Tichá snová pošta – podvědomí

woman-1581202_1920Sny, jakožto produkt podvědomí, se nám zdají být iracionální. Přesto je můžeme pojmout jako ,,tichou poštu“, komunikační prostředek mezi námi a podvědomím, mezi egem a duší. Duše se nám nikdy nesnaží ublížit, naopak, touží být naším nejlepším přítelem. Symbolický jazyk snové tiché pošty se časem naučíme překládat srozumitelným jazykem, budeme-li sami k sobě v každém okamžiku upřímní, protože ve snu je nám předkládána ta nejčistší upřímnost. Otevřeme se tak informacím, které nikde jinde nenajdeme. Může jít dokonce o informace léčivé a povzbuzující, které nenahradí žádný lék v podobě chemických pilulek. A jak vědomě vyvolat odpovědi na tíživé otázky? Nejlepší je naučit se vědomě do vlastních snů občas vstoupit.

Pořídíte-li si oltář, nechte na něm trvale ležet ochranný symbol v podobě trojúhelníku postaveného špičkou dolů. Do jeho středu vložte křížek. Může jít o vlastnoručně vyrobený obrázek, talisman vymodelovaný z moduritu nebo vypálený z hlíny, vyřezaný z dubového dřeva. Případně vytvořte trojúhelník z drobných mušliček nebo oblázků a doprostřed vložte stříbrný křížek. Energie těchto magických symbolů vám přinese klid a ochranu.

spirit-394324_1280Ve snech se vám mohou zjevit číselná znamení

Pozornost věnujte hodně vysokým číslům, mohou varovat před nečekanými událostmi. Musíte brát zřetel na druh snu, někdy čísla znamenají časovou posloupnost událostí, pokud korespondují s ostatními, nápadnými symboly. Překvapí-li vás ve snu oživlé figurky, loutky, sošky nebo oživlé fotografie zapřemýšlejte, zda s vámi někdo nemanipuluje, zda nejste ve svém životě za ,,figurku“, která si nechá všechno líbit. Nebo zda nejste chyceni v pasti tím, že nevědomky žijete život někoho jiného!

Využití osobní síly a zároveň vědomé koncentrace duševní či mentální, soustředění osobní energie a zaměření se na energii přírodní je v moci každého, kdo v tyto síly uvěří. Rituální magie světla pracuje s vůlí a emocemi, kterým nic nestojí v cestě, pomáhá překonat překážky a bariéry. Rituální magie učiní neviditelné viditelným, neslyšitelné slyšitelným, nepoznané poznaným, škaredé krásným, zlé dobrým… Důležitým magickým nástrojem jsou ,,obyčejná“ slova. A slova námi vystřelovaná jako jedovaté šípy se mohou kdykoliv otočit proti nám. Nikdy nezapomínejme, že kvantová magie je především o tvoření pomocí pozitivních slov, myšlenek, vizualizace a vědomého snění.

Otázky pro podvědomí

Uvařte si třezalkový čaj. Zapalte tři fialové svíce. Meditujte nad daným problémem nebo otázkami a dívejte se při tom na hladinu šálku. Tekutina absorbuje energii myšlenek, proto si dávejte pozor na negativní myšlenky – musíte je naprosto vyloučit! Až budete mít pocit uvolnění, čaj po malých doušcích vypijte. V noci vás osloví vaše podvědomí, buďte pozorní, ať vám neuniknou žádné indicie. Nepochybujte! Před spaním si sugestivně skrze podvědomí nařiďte, že si děj snu podrobně zapamatujete.

Případně vezměte hrst sušených vavřínových listů nebo čerstvě utrženou větvičku, posaďte se v oblíbené meditační pozici a nad bobkovými listy rozjímejte, vdechujte jejich vůni. Přemýšlejte o všem, co potřebujete zodpovědět. Těsně před usnutím, v hladině alfa si sugestivně opakujte otázku, na kterou očekáváte odpověď – přijde k vám v podobě obrazů, symbolů či uceleného děje. Necháte-li stromek vavřínu v květináči v těsné blízkosti lůžka, přesněji si budete po probuzení pamatovat své sny.

