Propojení s Německem – festival růží

Propojení s Německem - festival růžíProjekt „Souznění 2018“, Pavel Hlušička: V sobotu 9.6.2018 se koná v Hahnemannově centru v Míšni festival růží. Tento festival je propojen s projektem „Devítkové úplňky 2018“.

Na festivalu se budou prezentovat čeští hudebníci, regionální potraviny z Českého středohoří a umělečtí řemeslníci.

Pozvánka na festival bude včas zveřejněna, (http://hahnemannzentrum-meissen.de).

Níže přikládáme článek Kateřiny Železné, ve kterém popisuje své postřehy ohledně „devítkového projektu“.

Spirálový projekt Pavla Hlušičky

V rámci natáčení německé televize MDR, kterého jsem se zúčastnila, jsme zahlédli v jednom vinařství ve Velkých Žernosekách nenápadného správce v brýlích. Tento správce je také básník a muzikant a jmenuje se Pavel Hlušička. V uplynulém roce 2016 byl Pavel Hlušička autorem akce „Obejmutí Řípu“, které se zúčastnilo několik stovek lidí.

Podobně proběhl 25.3.2017 další ročník „Keltského telegrafu“ (tento projekt je dílem jiného autora). Zde se prostřednictvím meditací a ohnivých signálů na kopcích propojili lidé z celé České republiky. Účast byla vysoká – 7.000 lidí na 249 kopcích.

Správce vinařství Pavel Hlušička připravuje na rok 2018 projekt, do kterého je zapojeno 144 měst z Čech, Moravy a Slovenska. Účelem je spirálové propojení všech krajských a okresních měst. Spirála začíná symbolicky v Praze u Staroměstského orloje, odkud se roztáčí doleva. V Jihlavě, která vytváří hranici Čech a Moravy, se otáčí spirála doprava a končí u olomouckého orloje. Na Slovensku začíná spirála v Bratislavě, stáčí se doprava a končí v Žiaru nad Hronom. V tomto roce oslavíme sté výročí založení Československa. Dnes se jedná o dva samostatné státy, přesto se spolupráce mezi lidmi z obou zemí úspěšně rozvíjí.

Podrobnosti: Souznění – devítkové úplňky 2018

Propojení s Německem - festival růží

Ve 144 městech Čech a Slovenska se budou od března příštího roku konat meditace, které budou propojeny s tancem, hudbou a domácí kuchyní

Vše se bude odehrávat v restauracích, kavárnách, čajovnách, penzionech a hotelech. Účelem je podpořit malá gastronomická zařízení, v době kdy byla zavedena elektronická evidence tržeb.

Propojení s Německem - festival růžíProjekt bude probíhat postupně ve 144 městech, přičemž výsledná suma tohoto čísla je 9 (1+4+4). Magická devítka symbolizuje transformaci. Akce začíná symbolickým rituálem při úplňku v kamenném kruhu u Litoměřic. Data všech úplňků tvoří od 31. března 2018 součet 9! Např. 31.3. 2018 (3+1+3+2+0+1+8=18, 1+8=9). Číslo 9 symbolizuje propojení duchovního a materiálního světa.

Spirálové meditace budou ukončeny akcí „Obejmutí Řípu“. Dále putováním na kopec jménem Devět skal, přičemž trasa je dlouhá přesně 9 km. Ručně malovaná mandala s devíti lipovými listy od Zuzany Řezáčové Lukáškové, která doprovází celou akci, je symbolikou českého národa. Celá řada řek pramení v Čechách. Řeky přinášejí nejen tok vody, ale také energie a potom odtékají do zahraničí, což je srovnatelné s odlivem pracovních sil z Čech. Cílem plánované akce je také zachování a pozvednutí české kultury.

Celou akci doprovází hymna. Zde zazní slovní hříčka – o vesmíru, oves míru. Oves míru bude zaset do země při hymně:

„Připoj se k nám do spirály, zasejeme oves míru,

pak se všichni spirálově pobavíme o vesmíru.

Ve spirále.“

V dalších slokách následují jména měst Čech, Moravy a Slovenska, která jsou propojená ve spirále.

Propojení s Německem - festival růží

Hlubokou symboliku mají také mystická místa v celé republice, která mohou zúčastnění navštívit. Ráda bych zmínila např. putování od katedrály sv. Štěpána v Litoměřicích k mystickým místům Českého středohoří. Celá trasa je označena na mapě ve tvaru srdce. Další zajímavostí je černý pentagon. U mnoha míst, která jsou součástí tohoto pentagonu, je v kmeni obsaženo slovo černý – Černiv, Černěves, Černochov, Černouček, Černuc atd. A samozřejmě zajímavá je i celá řada mystických míst v Praze a v dalších městech, která budou v rámci tohoto projektu navštěvována. Např. datum založení stavby Karlova mostu vytváří most 1-3-5-7-9-7-5-3-1. Praha je podle Gustava Meyrinka práh mezi tímto a oním světem. A po symbolickém mostě můžeme přejít.:-)

Oves jako symbol míru byl nápad p. Hlušičky. Tento nápad získal zlatou medaili v podobě filmu, který natočila v roce 2016 na Malíči a ve Velkých Žernosekách Mgr. Alena Krejčová.

V tomto projektu vidím hlubší smysl a možnost, jak naší republice energeticky pomoci. V rámci uvedené akce plánuji mystickou prohlídku města Litoměřice a také propojení partnerského města Míšeň, ve kterém se bude odehrávat spirálová meditace a společné vystoupení českých i německých muzikantů. Kdyby se v budoucnosti připojila i další města ze zahraničí, bylo by možné energii transformace pocítit ještě silněji.

POZVÁNKA: Svátek růží 2018

Míšeň je velké okresní město v německé spolkové zemi Sasko

Propojení s Německem - festival růží

Na tomto projektu mě oslovila hluboká symbolika, která se již realizuje v materii:

1. Zasévání semínek ovsa míru do země. Civilizace, vědecké i technické vynálezy, medicína, se vyvíjí velmi rychle. Ale od počátku historie provázejí lidstvo války.

2. Propojení lidí z různých zemí v meditaci, na vlně lásky. Tato vteřina může znamenat okamžik věčnosti.

3. Pomocí energie světla harmonizovat tmavé stránky stávajících systémů.

4. Prostřednictvím přirozeného toku energie peněz přinést hojnost pro všechny zúčastněné strany.

5. Podpořit českou kulturu a sebeuvědomění v době, kdy mnoho mladých a vzdělaných lidí hledá pespektivu v zahraničí.

Mgr. Kateřina Železná

736 175 717
lesenska@seznam.cz


Aktualizováno: Fotografie Německo – Míšeň. Festival růží. Zasévání OVSA MÍRU

Propojení s Německem - festival růží

Propojení s Německem - festival růží

Diskuze

error: Obsah je chráněn autorským zákonem.