Pohanský symbol – požehnání

modena-822011_1280Prastarý magický symbol požehnání, kdy ukazováček, prostředníček a palec zvedneme vzhůru, a prsteníček a malíček ohneme do dlaně, má svůj původ v dávných pohanských časech. Tři vztyčené prsty představují božskou triádu, trojjedinost. Požehnáním rušíme negativní okolnosti a vlivy na dočasný pozemský život. Samotným vyslovením magického slova ,,požehnání“ nebo ,,žehnám“, uvádíme v pohyb zakódovanou pozitivní energii, proud informací, které se nacházejí v PROSTORU všude kolem nás.

Pozitivní síla magického požehnání

Požehnáním oživíme tok pozitivní energie jakékoliv bytosti, věci, události, místa, přírody, stromu… Žehnáme jídlu, dárkům, talismanům, práci, různým okolnostem. Slova požehnání proneste nahlas, nakonec nad předmětem udělejte rukou znamení rovnoramenného kříže. Představte si, že jím prostupuje čisté světlo, vše tvořící energie vesmíru, vstupující do předmětu (osoby, místa…) skrze vaše tělo a skrze vaše dlaně. Na nic jiného nemyslete. Nakonec řekněte: ,,Žehnám tomuto činu.“ nebo ,,Budiž učiněno.“ (Také znamení kříže je prastarý pohanský symbol.)

Ve správně zvoleném slově a v přímém doteku je síla požehnání, jde o vysílání pozitivní energie. Myšlenky nebo slova necháme prostoupit v podobě světla předmětem požehnání. Nezapomínejme: ,,Na počátku všech věcí je SLOVO.“ Na tento duchovní symbol neprávem zapomínáme, dnes je běžnou součástí křesťanství, ačkoliv jej můžeme zařadit do jakékoliv osobní, např. pohanské víry.

Pohanský symbol - požehnání

Silver Raven Wolf – Starodávná kniha stínů

POŽEHNÁNÍ DÁRKU
Vezměte předmět, několikrát pomalu zhluboka nadechněte a vydechněte. Představte si, že předmětem prostupuje bílé světlo. Soustřeďte se, nemyslete na nic jiného. Představte si, že předmět vstřebává čistou dokonalost vesmíru. Pak řekněte:

DOKONALÁ LÁSKA
A DOKONALÝ MÍR,
CELÝ SVĚT JAKO JEDNO TANČÍ.
LÁSKA
SLOVEM A ČINEM KOUZLO PEČETÍ,
ŠTĚSTÍ PŘINÁŠÍ,
NEPOHODU ZASTRAŠÍ.
Tak se staň

Požehnání zpečetíte rovnoramenným křížem – pohybem ruky nad předmětem. Stejným způsobem můžete požehnat, když přejete k narozeninám, k uzdravení a při dalších příležitostech.

POŽEHNÁNÍ PŘED USNUTÍM
Zavřete oči, uvolněte se, třikrát nebo čtyřikrát se zhluboka nadechněte, až vás prostoupí klid. Představte si, že vaše tělo naplňuje jasné, bílé světlo. Pak si položte dlaně na srdce a řekněte:

JE TICHÁ NOC
VŠICHNI UŽ SPÍ
ANDĚLÉ SE NA MNE USMÍVAJÍ
A MNOU PROSTUPUJE MÍR.
ŽEHNÁM VŠEM MILOVANÝM,
VÍM, ŽE SE O NĚ POSTARÁŠ,
PŘINES JIM VŠE,
CO POTŘEBUJÍ.
DOPŘEJ MI ROVNOVÁHU
V MYSLI, SLOVU I ČINU.
Tak se staň

Související články: Rovnoramenný křížKeltský kříž

Myšlenka tvoří realitu

st-mary-1347105_1920

Diskuze


PŘEJETE SI PODPOŘIT PROVOZ WEBOVÝCH STRÁNEK FORMOU FINANČNÍHO DARU?


error: Obsah je chráněn autorským zákonem.