Bouřlivé emoce

Jak naložit s emocemi, které nás tak snadno ovládají? Vyzkoušejte tento trik s vlastním egem: v okamžiku, kdy budete cítit naprostou zoufalost, v okamžiku nezadržitelného vzteku nebo srdce rvoucího pláče – vzpomeňte si na tato slova a v jediné vteřině si VĚDOMĚ navoďte pocit klidu a pohody. A usmějte se! Budete šokováni, jak nesmírně je to jednoduché! Okamžitě vám dojde, že vaše ego je velice samostatná jednotka, manipulátor, který když bude chtít a pokud mu to dovolíte, bude si s vámi dělat doslova co chce. Pocit pohody a klidu znáte, zažili jste je jako osobní zkušenost, máte je uložené v paměti – v jediné vteřině – BUDETE-LI CHTÍT je dokážete přivolat přímo uprostřed jakékoliv bouřlivé reakce. Proto se vám tento pokus nemůže nepodařit.

V momentě, kdy se vám to podaří, si uvědomte, že za váš vztek nebo pláč nemůže nikdo jiný ani žádná okolnost, jsou pouze vaší osobní reakcí na danou záležitost. Reagovat můžete jakkoli, třeba úplně obráceně než máte zažito, naprosto klidně – k ničemu nepřipoutaní. Tím nezlehčuji okolnosti vzbuzující vztek nebo pláč, které nás mohou kdykoliv zasáhnout, jde jen o to reagovat smysluplně. V záchvatu vzteku často působíme více škody než užitku. V záchvatu pláče a zoufalství je naše vědomí uvězněno pod taktovkou hladového, sobeckého a nenasytného ega, a jen velmi nesnadno nalézáme smysluplné řešení dané situace. Ale pozor, pokud to nejde jinak, nedokážeme-li lehce a přirozeně zachovat klid, pokud to pro nás prozatím není samozřejmost, potom nic nesmíme v sobě silou potlačovat. Zadržování vzteku nebo pláče silou, není to, o čem zde mluvíme, v tom případě je lepší nechat emoce jednorázově vyjít ven!

Spánek – poloha těla na lůžku

plant-172813_1280Bezvýznamná není ani poloha těla na lůžku. Spíme-li s hlavou k východu, přichází k nám energie svobodných myšlenek, posilujeme duchovní rozvoj, přijímáme energii věčného světla, snáze se napojujeme na Absolutno. Otočeni hlavou k severu umožňujeme volnému proudění léčivé energie, která nás harmonizuje a přináší uspokojení. Energie přicházející z jihu v nás může prohlubovat únavu, poruchy spánku, melancholie a smutek. S hlavou otočenou k západu můžeme k sobě nevědomky přitahovat temné energie z podsvětí, není to vhodné, nevíme-li si s těmito silami rady. Pokud jsme momentálně ve stresu, prohlubujeme depresi nebo psychické rozrušení. Na druhou stranu ale, jsme-li vyrovnaní a v psychické pohodě, můžeme s hlavou k západu trénovat okultní schopnosti, učit se vnímat astrální energie.

Související: Co o vás řekne poloha ve spánku?

Levandulová vůně pro klidný spánek

Než se vám podaří neklidných, nebo dokonce zlých snů zbavit, nebo se je naučit analyzovat a chápat, prozatím si můžete dát na toaletní stolek plátěný sáček se sušenou levandulí, její vůně navodí klidný spánek. Stejný efekt se dostaví, nakapete-li levandulový éterický olej na papírový kapesníček a položíte jej na polštář. Levandulová vůně intenzívně působí při relaxaci, působí také jako afrodiziakum. Zklidní každého, kdo má pocit, že je uzlíčkem nervů. Nebo polštář lehce potřete růžovým olejem, a před spaním si uvařte čaj z meduňky nebo třezalky. Můžete také sníst pár kousků sušené meruňky, v nich obsažené magnezium uklidňuje nervový systém. Případně si pro dobrý spánek připravte makové mléko.

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.