Poustevník a Věž – změny a bilancování

fantasy-782001_1280S příchodem devítkového roku stojíme na vrcholku hory a shlížíme na svět, můžeme hodnotit a bilancovat, ale také nemusíme, bilancování se tak jako tak dostaví samo od sebe. Devítkový rok je ve znamení završení, je o odpovědnosti, komunikaci, sebevyjádření. Nesmíme se ale soustředit pouze na význam čísla devět. Vlastní hodnotu má také číslo šestnáct, a s ohledem na taroty představuje symboliku Věže. Je jedno zda se ocitneme na vrcholku hory, nebo na nejvyšším patře dvaceti dvou poschoďové věže, jde o to, zda dokážeme v hlubokém uvědomění shlížet na svět jako na celek a vnímat duchovní podstatu života.

Je však podstatný rozdíl v tom, zda symboliku Věže pojmeme jako bojové opevnění, nebo jako rozumné (nikoliv ve smyslu pouze rozumovém) nahlížení na svět. Zvolíme-li skrývání se ve věži, která nás má ochránit před vnějším světem, podstupujeme útěk před skutečností, a bez víry v sebe necháváme své sny rozpadnout v prach. Věž splní svůj účel, pokud se staneme pozorovatelem a dokážeme shlížet na svět jako moudrý poustevník. Symbolická Věž se nesmí stát místem, kam se ukryjeme plni strachu, abychom se izolovali od skutečnosti, a popírali v sobě božské, tvořivé Já. A naopak, pokud zůstaneme stát pod Věží, nesmíme se nechat vtáhnout pod vlastní božskou úroveň silami, které se shora snaží elitářským způsobem ovládnou svobodné vnímání i jednání, povyšují se a vyvyšují, jednají z pozice moci.

Tarotová karta Poustevník a Věž

Poustevník (devět) se vydává z hlubokého údolí krok za krokem na vysokou horu, projeví tak odvahu z neznáma a víru v sebe sama. Poustevník je karta času a prostoru, tento archetyp se v duši člověka projevuje jako neviditelná substance moudrosti, říká nám, že zkoušky na cestě životem jsou tu proto, abychom si z nich vzali ponaučení. Radí nám propojit racionální myšlení s emotivním cítěním, hledat inspiraci a nepřehlédnout žádné vhledy na cestě životem. Učí nás stejnou měrou dávat i přijímat lásku a dělit se o duchovní světlo s druhými. Vše je jen otázka volby. Stejně tak můžeme jako individuality, nebo jako celek, skočit z věže (šestnáct), ale můžeme dopadnout na hlavu, především pokud se nevzdáme touhy po moci, nebo materiálního pohledu na svět. Věž je v podstatě vybudovaná z velice tvárného materiálu: z našeho přístupu k životu, z osobní víry a správných životních přesvědčení, nebo ze zastaralých, již nefunkčních dogmat. Symbolika skrytá v pohádkách, kdy se postava ocitá v žaláři skrytém ve věži, představuje nesvobodu budovanou nevědomostí.

Tento rok je tedy silně zastoupen jak číslem 9, tak číslem 16. Pohledem shora na sebe sama, jde také o zpětný pohled na uplynulých osm let. Hodnotíme a dokončujeme, snažíme se uvést do života vše, o co jsme se v minulých letech snažili. Pohled shora představuje také uzavření devítiletého cyklu, kdy se k nám z kvantového vědomí vesmíru vrací vše ve smyslu: jak jsme zaseli, tak sklidíme.

Pomyslné ruce boží procházejí shora, skrze oblaka kolektivního vědomí, a nabízejí pomoc a porozumění, třebaže v lekcích, které nás mají něčemu naučit. Boží ruka nikoho netrestá, říká nám, že existuje vyšší síla, kterou si můžeme uvědomit, je to síla světla a lásky. Věž také představuje naše vyšší Já, vyšší cíle, vyšší stavy vědomí. Věž si můžeme představit jako odhodlaného člověka, stojícího v plném uvědomění v samém středu svého srdce, v tom případě v pravé ruce drží svítilnu, a jako poustevník svítí na cestu sobě a svým bližním. Je uzemněn a plně zakořeněn a spojen se zemí, stojí na pevných základech, slova, která jsou stavebním kamenem jeho života, volí uvážlivě a střízlivě. Nenechá se vyvrátit z kořenů, ustojí každou vichřici a nezboří se pod tíhou strachu.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Rozhlédneme-li se krajinou života, uvidíme mnoho věží kolem sebe, ty, které jsou vystavěné z pevného materiálu, splní svůj účel. Ty, které jsou postavené pomocí slepého nevědomí můžeme vědomě zbořit a na jejich místě postavit od základu nový svět, a zároveň se naladit na vyšší energetickou hladinu. Zboření starých dogmat, a uvědomění si našich temných stránek, pomůže rozproudit novou plodivou životní sílu.

S dalším duchovním vývojem souvisí energie planety Mars, která rezonuje s kartou Věž

Mars je ohnivá planeta, představuje odvahu, ale také agresivitu. To, co stagnovalo, může být uvedeno do pohybu. Je otázkou osobní volby, zda zvolíme zdravou průbojnost nebo agresivní, neférové jednání. V devítkovém roce je zapotřebí jednat s rozvahou. Správná volba se nachází uprostřed mezi citovou rozvahou a intelektuálním přístupem. Musíme také vědět, že v každé bouři se obyčejně zjevují záblesky pravdy, které nelze donekonečna přehlížet. Bouře ve vzduchu slibují změny, někdy překotné, jindy poklidné, ale doprovázené také blesky pocházejícími jakoby z čistého nebe. Za tyto blesky není zodpovědné samo nebe. Jde o vystřelené šípy, které se jako bumerangy vrací zpět.

Moudrost egyptského boha Thovta může být pro nás vodítkem

Před dokončením tohoto článku jsem zamíchala karty na nebe vzatých mistrů a vytáhla jsem egyptského boha Thovta. Bůh esoterických věd, bůh slova, psaní a vědomého tvoření nám říká, že cokoliv má být myšleno, řečeno nebo psáno, tak vždy jen s rozvahou, abychom SLOVY neubližovali sobě ani svému okolí. Hermetické principy platí, aniž bychom si to vždy uvědomovali, božská magie je všude kolem nás i v nás, ať už v její sílu věříme nebo ne. Ne veškeré dění ale může jednotlivec ovlivnit, především v toku událostí celosvětových – řetězec informací a zdroj informací je tvořen řetězcem myslí sedmi miliard lidí. Proto nezoufejme, nepodléhejme strachu a obavám, pokud se ve světě odehraje cokoliv, co prozatím nedokážeme silou kolektivního vědomí ovlivnit. Pozitivní síla kolektivního vědomí i nadále poroste, díky otevřeným srdcím, jejichž energie je stále silnější a plodnější. Naplníme-li vlastní vědomí novou moudrostí, nevšedními vědomostmi, světlem a láskou, posílíme kolektivní uvědomění, jehož jsme nedílnou součástí.

Související články: Rok psa podle čínského zvěrokruhu – 2018, Vztahy pod drobnohledemJupiter putuje vodním znamením Štíra

Poustevník a Věž - změny a bilancování

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.