginárně představit, že se koupete v moři. Energie Měsíce a vody spolu velmi úzce souvisí. Moře představuje prapůvodní univerzální substanci, ze všech stran obklopenou milující náručí země. Moře je svým způsobem miniaturním vesmírem sám pro sebe. Neustále se proměňuje, pohybuje, tvoří i ničí, vytváří rozmanitý a pestrý život – v každém okamžiku. Moře představuje nedozírnou hloubku našeho podvědomí, na které se během rituálu můžete napojit. Předem si promyslete otázky, na které potřebujete znát odpověď. Uvolněně meditujte, nechte mysl volně plynout, odpovědi na vaše otázky očekávejte bez připoutání. Vnímejte jen přítomný okamžik, tak se vám podaří rozlišit slova přicházející z hloubky podvědomí, od povrchních myšlenek racionálního ega.

sea-532680_1280Ač vám to bude znít nepochopitelně, také během astrálního putování si můžete dát za cíl koupání v moři, kdekoliv budete chtít. Tento zážitek je nepopsatelný, nepřenosný. Prostě se ,,tam“ koupete, vnímáte ,,vodu“ na svém těle naprosto intenzivně, ale tak nějak zvláštně. Jako by se vaše tělo proměnilo a splynulo s kapkami vody. Ale zároveň víte, že vy jste vy, ne ta voda. Nemáte tělo ani oči, přesto vše vidíte očima vesmírného vědomí. Vnímáte, jak vaše tělo splývá s chladivou mořskou hladinou. Slova na tu intenzitu nádherných pocitů nestačí!

Slova jsou jen slova – astrální putování nelze slovy uchopit

Asi si říkáte, proč se všude píše, že nadpozemské zážitky se popsat nedají. Myslíte si, že to přece musí jít, popsat je slovy. Ale slova jsou skutečně jen slova. Představte si, že se setkáte s člověkem, který nemá od narození vyvinuté chuťové buňky. Vy víte, že chuť existuje, on to neví. Chuť nevidíme, poznáme ji, až se zakousneme do jablka. Člověk bez chuťových buněk vám také nebude rozumět, neuvěří vám, budete-li se snažit popsat mu, jak chutná jahoda. Jen si to vyzkoušejte, popsat, jak chutná čokoláda nebo feferonka. Nebo maso. Maso chutná jako…? Nad tím jsem dlouho přemýšlela a nevymyslela jsem nic. Nebo med. Popište jak chutná med. Můžete říct, že je sladký, ale to je k ničemu, pro člověka bez chuťových buněk je slovo sladký jen prázdný pojem. Můžete maximálně říct, že med chutná jako rozkvetlá louka, ale to dotyčnému taky moc nepomůže. Stejné je to s nadpozemskými zážitky, vysvětlit se prostě nedají. Prostě jsou nadpozemské. Nadpozemská je ale také ona neznámá, vše vědoucí prozřetelnost. To ona nám dala do vínku chuťové buňky a všem úžasným plodům přírody tisíce rozmanitých chutí a vůní.

Související článek: Astrální putování, vnitřní bariéry

daniela 1

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.