Sluneční hudba – aktivace čaker

Za svítání příroda ožívá pestrou paletou barev, viditelný, trojrozměrný svět se zhmotňuje v dokonalé rezonanci se SVĚTLEM. Vnímaví jedinci mohou za svítání zaslechnout božskou sluneční hudbu. ,,Hudbu sfér“ se možná podaří časem rozkódovat, pokud se to již téměř nepodařilo. Možná právě Slunce nám prozradilo kousek z dávného tajemství, tušeného už v dávnověku. Nejnovější výzkumy ukazují, že výboje magnetického solárního pole vibrují jako struny hudebního nástroje. Vědcům se podařilo výboje solárního pole, pomocí satelitních snímků zachytit a pomocí počítače přeměnit na zvuk. Vznikla tak počítačově zrychlená ,,sluneční hudba“, která je nyní podrobena dalšímu bádání.

Sluneční hudba - aktivace čaker

Tibet je dávným územím moudrostí. Jedna odvěká tibetská moudrost praví: ,,JAKMILE POZNÁME TAJEMSTVÍ ZVUKU, ODHALÍME TAJEMSTVÍ VESMÍRU!“

Nejen v Tibetu ale i ve starověkém Řecku si byli těchto moudrostí vědomi. Hudební noty rezonují s barvami, každá hudební nota má jí odpovídající barvu. Na tomto základě fungují některé elektronické hudební nástroje. Barvy tedy svým způsobem ,,produkují akordy“!

Představme si barevný, rozkvetlý záhon růží nebo louku posetou bílými květy kopretin – pokud bychom dokázali vnímat skryté přírodní zvukové vlny, uslyšeli bychom uklidňující a harmonickou melodii. Při pobytu v přírodě, která ,,hraje“ všemi barvami, bychom dokázali vnímat uklidňující a fascinující koncert, snáze bychom se tak napojili na dokonalou akustiku ,,harmonie sfér“. Všechno souvisí se vším, nezapomínejme tedy, že barvy jsou produktem tajuplného vesmírného světla.

Sluneční hudba - aktivace čaker

Co nejčastěji pozorujte svítání: zcela uzemněni a ukotveni ve svém středu.  V tomto kouzelném okamžiku se můžete vědomě pohroužit do niterné meditace bezpodmínečné lásky a sebeúcty. Ve starověkém Egyptě bývalo zvykem vítat příchod ranního Slunce hlasitým prozpěvováním základní hudební stupnice, tak se kněží s ranním svítáním vyladili na resonanci základních přírodních procesů.

Čakry, energetická centra, lze harmonizovat pomocí základní hudební stupnice

Meditace za pomoci osmi základních tónů hudební stupnice, (do, re, mi, fa, sol, la si, do), napomůže k harmonii energetických center fyzického těla. Pokud si soustředěně zazpíváte těchto osm základních tónů, můžete si všimnout, jak vaším tělem tento oktávový rytmus citelně rezonuje od první čakry – od temného, ponurého tónu, až po vysoký a lehký poslední tón. První tón ,,do“ – odpovídá první čakře. Tón ,,re“ odpovídá druhé čakře, a tak dále. Poslední vysoký tón ,,do“ ladí na energetické úrovni s osmou čakrou nad hlavou.

Sluneční hudba - aktivace čaker

Osm čaker – osm tónů oktávy

Během prozpěvování si osmi tónů oktávy se soustředíme postupně na všechna základní energetická centra v těle, od té nejspodnější, až po tu nejvyšší, a každý tón prociťujeme s příslušnou čakrou. Na každou energetickou oblast těla se pevně koncentrujeme, postupně dojde k aktivaci jednotlivých čaker. Na jednu čakru a jeden tón se soustředíme tak dlouho, dokud neprocítíme propojení energie daného tónu s energií dané čakry. Po dobu osmi dnů, (případně déle), se soustředíme každý den na jednu čakru. Až dokonale procítíme každou čakru zvlášť, potom se můžeme zaměřit na meditace, kdy si prozpěvujeme všech osm tónů oktávy najednou. Touto meditací dochází k harmonizaci nervového systému, těla, a duše. Nakonec můžeme, ve změněném stavu vědomí, naplno procítit tajemnou energii hadí síly.

Eshop – INSPIRACE PRO SPOKOJENÝ ŽIVOT

Dokonalá koncentrace spočívá v tom, že soustředění na harmonizaci čaker, pomocí hudební stupnice, nesmí být ničím rušeno – ani myšlenkami. Meditaci nepřerušujeme žádným slovem, myšlenkou ani představou, což vyžaduje soustředěnost vůle a spočinutí v přítomném okamžiku. Až vám půjde tato meditace sama od sebe, můžete se současně soustředit na barvy – každá čakra resonuje s určitou barvou.

Související článek: Síla vnitřního hlasu a meditace TÓNOVÁNÍ

Sluneční hudba - aktivace čaker

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.