Oves míru=O vesmíru – dokumentární film

Oves míru=O vesmíru - dokumentární filmPavel Hlušička, autor projektu „Souznění – devítkové úplňky 2018“, je představitelem hlavní role v úspěšném dokumentárním filmu.

Níže uvedený dokumentární film nejenže vyhrál první cenu v Celostátní soutěži NFT ČR, Český Videosalon, vyhrál první cenu také v soutěži Rychnovská osmička – v kategorii dokumenty.

Nyní přichází film i do vysílání TV NOE v soutěži „Festival dobrých zpráv 15.-17. listopadu 2017″

Nezávislí a amatérští filmaři budou opět usilovat o Cenu diváka televize Noe: http://www.tvnoe.cz/content/desaty-rocnik-festivalu-dobrych-zprav

Pavel Hlušička (Mnoháček Zgublačenko): „To, co dělám, je mnohdy těžko uchopitelné…, ale já vím, a z níže uvedeného je vidět,  že to,  co dělám, má hluboký smysl, i když to lidé zpočátku nesnadno přijímají. Jsem rád, že jsem vytrval ve své práci a svém poslání. Jsem potěšen, že se mnoha lidem líbí myšlenka prodávat oves míru na charitativní účely.“

Časový harmonogram, soutěžní přehlídka filmů: Festival dobrých zpráv

Oves míru=O vesmíru - dokumentární filmFestival dobrých zpráv je soutěžní přehlídka filmů, kde snímky posuzuje nejen odborná porota, složená z Moniky Horsákové, Miroslava Tuščáka, Pavola Dzivého a Petera Kravčáka, ale i televizní diváci. Proto odvysíláme všechny postupující snímky v soutěžních blocích na televizi Noe, a to premiérově:
11. listopadu. od 14:35 do 17:15 a 12. listopadu od 13:40 do 16:25 nebo v repríze 15. listopadu od 14:35 do 17:15 a 16. listopadu od 14:35 do 17:00 hodin.

Film „OVES MÍRU“ bude odvysílán v prvním bloku 11.11.2017 od 14:35 hodin.

Soutěžní snímky se budou také promítat v kinosále na Hlubině http://provoz.net/program/kino/
Film „OVES MÍRU“ bude promítnut 16.11.2017 od 14 hodin. Zde bude odborná porota po každém soutěžním bloku hodnotit filmy. Filmy budou dočasně umístěny do video archivu na web televize Noe, kde budou moci diváci také hlasovat.

Slavnostní vyhlášení vítězných snímků bude odvysíláno v pátek 17. listopadu od 19:00 hodin v přímém přenosu televize Noe.

PŘÍLOHA: Oves míru

(28.9.2017 – akce OBEJMOUT ŘÍP, U ROTUNDY)Oves míru=O vesmíru - dokumentární film

*    *    *

Dokumentární film: Oves míru=O vesmíru Mnoháčka Zgublačenka
Režisérka a autorka filmu Mgr. Alena Krejčová  – Zlatá medaile

VIDEO: http://www.filmdat.cz/filmy.php?detail=6449

*    *    *

VIDEO: 51. ročník Střekovská kamera

*    *    *

RECENZE: Absolutním vrcholem dokumentaristické soutěže je pro mne film OVES MÍRU – O VESMÍRU MNOHÁČKA ZGUBLAČENKA Alenky Krejčové.

Oves míru=O vesmíru - dokumentární filmNaprosto skvělý je už samotný úvod filmu, kdy kamera postupně odhaluje hodně zvláštní příbytek s jeho poněkud atypickým obyvatelem. Vše jen v čistém ruchu, divák získává naprosto autentický vjem, netuší, kdo to je – autorka drží tajemství hlavního hrdiny, které umně postupně dávkuje…prostě špičková filmařina.

Pavel Hlušička je nesmírně zajímavou osobností – není jen dokonalým pábitelem, napůl geniálním umělcem napůl totálním životním lúzrem, je také výborným typem pro zprostředkování autistického syndromu. Autorka tak odhaluje skrytou tvář ve veřejnosti nyní hodně rezonujícího postižení a díky více než vhodně zvolenému respondentovi najednou dává autistům s aspergem vlídný lidský rozměr. Výborně jsou vybrány situace, ke kterým není třeba nic doplňovat v komentářích, film nemá zbytečné hudby, zcela vystačí samotná atmosféra. Trochu diskutabilní jsou přechody do černobílé a možná nadbytečné titulky k písním.  Velkou pochvalu si autorka naopak zaslouží za velmi promyšlenou stavbu dokumentu, jasně promyšlený uzavřený oblouk jednoho virtuálního dne.

PhDr. Lenka Poláková, Kreativní producent, ČESKÁ TELEVIZE Ostrava

http://www.ceskatelevize.cz/lide/lenka-polakova/

Oves míru=O vesmíru - dokumentární film

*    *    *

Dokumentární film „Oves míru=O Vesmíru – Mnoháčka Zgublačenka“ získal další první místo v soutěži „Rychnovska osmička

V porotě seděl režisér Miroslav Janek
https://cs.wikipedia.org/wiki/ Miroslav_Janek 
(„Normální autistický film“ Miroslava Janka se začal natáčet již v roce 2013 v rámci mého putovního projektu kolem Středních Čech na podporu osvěty autismu.)

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/11005093586-normalni-autisticky-film/

*    *    *

(28.9.2017 – akce OBEJMOUT ŘÍP, U ROTUNDY)

Akci na Řípu pomáhala organizovat Venuše Havlíková


24.3. 2018, Oves míru boduje na filmařských soutěžích – Litoměřický deník: Pavel Hlušička našel na vinici dobrou práci i empatického šéfa

PROJEKT „Souznění – devítkové úplňky 2018“: FACEBOOK

Oves míru=O vesmíru - dokumentární film

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.