Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Devítkové úplňky 2018 v plném prouduPavel Hlušička: V sobotu 31. března 2018 jsme v obci Malíč otevírali pekárnu s šenkem. Na tuto akci přijel pán jménem Zdeněk z Dubí u Teplic se svým devítiletým synem Danem. Poslouchal prý můj pořad na Svobodném vysílači ze 2. března 2018 a devítkový projekt ho zaujal. Než přijeli do Malíče, navštívili poslední březnovou sobotu kopec Radobýl. Kolem 17. hodiny, když přestalo pršet, jsme šli zahájit devítkový projekt ke kamennému kruhu. Během rituálu se zcela vyjasnila obloha. Účast byla 13 lidí. Přijel i kamarád Peter ze Slovenska.

V pátek 27. dubna ve 14 hodin se konala aktivace Devítkového projektu pod vedením Ing. Jany Tyralíkové ve Spálově (na soutoku řek Jizery a Kamenice) na požadované 4 základní energie.

Následující úplněk, v pondělí 30. dubna 2018, jsem se se Zdeňkem a jeho synem Danem setkal podruhé, když jsme jeli spolu do Prahy na Bílou horu a k orloji. Ten den začalo spirálové propojování okresních měst. Na vrcholu Bílé hory jsme zanechali několik OVSŮ MÍRU.

Za pozornost stojí, že kolem vrcholu Bílé hory, na place, kde se odehrála historická bitva, kvetla zrovna nádhernou žlutou sluneční barvou řepka. Jak jinak, přilehlá ulice se přece jmenuje ŘEPSKÁ. Zajeli jsme i do Hlušičkovy ulice, kde jsem se jakožto Pavel Hlušička nechal vyfotit s devítiletým Danem. Nakonec jsme dorazili k Orloji, který nyní (od ledna 2018) prochází devítiměsíční rekonstrukcí a opět v provozu bude v říjnu, ke stému výročí vzniku Československa.

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu       Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

V sobotu 5. května 2018 jsme se Zdeňkem a Danem jeli na besedu do Příbrami. Nejprve jsme společně s kamarádem Honzou (majitel „penzionu U muzea“, kde jsme přespali) navštívili Svatou horu a v 18 hodin jsme v počtu sedmi lidí měli besedu v restauraci Březohorka. Účast podpořili Peter a Marcel ze Slovenska.

Ve středu 9. května 2018 ve 13:59 začala beseda ve městě Úštěk (zatím jediné město, které se do projektu oficiálně zapojilo). Slova se ujal skladatel, klavírista a dirigent Koloman Polák, který pohovořil o hradech Českého středohoří a pozitivním magnetickém poli Úštěku. Účast byla 9 lidí včetně starosty Úštěku Pavla Kundráta a Dřevmuže Josefa Matějky. Od 16:00 probíhala výstava na faře „Obrazy výtvarné skupiny 3M“, které se účastnilo několik desítek lidí. Od 18:00 pokračovala volná beseda v pizzerii Čertovna, kde nás sedělo 7 lidí.

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

V pondělí 21. května se ústecké besedy v čajovně U vysmáté žáby účastnilo 5 lidí za účasti Zdeňka z Dubí. Besedu vedla Ing. Jana Tyralíková z nezávislého čarodějnického salonu Polgara.

V neděli 3. června 2018 jsme se sešli v počtu čtyř lidí včetně Zdeňka z Dubí v Děčínském Amida centru.

V sobotu 9. června jsme se vydali se Zdeňkem, Danem a příbramským Honzou do německé Míšně do Hahnemannova centra na festival růží. Účast byla asi 200 lidí včetně českých umělců (Dřevmuž, Dan Pekař, Petr Houba, Pavel Tůma). Nechybělo ani občerstvení z Ploskovického zámku z Café Páv. Festival pro českou účast zařizovala Mgr. Kateřina Železná, která žije napůl v Litoměřicích a napůl v Míšni.

Devítkový projekt není jednorázová akce, tohle je začátek. Máme všechno nafoceno. U nás ve Vinařství byla natáčet Česká televize pořad „TOULAVÁ KAMERA“. Zdánlivě to s projektem nesouvisí, ale… 

Více fotografií pdf: Projekt Souznění, fotogalerie

e-mail:  zgublacenko@gmail.com
mobil:  776 591 526

Projekt Souznění devítkové úplňky – facebook

Informace o projektu Souznění 2018

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Devítkové úplňky 2018 v plném proudu

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.