Mystické přírodní symboly devítkového projektu
Součástí projektu „Souznění – devítkové úplňky“, plánovaného na rok 2018, se může pro každého zúčastněného stát i návštěva mystických míst a kopců v daných okresech. Každé takové místo, (Bílá hora, Velký Blaník, Panenský Týnec, Zelená hora, Říp, Děčínský Sněžník, Ještěd, Hostýn a další) je samo o sobě symbolem, vyzařuje energii daného místa, má vlastní nezaměnitelné kouzlo a magickou atmosféru, váže se k historii našeho národa, k tradicím našich předků.
Mystické přírodní symboly devítkového projektu
Mystické přírodní symboly mohou jednotlivci, i skupiny lidí navštívit v den, který náleží danému okresu, v čase mezi 9-15:30 (součet všech čísel je 9). Na vrcholech mohou lidé v klidu popřemýšlet o tom, jaký význam má konkrétní přírodní místo (symbol). Ti, kteří z jakýchkoliv důvodů nebudou mít možnost vystoupat na kopec ve svém okolí, mohou si alespoň o jeho symbolice v ten den něco přečíst a meditovat o významu dané přírodní lokality v klidu domova.
V tomto příspěvku najdete vždy den, název místa, a odkaz, který vám zvolené mystické místo nejlépe představí. Tyto údaje budou postupně doplňovány o další místa, která je možné v rámci projektu v daný měsíc a den navštívit, meditovat, setkávat se a souznít.
Možná už máte ve svém diáři poznamenáno, jaký den a měsíc, v jakém okrese, a na jakém místě se zúčastníte projektu SOUZNĚNÍ. (Projekt se připravuje pro 144 měst Čech, Moravy a Slovenska). Pokud je pro vás tato informace nová, podívejte se na články, kde se dozvíte podrobnosti o projektu.
Podrobnosti o projektu: Souznění – devítkové úplňky 2018, Mystické podvečery – devítkové úplňky 2018
Návštěva mystických míst DUBEN
Pondělí 30.4.2018
Bílá hora, Wikipedia: Bílá hora
Návštěva mystických míst KVĚTEN
Středa 2.5.2018
Křížová cesta a Kaple svatého Ducha v Liběchově
Wikipedia: Křížová cesta (Liběchov)
Wikipedia: Kaple svatého Ducha (Liběchov)
Sobota 5.5.2018
Svatá hora, Wikipedia: Svatá Hora
Neděle 6.5.2018
Velký Blaník, Wikipedia: Velký Blaník
Středa 9.5.2018
Říp, www.hora-rip.cz
Čtvrtek 10.5.2018
Nedostavěný chrám v Panenském Týnci, Magický nedostavěný chrám v Panenském Týnci
Neděle 20.5.2018
Vlhošť
Vlhošť (Ralská pahorkatina): Wikipedia
Zdroj mapy: https://mapy.cz/s/1WzVr
Pondělí 21.5.2018
Hrad Blansko, http://www.hradblansko.cz/
Čtvrtek 17.5.2018
MENHIR – KAMENNÝ KRUH S ENERGIÍ KRAJINY: http://destinace.kutnahora.cz/d/menhir-energeticky-keltsky-kamen
Na vršku nad čtvrtí Třešňovka se tyčí třímetrový menhir vážící 6 tun. Žulový kámen pochází z lomu v Morašicích a na pečlivě vybrané energetické místo byl posazen 30. dubna 2012. Kromě zastavení a zamyšlení nabízí toto místo i překrásný výhled na Kutnou Horu, Sedlec, vrchy Kuklík a Sukov, místní vinice
Sobota 19.5.2018
Hrad Trosky
https://www.hrad-trosky.eu/cs
Bizarní zřícenina gotického hradu připomínající čertovy rohy trčící ze země byla postavena koncem 14. století a stala se jedním ze symbolů Českého ráje. Vybudování hradu na dvou strmých čedičových skaliscích učinilo z Trosek nedobytný hrad. Při prohlídce má návštěvník možnost seznámit se s historií hradu a vystoupat na věž „Babu“ i na vyhlídku pod věží „Panna“, které skýtají jedinečný rozhled do okolní krajiny.
Úterý 29.5.2018
Kunětická hora
Povídá se, že se Kunětická hora jednou do roka otevírá
V jejích útrobách pak prý můžete projít podzemním bludištěm, které kromě bohatě zdobených chodeb tvoří monstrózní sály se zlatavými stropy a stěnami vykládanými drahým kamením. V honosném labyrintu bloudí přízraky podvedených mnichů z nedalekého opatovického kláštera, který byl vypálen husity v roce 1420. Hledají poklad, o který přišli vlastní vinou.
http://www.hrad-kuneticka-hora.cz/
Návštěva mystických míst ČERVEN
Sobota 2.6.2018
Ještěd, Wikipedia: Ještěd
Neděle 3.6.2018
Děčínský Sněžník, Wikipedia: Děčínský Sněžník
Pondělí 4.6.2018
Komáří hůrka, Wikipedia: Komáří hůrka
Úterý 5.6.2018
Hora Úhošť
Hora Úhošť: Výlet na sopečnou horu
Úhošť je dnes známá především jako kultovní místo vyznavačů keltské kultury, historie zdejšího osídlení ovšem sahá mnohem hlouběji. Již v době bronzové tady existovalo opevněné hradiště knovízské kultury, jehož zbytky jsou nejlépe patrné při jihozápadním okraji planiny.
Po Keltech se tu usadili také Slované. Lidé tu byli perfektně chráněni strmými svahy stolové hory a dokonce tu měli i trvalý zdroj vody ve dvou malých nevysychajících jezírkách. Rozlehlá odlesněná náhorní pláň umožňovala provozovat zemědělskou a pasteveckou činnost, což zajišťovalo pravěkým obyvatelům soběstačnost a nezávislost.
Středa 20.6.2018
Radegast, Wikipedia: Radegast
Středa 27.6.2018
Zelená hora, Zelená hora
Návštěva mystických míst ČERVENEC
Neděle 1.7.2018
Radhošť, Wikipedia: Radhošť
Pondělí 2.7.2018
Hostýn, Magická přitažlivost moravského Řípu
Čtvrtek 12.7.2018
Svatý kopeček, Svatý kopeček