14.4.2015

Umění Šalamounovo – astrální putování

whirlpool-700973_1280Astrální putování, tak zní podtitulek knihy Umění Šalamounovo od autora: Katja Wolf. Dovolím si z této knihy malou ukázku, pro každého, koho zajímá astrální putování. Když jsem tuto knihu asi před půl rokem četla, dodala mi jistotu a vyvolala v mém nitru velice zvláštní pocity. Jistotu, že vše, v co věřím je pravda. Protože někdy se člověku stane, že je nejistý a je na pochybách, občas zažívá spirituální krizi, pochybuje, jestli náhodou není blázen… Pak se vám dostane do rukou kniha, která jakoby vám mluvila přímo z duše, máte pocit, že čtete o svých vlastních zážitcích. A přestanete pochybovat. Astrální putování je zvláštní a neuvěřitelně krásný zážitek, tak jedinečný, že ve slabé chvilce, po počáteční euforii, odmítáte sám sobě uvěřit, že se to skutečně stalo…

Ukázka z knihy Umění Šalamounovo, kapitola: Sen nebo skutečnost?

DSC_1006Katja Wolf: Mně se ta otázka vůbec nezdá hloupá, už proto ne, že jsem si ji na začátku sama položila. Téhle otázce se nevyhne nikdo, kdo jednou zažil takovou zkušenost mimo tělo. Souhlasím s tím, co říká Monroe: ,,Nejdřív má člověk skutečně tendenci považovat takový zážitek za sen. Téměř by se dalo říct, že je to jakási sebeobrana rozumu, který na zážitek mimo tělo otiskne razítko ,,sen“. Tvůj rozum ti říká: Byl jsi ve stavu uvolnění podobném spánku. Živou aktivitu ducha, ke které během takového tělesné klidové pauzy dochází, nazýváme sny, a proto také sny jsou! Zní to rozumně, logicky, racionálně to lze zdůvodnit a do jisté míry to i uklidňuje. Ale současně je ti nějak úzko a jakýsi hlas v tobě říká, že to tak není. Dává ti na srozuměnou, že jsi svůj rozum zneužil, aby ses uklidnil zbožnou lží. Do jisté míry se tento hlas podobá hlasu svědomí. Můžeš ho sice násilím umlčet, ale on se zase přihlásí o slovo. Kdo ví, třeba je to skutečně hlas svědomí, respektive tvé vlastní vyšší kontrolní instance. Ať je to jak chce, ať je to co chce, každopádně ti pokaždé říká to samé: „Ále, nevykládej nesmysly! Znáš přece svoje sny. Víš moc dobře, jaké to je, když se ti něco zdá. V tomhle případě to ale bylo docela jiné. Tenhle zážitek nebyl žádný sen!“ Můžeš se kroutit jak chceš, nic nepomůže. Musíš proti své vůli přiznat to, co dávno víš a co sis jenom nechtěl připustit – že ten hlas má pravdu. Přesvědčuje už jen tím, že se vůbec nepokouší tě přesvědčit nějakým vychytralým rozumováním. Nemá zapotřebí předkládat argumenty, vysvětlení nebo důvody. Jeho nevinná autorita je doslova povznesena nad jakékoliv pochybnosti, neboť proniká z druhé strany všedního rozumu do tvého vědomí. Mluví řečí tvé duše, tvé nejvnitřnější pravdy. Každé slovo, pronesené touto řečí, je pro tebe zákonem, výrazem vlastní zákonitosti tvého jádra vědění. Víš přesně, co se stane, když se proti tomuto zákonu prohřešíš. Následkem bude nevysvětlitelná stísněnost, mrzutost, neodbytná nespokojenost a bezradnost. To všechno jsou známky toho, že jsi se odchýlil z vlastní cesty.

woman-1300986_1920Tvůj rozum se možná stále také ještě vzpouzí to akceptovat, ale něco v tobě, co je silnější a pravdivější než všechno rozumování, vědělo už od začátku, že to nebyl žádný sen. Bylo to hyperreálné, megareálné, skutečnější než obyčejná skutečnost. Ale co to tedy bylo, když ne sen? To ještě nevíš. Víš jenom, že tento zážitek byl přesným opakem snu. Byla to příčina nebo důsledek nejvýš možného dosaženého stupně bdění a uvědomění. Ve snu jsi vybaven zvláštní imanentní dynamice snových událostí. Jakožto snící nemáš možnost je vědomě řídit. Tvé reakce jsou otupělé. Nemůžeš se rozhodovat, protože už je rozhodnuto. Je to, jako kdybys ve snu neměl žádnou vlastní vůli. Často děláš ve snu věci, kterým ani nerozumíš ani je nechceš a ke kterým ses nikdy vědomě nerozhodl. Jsi jako šachová figurka, jejíž pohyby řídí někdo jiný. Podobáš se loutce. Kdo tahá za tvoje provázky? Kdo si s tebou hraje? To nevíš. Jenom jedno je ti jisté, totiž, že ty to nejsi. V průběhu snu si vůbec neuvědomuješ skutečnost, že se ti něco zdá. Zapomněl jsi na svou všední identitu. Nevíš už, kdo nebo co jsi mimo svou kulisu, zapomněl jsi dokonce, že tvůj pravý život se ve skutečnosti odehrává mimo sen. To budeš vědět, teprve až se zase probudíš…“

Toliko krátká ukázka z knihy Umění Šalamounovo. Tuto knihu vřele doporučuji, najdete zde spoustu odpovědí na vaše hluboké, niterné otázky, a to nejen, co se týče astrálního putování. Což vám napovídá už sám název knihy. Já k tomu ještě dodám, že toto zamyšlení lze, čteme-li mezi řádky, vysvětlit vícero způsoby. Především, astrální putování je pravý opak snu, děj a okolnosti řídíme vědomě, všechno prožíváme naplno a intenzívně. Druhý smysl těchto slov, který je právě skrytý, nám říká, možná se nás ptá anebo nás nabádá uvědomit si, co je vlastně sen a co je skutečnost. Sen který se nám zdá nebo realita, kterou žijeme? Kde jsme víc doma? Tady? Nebo TAM „nahoře“? Kde jsme více doma, ve vnějším světě nebo vně své duše? Jedno vím jistě, TAM by si člověk velmi rychle zvykl, nechce se mu vracet (během astrálního putování), zpátky do hmotné reality, která vám po návratu připadá tak nějak těžká a stísněná, především pokud nedokážete zůstat přítomni v přítomném okamžiku.

sky-22116_1280Kdežto TAM je vše neuvěřitelně reálné a živé a přitom podivně lehké, svobodné, vnímatelné všemi smysly, a přece jakoby průhledné. TAM na cokoliv pomyslíte se skrze vás realizuje… Zde je třeba si uvědomit, že astrálně putujeme pouze v dobré náladě, nikoliv pokud jsme v jakémkoliv stresu. Totiž i strach a myšlenky strachu TAM mají reálnou podobu. Přesto je možné TAM svůj strach a veškeré obavy ponechat, odevzdat světlu a vrátit se pohlazen andělským pohledem bezbřehého usmíření a naděje.

Autor: Katja Wolf


 

Vloženo 14.4.2015, v Českých Budějovicích, Věra Balková

Diskuze