Recept na „Nezvladatelné dítě“?

Recept na "Nezvladatelné dítě"?Autorem nejen tohoto článku, ale i několika zajímavých knih s hlavním tématem: JAK NA DĚTI, je Radovan Ondráček. A protože Radovana tak trochu znám, a některé naše životní motivace jsou si podobné, ráda vám po vzájemné domluvě představím jak knihy, tak předám odkaz na webové stránky, kde můžete najít odpovědi na otázky týkající se výchovy dětí a vytváření ŠŤASTNÉ RODINY.

Autor projektu JND, kouč NLP: Radovan Ondráček

Recept na „NEZVLADATELNÉ DÍTĚ“?

Recept na "Nezvladatelné dítě"?Máte doma takové a máte pocit, že už jste vyzkoušeli snad úplně všechno a nic nezabírá? Připadáte si k ničemu a neschopná? Proč? Učil vás snad někdo, JAK takovéto situace řešit, jak je bravurně zvládat? Asi těžko. Tak si prosím nic nevyčítejte. Věřte, že nejste jediná, kdo má podobný problém a nedokáže ho řešit sám.

Pokud se zaměříme na samotné záporné slovo, které rozdělíme na NE-ZVLÁDAT-ELNÉ, tak už jen tento poznatek nám velmi napoví. Pokud toužíme něco zvládnout, musíme najít způsob, JAK to zvládnout. Zaměřte se na příčiny, na spouštěče, které zapříčiňují tyto nezvladatelné stavy a ty se snažte v prvé řadě eliminovat na minimum. Zkusme se ale společně podívat nejprve na jeden z mnohých příkladů, kdy si maminka stěžuje na nezvladatelnost své tříleté dcery.

Recept na "Nezvladatelné dítě"?„Připadám si jako neschopná máma.. moje skoro tříletá dcera je absolutně nezvladatelná, neporadí si s ní nikdo z rodiny, byli jsme i u psychologa, psychiatra a nikdo mi nepomůže. snažím se jak můžu.
Malá je od malička živější, od cca 30-ti měsíců se hodně zhoršila, začala všechny mlátit, nadávat, i sprostě, křičet na nás, snažím se jí věnovat, dávám jí lásku, autoritu má taky.. každý den má nějaký záchvat hysterie, když se nechce oblíknout, nedostane to, co chce… zkoušela jsem křik, plácnout, nechat jí vyvztekat, nemluvit s ní… nezabralo nic.

Už se to u nás táhne skoro půl roku, jsme z toho zničený… nic se nezměnilo, co by její povahu tak změnilo. Opravdu není jediný den, kdy by byla v pohodě, bez jediného hysteráku… Začala ubližovat i zvířatům, máme doma kočky, psa a od malička je měla ráda, je na ně Recept na "Nezvladatelné dítě"?zvyklá, nikdo z rodiny nikomu neubližuje. Psychiatr mi řekl, že s ní mám přerušit kontakt, když začne záchvat a v momentě kdy se uklidní ho zase navázat. To taky nezabírá… Vím, že je tohle kritický věk, ale já už si s ní opravdu nevím rady, protože se to u nás děje většinu dne a každý den… budu ráda, když mi někdo napíše, cokoliv… L.“

Už ze samotného dopisu je zřejmé, že maminka je naprosto zoufalá a neví si rady. Jistě by dala cokoliv za trošku klidu a pohody. Co bych mohl mamince doporučit je, aby zkusila nejprve „ZRCADLO“. To znamená, že vše co bude dělat dcera při tzv. „hysteráku“, bude zrcadlově napodobovat i maminka a to tak, aby na ni dcera zřetelně viděla. Tím, že dítě uvidí sebe sama, jak se chová, v mnoha případech se dítě zarazí a přemýšlí. Nejprve začne analyzovat, že se maminka asi zbláznila. Následně to zkusí znovu, a pokud se zrcadlení znovu Recept na "Nezvladatelné dítě"?opakuje, teprve pak ji dojde, že jde o „OPIČÍ SYNDROM“ a dítě začne postupně ze svých zlozvyků ustupovat, neboť se mu nebude líbit, co vidí. ……. Sebe sama. (Dítě s maminkou bojuje o energie!)

Pokud ani to nezabere, pak už vám jen zbývá „indiánská kůra“ tzv. léčba šokem. Moje děti ovšem tato technika nikdy moc nerozhodila, neboť byly od malinka vedeni k přirozenému otužování, kdy společně střídali teplou a studenou vodu. Zde je totiž velmi důležitá jedna zásada! Musíte si být jisti, že máte dítě naprosto zdravé a tato kůra mu neublíží, ale prospěje. Pamatujte, že studená voda má blahodárné účinky na náš organismus bez rozdílu věku. Proto se také lidé pravidelně otužují. Pokud vaše dítě často marodí, je to dáno tím, že se neotužuje a doma velmi často přetápíte, nevětráte a nezvlhčujete suchý vzduch. Vše má svoji příčinu i důsledek. Díky těmto otužovacím kůrám také indiáni netrpěli skoro žádnými nemocemi, jako je to běžné v dnešní civilizované společnosti. A proč? Protože jejich tělo si vypěstovalo odolnost, kterou potřebovalo pro přežití v zimních měsících. Kdo může dnes tvrdit, že se pravidelně otužuje, aby jeho tělo bylo odolnější? Vy to snad děláte?

Pokud žádná z výše uvedených technik nezabere, stáhněte si své e-booky na stránce „jaknadeti.com“, které vám mohou velmi pomoci, nebo se domluvte na osobní konzultaci, viz kontakt. probereme společně možnosti a pak můžeme nalézt i řešení, která mohou dovést vás i vaše dítě k optimálnímu výsledku. Není totiž možné, aby dítě začalo být jen tak z ničeho nic agresivní, vzteklé, ukřičené a používalo vulgární výrazy. Snažte se hledat příčiny nejprve v rodině či v příbuzenstvu a teprve potom u dítěte.

Nic v životě se neděje jen tak…..! Na to pamatujte. Pokud si položíte jednoduchou otázku, kde se vaše dítě naučilo sprostě mluvit a nadávat, pokud tak nemluvíte doma? Tam začněte hledat příčiny. Jinak přeji hodně štěstí s novými praktikami zakomponovanými do praxe a vašeho každodenního života.

Vaše náměty i dotazy mohou být inspirací i pro ostatní, proto podporujte prosím tyto stránky a informace předávejte dál.

Je jedno, zda se zmíníte mezi svými známými, nebo na Facebooku, hlavně si to nenechávejte pro sebe. Dnes může potřebovat pomoc s dětmi vaše sousedka, zítra to můžete být vy.

Přeji vám všem hodně štěstí jak ve vašem životě, tak i životě vašich dětí na cestě poznání.

Radovan Ondráček (jaknadeti.com)

ZLATÝ GRÁL JSME MY! MY JSME TEN POKLAD! Uvědomte si prosím, že tak jak myslíte, tak i žijete. Pouze změnou svých myšlenek lze přenastavit programy a tím i způsob prožívání života. Nelze měnit ostatní, ale lze změnit sebe sama a tím se změní i naše okolí, bez vytváření energetického dluhu (karmy). Abyste pochopili např. skutečnou sílu a energii vděčnosti, je nutné ji nejen cítit, ale i prožít. Stačí jen chtít a najít si každý den X věcí, za které jste vděční.

Recept na "Nezvladatelné dítě"?

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.