Mystické deštné pralesy Brazíle

iguazu-falls-455609_1280Amazonie působí na první dojem jako pustá a nedotknutelná divočina. Oblast deštných lesů, dosud ne zcela prozkoumaná, v sobě skrývá nejedno prastaré tajemství, například v podobě tajemných, před dávnými věky zaniklých, legendárních měst. Mimo to je Amazonie dokonalou přírodní laboratoří, kterou dokáží využívat indiánské kmeny, především díky svým šamanům. V lesích Amazonie vládne pro nás fascinující a přitom dokonalá symbióza divokých rostlin, stromů, bylin, nádherných květin a živočichů. Neobvyklý je například pohled na drobné žabky, které jsou podobné našim rosničkám, jak si „vegetí“ na větvích v korunách stromů. Tato vzájemná symbióza jednotlivých, zdánlivě od sebe odlišných systémů, má snadno přehlédnutelný mystický nádech.

Amazónie – nepoznané deštné pralesy

tucan-143879_1280V deštných lesích můžeme hledat celostní – holistický pohled na dění v přírodě. V přírodě, o kterou se člověk dělí s ostatními živočichy. Dokonce se všemi životními formami, včetně obyčejného hmyzu a všech rostlin. Člověk si ale jen málokdy pokládá otázku, zda dostatečně vědomě a především důstojně! V čarodějné krajině přírodních kouzel, díváme-li se kolem sebe dostatečně vědomě, (a nemusíme za tímto poznáním cestovat na druhý konec světa), nalezneme nejeden důkaz, odkazující nás ke skutečně existujícím tajemným branám za obyčejný pozemský horizont.

flower-50067_1280Deštné pralesy, a nad nimi úchvatné nebe zářící nekonečným počtem hvězd, nás fascinují odedávna. Amazonský prales, kde soumrak přichází znenadání, a kde se Slunce jakoby dotýká korun stromů, sám vyrábí déšť díky dokonalé cirkulaci vlhkosti. Ekosystémy deštných lesů fungují dokonale. Příčina častých dešťových srážek spočívá mimo jiné také v tom, že droboučké částečky draslíkatých jader, které přírodovědci nalezli ve vzduchu nad pralesem, pocházejí ze stromů, půdy, hub a plísní. Tyto chemické částice podstatně ovlivňují vznik dešťových mraků.

rainforest-183392_1280Deštný les – tento dokonalý klenot Země se vyznačuje trvale teplým a vlhkým podnebím, s celoročním vlhkým klimatem. Nejrozsáhlejší je prales amazonský, konžský, dále deštné pralesy na indických poloostrovech, menší deštné pralesy v Karibiku, Indickém oceánu a rovníkové oblasti rozlehlého Pacifiku. Všechny tyto dokonalé ekosystémy produkující kyslík, mají podstatný vliv na zemskou atmosféru.

V deštném pralese, nazývaném též plícemi Země, najdeme největší počet léčivých bylin na světě, a nespočet rostlinných druhů jako takových, kvetoucích i nekvetoucích.

Jde o velké množství ještě nepoznaných rostlin, léčivých drog a  s nimi souvisejících různých organismů.  Bylo by velmi prospěšné kdybychom se mohli jednou za čas nechat očarovat majestátností deštného pralesa, oddat se pozorování divoké přírody. Zaposlouchat se do nikdy neutuchajícího šumu džungle, napojit se na její léčivou energii, zapomenout na čas, nalézt spojení s vlastní duší, a posléze pochopit zdánlivě nepochopitelné. A jako místní domorodé a šamanské duše uvědomit si, že smrt je jen přechodem do jiné úrovně existence.

waterfall-1417102_1920

Šamanské učení spočívá v tom, že příroda je tou nejčistší formou energie

Příroda existuje sama o sobě, její fantazie a tvorba jejího Ducha je fascinující. Paní příroda je duchovním chrámem sama o sobě. Příroda je souhrn magických detailů, které nejsou na první pohled patrné, je zdrojem hlubšího poznání, které člověk moderní doby přestal vnímat. Přestali jsme vnímat a pozorovat neustále kolem nás probíhající proměny přírodních a vesmírných cyklů. Přestali jsme vnímat místa, kde se zemská energie střetává s kosmickou, tvořivou moudrostí. Dovolili jsme hmotě a materialismu ovládnout tento jedineční svět – dokonalou krajinu umožňující nám život. Snad jen duchovně orientovaní lidé si skutečně  uvědomují, že všude kolem nás se pohybují andělé a přírodní bytosti.

Za miliony let voda a vítr vymodelovaly amazon-indians-69589_1280 (1)krajinu tak, jak ji známe dnes. Energie každé krajiny je měřitelná jemnými receptory, senzibilní lidé, jimiž obyvatelé pralesů jsou, dokáží každou energii místa, stromů nebo řeky přečíst a pochopit. Obyvatelé těchto pozapomenutých světů neztratili kontakt se zemskou energií. Beze strachu komunikují s jemnohmotným světem, se všemi přírodními bytostmi. Mají vlastní, pro nás nepochopitelné mystické zážitky. Moc dobře vědí, že přírodě vládnou živly – oheň, voda, vzduch a země. Také uctívají Slunce, protože vědí, že světlo Slunce je malířem každé krajiny a dárcem života.

Pokud se také dostatečně utišíme, můžeme jako oni vnímat energii země a Slunce. Stačí se na okamžik zastavit, například po vlahém jarním dešti. Zastavit se a vnímat vůni vody, země a kvetoucích stromů. A uvědomit si, že posvátné vědomí přírody se téměř nikdy neobtěžuje vytvářet složité věci – tedy pokud skutečně nemusí – v tom spočívá dokonalá boží dichotomie.

Zobrazit všechny eKnihy

 Víte, jaký je nejdelší a nejširší vodopád na světě?

Živelnou přírodní scenérii vytváří nejdelší vodopád ve Venezuele. Spadá do krajiny z mohutné stolové hory do hlubiny měřící 979 metrů. Nejširší vodopád světa se nachází na hranicích Brazílie a Argentiny, padá z výšky „pouze“ 70 metrů, zato jeho šířka dosahuje téměř tří kilometrů.

iguazu-322695_1280

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.