Placebo a NOCEBO

system-825314_1280Od května tohoto roku se na krabičkách cigaret mají objevit nové, drastické obrázky. Nezastávám se kuřáků, tento článek chce pouze poukázat na jednu, dle mého mínění, velice závažnou skutečnost. Pokud jste již viděli „obrázky“, které se již brzy objeví na cigaretových krabičkách, určitě vás zaujalo jejich skutečně nevybíravé a nevkusné pojetí. Nehodlám uvěřit, že našim pánům poslancům jde o lidské zdraví. Pokud by jim leželo lidské zdraví na srdci, jistě by upřednostnili řešení důležitějších záležitostí, týkajících se celkového stavu našeho zdravotnictví. Například nedostatek zdravotních sester v nemocnicích, dostupná „předražená“ léčba pro nemocné děti, na jejichž léčbu se musí vyhlašovat sbírky…, a podobně.

Nocebo = manipulace s lidským podvědomím

Nejsem ani propagátorem konspiračních teorií, přistupuji k nim s nadhledem a snažím se intuitivně, a money-837375_1280snad i logicky rozlišit to, co by mohla být pravda, od očividných nesmyslů. Konspiračním teoriím, které se týkají farmaceutických koncernů, kterým jde logicky především o co největší počet potencionálních pacientů, kteří jim zabezpečují finanční existenci, věřím téměř všem celkem bez výhrad. Toto téma je široké, jistě víte, o co jde. Hranice lidskosti, které jsou překračovány už jsou skutečně hraniční! Ale mocnosti si přece nemohou myslet, že jsme všichni úplní tupci, a že si necháme vše donekonečna líbit.

Nová grafika cigaretových krabiček je založena na tak zvaném NOCEBU, což je opak Placeba. Drastické obrázky zřejmě skutečně odradí některé kuřáky od kouření, to je v pořádku. Pokud kuřák ale neskončí se svou závislostí, bude se několikrát denně dívat na nové krabičky s odpudivými obrázky, neubrání se myšlenkám na možné onemocnění, bude mít negativní emoce, strach, výčitky svědomí – to vše na energetické úrovni může ovlivnit zdravotní stav. Dokonce i u kuřáka, který byl do této chvíle zcela zdráv.

Pokud si strach a negativní myšlenky kuřák nepřipustí, a bude se snažit drastické obrázky nevnímat, patrně jen obtížně zabrání tomu, aby zůstalo nedotčeno jeho vnímavé podvědomí.

Myšlenky, emoce, strach, pocit viny – to vše ovlivňuje realitu – stav zdraví nebo stav nemoci. Toto farmaceutické lobby je založeno na „výrobě co největšího počtu pacientů“.

system-694524_1280Nocebo funguje i v případě nejrůznějších televizních reklam na léky, kdy vnímáme podprahové informace, neustále je nám vnucováno, čím vším můžeme onemocnět! A skutečně můžeme, pokud se naše mysl bude zabývat vnucovanými a dobře promyšlenými informacemi. Stále jde o (energetické) TVOŘENÍ myšlenkami/emocemi, STRACHEM. Myšlenky a emoce mají vliv na tělesné buňky, o tom už snad nikdo nepochybuje!

Obrázky na krabičkách cigaret se mohou podílet na onemocnění více, než samotné kouření. Efekt NOCEBA je v tomto případě mířen skutečně proti širokému okruhu lidí, je vidět, že farmaceutická „mašinérie“ se před ničím jen tak nezastaví. A naše „drahá“ EU si přeje, aby se toto označení cigaretových krabiček objevilo povinně všude.

button (11)

PLACEBO EFEKT (žádoucí efekt) – pozitivní programování, vsugerování úspěchu

Placebo: očekávání zlepšení zdravotního stavu (léky, myšlenky, emoce). Placebo je založeno na pozitivním dopadu léků (nebo energie) na zdravotní stav, na duševní zdraví, na kvalitní spánek a podobně. Vše je založeno na psychologii, na sugesci nebo autosugesci, na pozitivním ovlivňování vědomí člověka/pacienta. Dokonce byl popsán gen související s placebo efektem. Nejde jen o konkrétní léky, také ovlivňování zdravotního stavu myšlenkou, vírou, přesvědčením, působením na podvědomí, funguje naprosto stejně, pokud uvěříme, že to funguje: „Víra tvá tě uzdravila.“

NOCEBO EFEKT (nežádoucí efekt) – negativní programování, vsugerování neúspěchu, bezmoci, strachu

Nocebo je založeno na opačném postupu, na očekávání zhoršení zdravotního stavu (myšlenky, emoce). Jde o negativní účinek například právě reklam. Nocebo efekt používáme nevědomky docela běžně, například: „Jakmile se ochladí, okamžitě dostanu rýmu.“ A skutečně ji dostanu, a pokud je to pravidlem, na vině patrně nebude změna počasí, ale vnitřní přesvědčení – PROGRAM.

Nové „obrázky“ na krabičkách cigaret mají skrytý účel: podprahově působit na vědomí a podvědomí člověka. Pokud se zamyslíte, tak podobných podnětů je nám neustále podsouváno čím dál více a častěji. Například oblíbené zprávy o blížící se chřipkové epidemii – opět vliv NOCEBA na lidskou psychiku.

Před časem redaktoři televizních zpráv „vykřikovali“ do éteru: „Svět si MUSÍ zvyknout na nový virus Zika…“ MUSÍ ZVYKNOUT – takto doslova. Neustále je potřeba udržovat občany ve strachu…!

button (6)

Líbí se Vám článek? Sdílejte ho!Share on Facebook

Diskuze