Entropie – přírodní zákon

teddy-bear-524251_1280Podstatou zákona vzniku a zániku (entropie) je samovolná ,,destrukce“. Souvisí se stárnutím živých bytostí, věcí nebo různých systémů (včetně politických). Jde o míru neuspořádanosti daného systému. Rozumíme tím zdánlivý nepořádek či dokonce chaos. Jde o sílu vždy směřující k rozkladu a úpadku. Jakýkoliv systém podléhá rostoucí entropii – míře neurčitosti ,,náhodného“ procesu. Nic nezůstává stejné, vše se pomalu ale jistě rozkládá a rozpadá, ať už jde o jakýkoliv systém. Entropie je jeden z nejdůležitějších přírodních zákonů, který stejně funguje ve vesmíru i v lidském světě. Každá hmota nebo jakýkoliv systém se jednou rozpadne, otázka je pouze, za jak dlouho.

Život pozemského těla přechází dříve nebo později v smrt. Entropie se vždy ubírá jediným směrem: od vzniku k zániku. Tak například nejdříve vyrobíme a v peci vypálíme hliněný hrneček, který se časem docela určitě rozpadne v prach. Různé systémy, například politické, se dříve nebo později zákonitě rozpadnou. V životě člověka se jedná jak o rozpady různých vztahů, tak o rozklad a stárnutí fyzického těla, které je domovem pro duši – věčnou inteligenci, oživující energii. Jen jediná síla nepodléhá entropii tedy ani smrti – životní energie. Životní energie je jediná síla, která nevzniká ani nezaniká, prostě Je. Energie se přeměňuje ve hmotu a hmota v energii, to je přírodní zákon. Ani badatelé, zabývající se kvantovou fyzikou, ještě nedokázali stanovit ,,hranici“ mezi energií a hmotou.

Jediná síla, která je silnější než entropie a tudíž na ni nemá žádný vliv – je síla inteligence

Přesněji řečeno síla informací, v podobě energetického vlnění, navždy zapsaných ve vesmírném kvantovém vědomí. Ať už toto vědomí nazýváme vesmírnou inteligencí nebo inteligencí ducha. V momentě, kdy se tělo člověka obrátí v prach, inteligence, tedy duch, tělo přežívá. Inteligence ducha v každém dalším životě naopak sílí a zraje. Ať už se jedná o inteligenci ducha člověka, zvířete, rostliny, bakterie nebo viru. Jedině inteligence sama o sobě je vůči entropii imunní. Vše ostatní v naší dimenzi podléhá věčnému kolotoči zrození a umírání, vzniku a boření. Tato inteligence ale nemá naprosto nic společného s tím, kolik vystudujeme anebo nevystudujeme universit. Jedná se o čistou inteligenci ducha, mající tu schopnost napojit se na centrální vesmírné vědomí.

Mnohé nám bude jasné, uvědomíme-li si, že entropie ve své podstatě úzce souvisí s disharmonií mezi opačnými póly, mezi mužským a ženským principem, mezi energiemi jin a jang. Princip této energie je nejkrásněji vyjádřen v černobílé monádě, symbolu východní filosofie. Jde o obraz dokonalé harmonie, jedná se o kruh rozdělený vlnovkou na černou a bílou polovinu. V esoterických symbolech najdeme napříč celým světem mnoho, ať už jednoduchých nebo složitých, pravidelných geometrických obrazců vyjadřujících vesmírnou dokonalost.

Ukázka ke stažení, e-kniha Vesmírný internet

daniela 1

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.