Skryté symboly hadí síly – životní energie

Skryté symboly hadí síly - životní energiePlaneta Země má vlastní energetická centra, je protkána energetickými liniemi. Hlavních šest čaker se nachází každá na jednom ze šesti kontinentů: Evropa, Afrika, Austrálie a Oceánie, Asie, Severní a Střední Amerika, Jižní Amerika. Lidské tělo ale má sedm základních čaker, avšak stejně tak Země. Jeden ztracený, bájný kontinent představuje marně donekonečna hledanou Atlantidu. Atlantidu hledáme jako ztracený bájný poklad. Hledáme ji podvědomě potopenou na dně oceánu – hluboká voda v hermetice představuje podvědomí. Zmizelá Atlantida představuje hadí sílu, první čakru Země, ukrytou a spící kdesi na dně oceánu. Atlantida tedy představuje část oddělenou od Jednoty. Stejně jako když původní člověk – Adamah, oddělil se od Jednoty a hadí síla, tedy vše prostupující energie sestoupila v jeho těle do první kořenové čakry. Od té doby ,,spí“ na samém dně energetického systému člověka. Tehdy se od sebe oddělila duše, duch a hmota. Zrodil se muž a žena.

Původní člověk – Adamah

moscow-518864_1280

Původní člověk je nikoliv muž ale předchůdce Adama a Evy, tedy muže a ženy. Jde o bytost s nadpřirozenými schopnostmi, jde o alchymistický symbol dokonalého spojení těla a duše, čili muž i žena současně. Původní člověk je dle legend tvor stvořený z hlíny. Adamah je hebrejský výraz označující červenou hlínu – zde si musíme uvědomit skrytou symboliku: člověk je stvořen ze stejných prvků jako vše ostatní ve vesmíru. Podle starých legend dosahoval původní člověk nesmrtelnosti, případně se dožíval velmi vysokého věku.

Také kotel, vroucí voda a vodní pára jsou symbolem sexuální (životní) energie, magického sexuálního aktu. Kotlík v magii či alchymii, v kterém se vaří tajemné lektvary, představuje sídlo sexuální energie v těle člověka. Symbolicky to vyjadřuje ve vroucím kotli sedící lidská postava, jde o jinotaj pojednávající o probuzené hadí síle. Do varu se dostáváme při sexu. Dokážeme-li sexuální energii správně použít v magickém duchu, může se nám podařit aktivovat hadí nebo-li životní sílu. Potom snáze dochází k celkové transformaci vědomí, ke kvantovým změnám v životě nejen člověka. Projde-li proměnou člověk, potom pozvedne láskyplnou vibraci i planeta Země.

Symbolem transformace jsou vzácné perly, nalezený poklad (svatý grál), proměna zámotku v motýla. Alchymie je nauka o přeměnách, zásadní magická poučka zní: ,,Odděluj a spojuj.“ Zde je přirozenou alchymistickou laboratoří nebo-li svatyní právě lidské tělo. O přeměně sexuální energie na životní sílu pojednává tantra, jóga a taoismus, především ale staré, původní texty obsahují to správné spirituální vedení! Na moderní komerční knihy v tomto případě raději nespoléhejte.

Pomyslíme-li opět na planetu Zemi, jako na živou bytost, tak se nám zde nabízí analogie ke vroucímu kotli, pokud se zamyslíme nad vroucí a bublající a lávu chrlící sopkou (mužský princip).

Opakem jsou jeskyně, představují ,,dělohy“ země (ženský princip). V jeskyni se může ,,narodit“ nový člověk. Meditační dlouhodobé pobyty v absolutní tmě představují regresivní metodu očištění, případné osvícení, kdy samovolně dochází k magické přeměně – iniciačnímu procesu.

EXKURZE MIMO TĚLO

Hadí korunka je symbolem probuzené hadí síly nejvyšší duchovní úrovně. Had na stromě, případně na kříži, představuje nejvyšší alchymistický proces. Jde o proces spojení protikladů, symbolické spojení síry a rtuti, kdy hořící síra váže těkavou rtuť.

Proměnu prvotní materie ve vyšší substanci symbolicky představuje také orel s hadem v zobáku.

Související článek: Platidla a hermetické symboly

Skryté symboly hadí síly - životní energie

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.